25.11.2013. 20:00
Piedāvājam apskatu par Portugāles, Ukrainas, Krievijas, Nīderlandes un Turcijas līgām.

Kad „Porto” pirms divām kārtām pārspēja „Sporting” ar 3:1 un sasniedza 7-1-0 bilanci, sāka šķist, ka Portugāles čempionātā intrigas nebūs un čempioni jau pirmajā daļā aizies nopietnā atrāvienā. Tomēr pēc šīs uzvaras „Porto” ir izspēlējusi divus 1:1 ar attiecīgi „Belenenses” un „Nacional” un konkurentes ir atkal klāt – viena punkta attālumā. Sestdien Portu komanda netika galā ar „Nacional” - 2. puslaika sākumā Džeksons Martiness deva čempioniem vadību, taču tā 82. minūtē tika izlaista. Tikmēr konkurentes „Benfica” un „Sporting” uzvarēja un atpaliek par punktu. Abas uzvarēja ar 1:0 līdzīgā manierē, izraujot smagas uzvaras – „Benfica” 73. minūtē (serbs Nemanja Matičs, pirms tam "Braga" ar iespaidīgiem tālšāvieniem divreiz trāpīja pa vārtu konstrukciju), „Sporting” 90. minūtē (alžīrietis Islams Slimani).

Sīvajā Nīderlandes čempionātā šajā kārtā pirmo divu vietu īpašnieces uzvarēja – negaidītā līdere „Vitesse” viesos ar 3:0 pārspēja „Go Ahead Eagles” (likteni izšķīra 35. minūte - pretinieku turku pussargam sarkanā un pendele par labu „Vitesse”), bet „Ajax” ar tādu pašu rezultātu mājās pieveica „Heracles”, rezultātu atklājot jau 2. minūtē. Uz 3. vietu pakāpusies „Twente”, kas ar 5:2 sakāva „NAC Breda”. Kārtējā neveiksmīgā spēle PSV – savā laukumā Eindhovenas komanda jau no 15. minūtes spēlēja vairākumā pret „Heerenveen”, taču 80. minūtē ielaida un 90. minūtē izrāva tikai punktu. Filipa Kokū vadītajam PSV ārkārtīgi viduvēja bilance 5-5-4 un 8. pozīcija. Slikti klājas arī pozīciju augstāk esošajai Ronalda Kūmana „Feyenoord” – zaudējums ar 0:1, ielaižot 90. minūtē cīņā ar pirmspēdējās vietas īpašnieci RKS „Waalvijk”.

Īpaši jāizceļ Dika Advokāta „AZ Alkmaar” (šai kārtā izkrita no trijnieka) spēle pret „Roda” – 2:2. Visai neticams rezultāts, ja ņem vērā, ka „AZ Alkmaar” pie 0:0 mača 12. un 19. minūtē izpelnījās noraidījumus (pirmajā gadījumā pēdējās cerības sods, otrajā novēlots izklupiens), vairāk nekā 70 minūtes spēlējot ar divu vīru deficītu… „Roda” nespēja to izmantot, iegūstot tikai punktu, turklāt neizšķirtu panākot 90. minūtē. Mirkli pēc tam jau pie 2:2 arī „Roda” nopelnīja vienu sarkano kartīti.

Ukrainas čempionātā augstajā 2. vietā izvirzījusies Grigorčuka trenētā „Chernomorets”, kas viesos ar 1:0 uzvarēja „Vorskla” (vārti 10. minūtē). Tiesa, daļēji tas noticis tāpēc, ka šo kārtu izlaida „Metalist” (atgādinām, ka no turnīra izstājusies Kijevas „Arsenal”, tāpēc palicis nepāra skaits komandu), kurai vēl ir arī nepabeigta spēle ar „Dnipro” (elektrības pazušana). Līdz ar to „Chernomorets” ir par punktu vairāk nekā „Metalist” un „Dnipro”, taču arī izspēlēts par divām spēlēm vairāk.

Tikmēr vadību nostiprinājusi „Shakhtar”, kas šajā kārtā ar 4:0 sagrāva „Sevastopol” – visi vārti tika iesisti jau līdz 34. minūtei, un jau atkal skaists soda sitiens Dario Srnas izpildījumā. No „Shakhtar” par pieciem punktiem turpina atpalikt 5. pozīcijā esošā Kijevas „Dynamo”, kas ar 3:0 uzvarēja „Hoverla” – arī šeit viss izšķīrās ātri, pēc pusstundas bija 2:0.

Krievijas čempionātā vēl piektdien negaidītu zaudējumu piedzīvoja „Zenit”, kas savā laukumā atzina „Rostov” pārākumu – 0:2. Šī Sanktpēterburgas kluba neveiksme ļāvusi „Zenit” vienību panākt dzelzceļniekiem jeb „Lokomotiv”, kas ar 1:0 uzvarēja „Dinamo” – atkal iesita senegālietis Ndoije. Tomēr centrālā spēle bija cita – Cauņas CSKA tikās ar „Spartak” un aizraujošā cīņā uzvarēja ar 1:0 – agrus vārtus guva Dumbijā. CSKA, šķiet, krīzi pārvarējusi, gūst uzvaru pēc uzvaras un nu jau ir tikai trīs punktus aiz līderēm „Zenit” un „Lokomotiv”. Vienubrīd CSKA atpalicība bija sasniegusi 11 punktus!

Turcijas čempionātā ļoti, ļoti karstu spēli aizvadīja čempione „Galatasaray” – cīņā ar Denisa Ivanova bijušo komandu „Sivasspor” tika parādītas četras sarkanās kartītes un nozīmētas divas pendeles! Buraks Jilmazs 14. minūtē deva „Galatasaray” vadību, bet 22. minūtē čempioni palika mazākumā. "Sivasspor", spēlējot vairākumā, 32. minūtē rezultātu izlīdzināja, taču izcili neveiksmīgi aizvadīja puslaika izskaņu - vispirms pendele uz saviem vārtiem (Inans to realizēja, panākot 2:1 "Galatasaray" labā), bet vēl pēc trim minūtēm sarkanā kartīte un sastāvu līdzsvarošanās. Rezultāts 2:1 tā arī noturējās, taču spēles beigās atkal tiesnesim nācās jūtami iesaistīties - 90. minūtē vēl viena sarkanā kartīte "Sivasspor" un reizē arī 11 metru soda sitiens - Didjē Drogbā to nerealizēja! Un vēl pēc brīža trešā sarkanā kartīte "Sivasspor" rindās! "Galatasaray" maču pabeidza, spēlējot 10 futbolistu sastāvā pret 8 pretiniekiem. Karstais Turcijas futbols.

Arī līdere "Fenerbahce" uzvarēja ar 2:1 un arī dramatiskā cīņā - atšķirībā no "Galatasaray" spēles kartīšu bija maz, taču Musa Sovs uzvaru "Fenerbahce" izrāva 90. minūtē. "Fenerbahce" apsteidz 4. pozīcijā esošo "Galatasaray" par deviņiem punktiem, bet vēl starp šīm abām komandām atrodas "Kasimpasa" un "Sivasspor" (ja šovakar uzvarēs "Besiktas", tā pacelsies uz 3. vietu).

Spied pogai "Vairāk", lai redzētu visus nedēļas nogales rezultātus!