29.10.2016. 21:00

Čiličs sestdienas vakarā ļoti grūtā cīņā ar 4:6, 7:5, 6:3 pieveica Mišu Zverevu. Vācijas tenisists horvātam ļoti daudz problēmu sagādāja ar savu spēli pie tīkla, tādu tenisu spēlējot gan savas serves geimos, gan uzņemšanā. Čiličs skatījās acīs zaudējumam ar 0-2, tomēr spēja izkļūt no ļoti sarežģītas situācijas.

Esot iedzinējos ar setu, Čiličam 2. seta devītajā geimā pie savas serves bija liela problēma 0:40 izskatā. Marinam izdevās atspēlēties un noturēt servi. Aiznākamajā geimā atspēlēta vēl viena breikbumba, bet pēc tam pašam beidzot izdevās pirmais breiks, kad viņš pie rezultāta 6:5 un "vienādi" divreiz pēc kārtas Zverevu apspēlēja ar apvedošajiem sitieniem. Čiličam līdz tam brīdim nebija nevienas breikbumbas.

Turnīru kvalifikācijā sākušais Zverevs pēdējā setā manāmi pagura, piedzīvojot loģisku zaudējumu. Sestajā geimā servi izdevās nosargāt no 0:40, bet divus geimus vēlāk identisks deficīts nebija likvidējams, turklāt šoreiz geimā nācās palikt "uz nulles". Mača pēdējā geimā atspēlējot breikbumbu, Čiličs ar savu servi nodrošināja ļoti vērtīgu uzvaru.

Pateicoties fināla sasniegšanai, Čiličs "Race to London" ieskaitē 8. vietā nomainīja rudenī vāji spēlējošo Tomāšu Berdihu. Horvātam pašreiz gan ir ļoti niecīgs 10 punktu pārsvars. Ja viņš rīt uzvarēs Bāzeles finālā, Čiličs jau šonedēļ izteiks ļoti nopietnu pieteikumu braucienam uz Londonu, jo par uzvaru finālā pienāksies vēl 200 punkti.

Jāatzīmē, ka visi Londonas pretendenti jaunnedēļ spēlēs Parīzes "Masters 1000" turnīrā, kur 3. kārtā var būt Čiliča mačs pret Davidu Gofānu. Savukārt Berdiham var rasties problēmas vēl pirms potenciālā ceturtdaļfināla ar Endiju Mareju, jo čehs 3. kārtā (ja līdz tai tiks), visticamāk, sacentīsies ar Žilu Simonu vai Roberto Bautistu Agutu.

Atgriežoties pie svētdien gaidāmā Bāzeles fināla, Čiličs tajā tiksies ar Kei Nišikori, kuram šodien savā pusfinālā klājās vēl grūtāk – japānis ar 4:6, 7:6(3), 6:3 pret Žilu Milleru uzvarētajā mačā izglābās no zaudējuma, atspēlējot divas mačbumbas. Nišikori ir 7-4 pārsvars savstarpējās cīņās ar Čiliču.

No zaudējuma šodien izglābās arī Žo-Vilfrīds Tsonga, kurš Vīnes 500 punktu pusfinālā ar 5:7, 7:5, 7:6(6) pieveica Ivo Karloviču, šajā cīņā esot iedzinējos ar setu un breiku, kā arī pēdējā seta taibreikā ar savu servi atspēlējot vienu mačbumbu. 2011. gadā Vīnē triumfējušā francūža pretinieks finālā būs 2014. gada čempions Endijs Marejs, kuram pusfināls nebija jāspēlē, jo kreisās kājas savainojuma dēļ no mača atteicās pagājušā gada čempions Davids Ferers.

Saraksts bez Rafaela Nadala, kurš sezonu jau beidzis. Viņam ar 3300 punktiem ir 7. vieta.