10.01.2015. 18:56
Šodien plkst. 17:00 Anglijas Premjerlīgas 21. kārtā vienlaicīgi tika aizvadītas sešas spēles. Galvenā uzmanība tika pievērsta abu līdervienību neklātienes cīņai. "Manchester City" viesos tikās ar "Everton" un nespēja izcīnīt uzvaru, spēlei beidzoties ar rezultātu 1:1. Pāralēlā mačā "Chelsea" ar 2:0 savā laukumā pieveica "Newcastle", atgūstot vienvadību turnīra tabulā.

Pirms spēles Anglijas čempionu līdzjutēju patīkamākā ziņa bija Serhio Agvero un Vensāna Kompanī atgriešanās sastāvā, lai arī abi palika rezervē. Tāpat "Manchester City" tuvāko mēnesi nāksies iztikt bez viena no līderiem Jaja Turē, kurš devies palīgā savas valsts izlasei. Mača sākumā "Everton" spēlētāji izmantoja augstu un agresīvu presingu, neļaujot viesiem uzsākt uzbrukumus. Tomēr Manuela Pelegrini komanda pamazām atrada spēles ritmu, Davids Silva teicami diriģēja komandas uzbrukumus, bet komandas biedru Stevana Jovetiča un Hesusa Navasa sitieni no labām pozīcijām pārsvarā bija neprecīzi. Puslaika beigās mājinieki izveidoja labāko iespēju gūt vārtus, kad Romelu Lukaku sitienu no tuvas distances atvairīja Džo Hārts, bet Sīmuss Koulmans ar tālsitienu norībināja pārliktni.

Otrajā puslaikā komandas turpināja cīņu katrā laukuma nogrieznī, "City" uzbruka lielākiem spēkiem, bet mājinieki centās atbildēt ātriem pretuzbrukumiem. 58. minūtē Lukaku vēlreiz nokļuva teicamā pozīcijā, bet Hārts atkal komandu glāba. 67. minūtē Pelegrini laukumā sūtīja Agvero un septiņas minūtes vēlāk viesi atklāja rezultātu, kad no vārtu priekšas precīzi ar galvu sita Fernandinjo (0:1). Prieki gan izrādījās īsi, jo pēc četrām minūtēm Stīvens Neismits otrā laukuma pusē, arī ar galvu raidīja bumbu tīklā, atjaunojot līdzsvaru (1:1). Abas komandas bija gatavas līdz pēdējai minūtei cīnīties par uzvaru, tomēr spēle beidzās neizšķirti, kas visvairāk noteikti neapmierināja "Manchester City".

Londoniešu galvenais treneris Žuzē Mourinju, pēc neveiksmes iepriekšējā spēlē, veica pāris izmaiņas kas saistītas ar aizsardzību. Garija Keihila vietu centra aizsarga pozīcijā ieņēma Kurts Zumā, bet vārtos stājās Petrs Čehs. Jāatgādina, ka tieši "Newcastle" savā laukumā sagādāja "Chelsea" pirmo zaudējumu sezonā. Diezgan negaidīti mača sākumā daudz aktīvāki uzbrukumos bija viesi, īpaši izceļoties Remī Kabelā un Musa Sisoko. Laukuma saimnieki atstāja pārāk daudz brīvas zonas savā laukuma pusē, līdz ar to Petram Čeham regulāri nācās iesaistīties spēle glābjot komandu no nepatikšanām. Turklāt brīdī kad vārtsargs vairs nebūtu glābējs, Sisoko spēcīgi raidītā bumba trāpīja pa vārtu stabu. Londoniešiem sagādāja grūtības pārvarēt ciešo "Newcastle" aizsardzību, bet 43. minūtē tomēr pārspēja Timu Krulu. Pēc negaidīti ātri izspēlēta stūra sitiena un Broņislava Ivanoviča piespēles Oskaram atlika vien trāpīt vārtos (1:0).

Otro puslaiku laukuma saimnieki uzsāka un turpināja daudz pārliecinošāk, regulāri iespiežot viesus savā soda laukumā. 59. minūtē "Chelsea" guva tik ļoti svarīgos otros vārtus, kad Djēgu Košta saņēma soda laukumā bumbu un raidīja to kreisajā apakšējā vārtu stūrī (2:0). Bija skaidrs, ka šādu pārsvaru londonieši savā laukumā nepazaudēs, kaut arī Mourinju komanda turpināja uzbrukt, cenšoties pārsvaru palielināt, neaizmirstot par vārtu attiecības milzīgo nozīmi turnīra tabulā. Lai arī rezultāts vairs nemainījās, Mourinju varēja būt apmierināts ar spēles iznākumu, kā arī faktu, ka komanda atguva vienvadību turnīra tabulā.