20.04.2014. 16:40
Šodien Dienvidkorejā sācies pasaules čempionāts hokejā pirmās divīzijas A grupā vīriešu konkurencē, un jau pirmajā dienā par pārsteigumu parūpējās Japānas izlase, kura pirmo reizi savas valsts hokeja vēsturē pieveica Slovēniju (2:1). Savukārt par grupas līderi pēc pirmās dienas kļuvusi Ungārija, kura iemeta septiņus vārtu Ungārijai.

2012. gadā uz elites divīziju pacēlās Slovēnijas un Austrijas izlases, tiesa, jau pagājušajā gadā tās tika nosūtītas atpakaļ uz pirmo divīziju. Austrija, kura bija viena no 12 izlasēm, kura no piedalījās Soču olimpiskajās spēlēs, šodien tikai ar pūlēm pieveica Ukrainu.

Bez sava līdera, Ņujorkas „Islanders” uzbrucēja Tomasa Vaneka Austrija pirmajā periodā izvirzījās vadībā ar 2:1, taču pieredzējušais Minskas „Dinamo” spēlētājs Oleksandrs Materuhins otrajā periodā panāca izlīdzinājumu. Nācās spēlēt papildlaiku, kurā Austrija guva vārtus, tiesa, ne tos pašus skaistākos. Ripa atleca no vārtu tīkla iekšpuses atpakaļ laukumā, un bija nepieciešams video atkārtojums, lai apstiprinātu uzvaras vārtu guvumu. Pēc šī lēmuma paziņošanas ukraiņi ar protestiem metās pie tiesnešiem un sapelnīja 24 soda minūtes.

Sīva cīņa norisinājās arī Japānas un Slovēnijas spēlē, taču tajā uzvarētājs nebija favorīts. Zviedrijā spēlējošais Žiga Pavļins gan izvirzīja slovēņus vadībā, taču trešajā periodā Japāna guva divus vārtus un svinēja pirmo uzvaru savas valsts hokeja vēsturē pār Slovēniju (pirms tam pieci zaudējumi un viens neizšķirts).

Pirms pāris mēnešiem tieši Slovēnija kļuva par olimpiskā hokeja turnīra pozitīvāko pārsteigumu. Tā pamanījās pieveikt Slovākiju un ar 4:0 sakaut Austriju, aizkļūstot līdz ceturtdaļfinālam, taču nu Slovēnija būtiski samazinājusi savas izredzes atgriezties elites divīzijā.

Taču pēc pirmās spēļu dienas par turnīra līderi kļuvusi Ungārija, kura ar 7:4 pieveica mājinieci Dienvidkoreju. Ar hat-trick izcēlās Zviedrijā („Troja-Ljungby”) spēlējošais Istavs Bartalis.

Uz elites divīziju pakāpsies A grupas divas labākās izlases, savukārt sestā, pēdējā vieta būs spiesta nākamsezon piedalīties B grupas turnīrā.