22.11.2013. 20:44
Ja Makss Čiltons finišēs šo svētdien gaidāmajā Brazīlijas "Grand Prix" izcīņā, viņš kļūs par vienīgo pilotu šajā F1 sezonā, kas spējis pabeigt visas sacīkstes.

Savā debijas sezonā brits pabeidzis jau 18 sacensības pēc kārtas. "Marussia" vienības braucējs punktus nav guvis, bet viņa labākais rezultāts ir Monako izcīnītā 14. vieta.

Lai gan šāds sasniegums būtu vērā ņemams, Čiltons sola cīnīties par iespējami augstāku rezultātu, lai palīdzētu komandai nosargāt desmito vietu Konstruktoru kausā. "Marussia" komandai ir slikta pieredze no pagājušā gada pēdējā posma, kad piecus apļus pirms beigām Vitālijs Petrovs apdzina Šārlu Piku, nodrošinot "Caterham" vienībai desmito pozīciju un vērtīgu naudas balvu.

"Mēs visi labi zinām, cik svarīga būs šī nedēļas nogale," saka Čiltons. "Pareizi būtu uzvert šo par kārtējo sacīkšu nedēļas nogali un jāmēģina no mašīnas dabūt ārā iespējami vairāk. Tomēr Brazīlijā laikapstākļi nav prognozējami un nekas nebūs skaidrs līdz pat finisā karogam."

Šogad "Marussia" augstāko rezultātu sasniedzis Žils Bjanki, kurš Malaizijā finišēja trīspadsmitais. "Caterham" labākais rezultāts ir 14. vieta, līdz ar to šī komanda Konstruktoru kausā ir aizmugurē. Ja Šārlam Pikam vai Gido van der Gardem Interlagusā neizdosies sasniegt augstāku vietu, desmitā vieta kopvērtējumā paliks "Marussia" īpašumā.

BBC ziņo, ka Čiltons arī ir tuvu līguma pagarināšanai ar "Marussia" komandu. Bjanki pie jauna līguma tika jau iepriekš.

Jāpiemin, ka pērn tikai Kimi Raikonenam izdevās finišēt (tikt klasificētam) visos sezonas posmos. Vēl pirms tam 2008. gadā visos posmos finišēja Niks Haidfelds.

Izmantotie resursi:Crash.Net | F1 & MotoGP | Motorsport NewsBBC - HomepageVertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties