26.02.2012. 19:07
Rīgas Dinamo hokejisti svētdien ar rezultātu 3:2 uzveica Habarovskas Amur KHL regulārās sezonas pēdējā spēlē, izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas. Rīgas labā vārti atgriešanās mačā kapteinim Sandim Ozoliņam, bet pirmos vārtus sezonā no spēles guva Mārtiņš Cipulis, kuru atzina par mača labāko spēlētāju. Otro spēli pēc kārtas labi vārtos darbojās Māris Jučers, kuram šovakar 26 atvairīti metieni.

Bija nospēlētas tikai trīsarpus minūtes, kad Miķelis Rēdlihs aiz pretinieku vārtiem meistarīgi tika pie ripas, pāradresēja to Sandim Ozoliņam un kapteinis nekļūdījās, ar skaistu metienu vārtu augšējā stūrī atklājot mača rezultātu - 1:0! Tūlīt pēc vārtu guvuma savas prasmes nācās demonstrēt Rīgas mazākuma brigādēm - veiksmīgi. Drīz vien palikām mazākumā jau otro reizi 1.periodā, bet Habarovska nāca mūsējiem palīgā un tūdaļ pat pārkāpa noteikumus pret Karsumu. Spēlējot četri pret četri, Dinamo mazliet par daudz aizrāvās uzbrukumā un izlaida divus Amur uzbrucējus pret Jučeru - Sergejs Plotņikovs nekļūdījās. Tieši laikā rīdziniekiem nāca skaitliskais vairākums, tajā šodienas jubilārs Mārtiņš Karsums saņēma ripu pie vārtiem, ieturēja aukstasinīgu pauzi un raidīja ripu būrī - 2:1! Visai nepatīkamā situācijā drīz nokļuva mājinieki, kad uz pusotru minūti palika trijatā pret pieciem Amur spēlētājiem. Jakubs Petružaleks atradās īstajā vietā un raidīja vārtos atlēkušo ripu - 2:2. Ar šādu rezultatīvu neizšķirtu noslēdzās pirmās 20 aizraujošās minūtes šajā mačā.

Otro periodu labāk sāka rīdzinieki, vairākas reizes apdraudot Murigina vārtus. Neīstajā brīdī tiesnesis saskatīja noraidījumu Marsela Hosas un Amur hokejista sadursmē, nosūtot slovāku uz sodīto soliņu. Perioda 7.minūtē vēl vienu vairākumu ieguva Amur pēc Dinamo kļūdas spēlētāju nomaiņā - skaitliskā sastāva pārkāpums. Mazākumā viens pret Muriginu izslidoja Meija, diemžēl vārtsargu pārspēt neizdevās. Labu iespēju neizmantoja arī Miķelis Rēdlihs, kuram īsti neizdevās metiens no pašas vārtu priekšas. Rīdzinieki turpināja uzbrukt biežāk un bīstamāk kā pretinieki, bet bez rezultāta. Pašās perioda beigās beidzot vairākumu ieguva Dinamo, bet tas padevās visai neveiksmīgs. Otrais periods noslēdzās bez vārtu guvumiem - arvien 2:2.

Māris Jučers pašā perioda sākumā likvidēja bīstamu viesu uzbrukumu, tverot Stepanova metienu. Miķelis Rēdlihs uz to atbildēja ar raidījumu no vārtu priekšas pēc Sprukta piespēles, bet tieši Murigina ķeramcimdā. Pēc mirkļa savus pirmos vārtus sezonā varēja gūt Niklass Luceniuss, bet vārtsargs atkal bija pārāks. Amur pretim lika Šitikova reidu līdz Jučera vārtiem, Māris komandu glāba. Perioda vidū kārtējais mazākums Rīgai šajā spēlē, to izdevās izturēt. Pēc brīža eksplodēja Arēnas Rīga tribīnes - vārtus pret savu bijušo komandu guva Mārtiņš Cipulis, no neērtās puses raidot pretinieku vārtos pirmo ripu no spēles šajā sezonā - 3:2! Amur mēģināja atspēlēties, bet Māris Jučers allaž bija savā vietā. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām Hannu Jortika sauca savējos uz apspriedi. Atlikušajā laikā Amur nespēja izraut neizšķirtu, līdz ar to Rīgas Dinamo svinēja trešo uzvaru pēc kārtas - 3:2!

Rīgas Dinamo play-off turnīru sāks jau trešdien, 29.februārī, kad Ņižņijnovgorodā tiksies ar vietējo Torpedo klubu.

KHL regulārā čempionāta spēle, 2012.gada 26.februāris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo – Habarovskas Amur 3:2 (2:2; 0:0; 1:0)

Vārti: 3:35 Ozoliņš (M.Rēdlihs) 1:0; 10:45 Plotņikovs (Stepanovs, Muhačovs) 1:1; 13:12 Karsums  (Galviņš, Sprukts, vair.) 2:1; 15:38 Petružaleks (Osipovs,vair.) 2:2; 49:45 Cipulis (Lundmarks) 3:2;

Vārtsargi: Māris Jučers - Aleksejs Murigins

Metieni: 28-28

Soda minūtes: 14-8