11.01.2014. 16:19
Krievu komanda "Marussia" apstiprinājusi, ka 2014. gada sezonā turpinās startēt F1 čempionātā, par ko iepriekš bija izskanējušas šaubas, un pagarinājusi līgumu ar britu autosportistu Maksu Čiltonu. Viņa komandas biedrs joprojām būs Žils Bjanki.

22 gadus vecais Čiltons Formulā 1 debitēja pērn un labāko rezultātu sasniedza Monako, kur izcīnīja 14. vietu. Beļģijā viņam pirmo reizi izdevās pārvarēt pirmo kvalifikācijas kārtu, bet finišu Čilton sasniedza visās 19 sacīkstēs, uzstādot jaunu F1 debitantu rekordu.

"Marussia" komanda paziņojumu par līguma pagarināšanu ar Čiltonu sniegusi Birmingemā notiekošajā "Autosport International" izstādē, kamēr Bjanki par savu nākotni bija drošs jau kādu laiku iepriekš.

"Esmu priecīgs par šo paziņojumu," saka Čiltons. "Esmu pateicīgs "Marussia" par to, ka viņi man noticēja un ļaus startēt savā sastāvā otro sezonu pēc kārtas. Iesāktā turpināšana ir galvenā atslēga panākumiem. Pirms tam trīs sezonas pavadīju GP2 čempionātā, kur pirmajā gadā labi mācījos un otrajā jau "spiedu grīdā". Spēju cīnīties par pirmajām starta vietām un uzvarām, pēc kā pilnībā mainījās visa atmosfēra. Cerams, ka tas pats notiks arī "Marussia" komandā."

Kopš komandas dibināšanas 2010. gadā (pirmajās divās sezonās tās nosaukums bija "Virgin Racing"), šī ir pirmā reize, kad divas sezonas pēc kārtas tā nav nomainījusi nevienu no pilotiem. Debijas sezonā komandu pārstāvēja Timo Gloks un Lukašs di Grasi, 2011. gadā par Gloka pārinieku kļuva Žeroms d'Ambrozio, bet 2012. gadā tās sastāvā kopā ar Gloku brauca Šārls Piks.

Tagad Formulā 1 palikušas vairs tikai divas brīvas vietas - abas "Caterham" komandā.

Tikmēr "Marussia" sporta nodaļas direktors Greiems Loudons apstiprinājis, ka komanda turpinās startēt F1, lai gan iepriekš par to jau bija izskanējušas bažas, kā arī piektdien publiskotajā FIA sarakstā šī vienība tika atzīmēta kā vēl neapstiprināts 2014. gada sezonas dalībnieks. Loudons sola, ka šī piezīme no oficiālā saraksta pazudīs tuvāko dienu laikā un arī apvienošanās ar "Sauber", kā ziņoja prese, līdz ar to nenotiks.

"Tas ir tikai laika un dokumentu nokārtošanas jautājums," saka Loudons. "Par mūsu palikšanu F1 šaubu nav."

Izmantotie resursi:autosport.com - the authority on Formula One,...Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties