05.09.2014. 00:00
Horvātijas labākais tenisists Marins Čiličs ceturtdien otro reizi karjerā iekļuva "Grand Slam" pusfinālā, labāko četrinieku sasniedzot Ņujorkā notiekošajā "US Open" turnīrā. Čiličs otrajā "Grand Slam" turnīrā pēc kārtas trīs setos uzveica Tomāšu Berdihu, šoreiz esot pārāks ar 6:2, 6:4, 7:6(4).

Tomāšs Berdihs pirms ceturtdaļfināliem bija labākais serves sargātājs no turnīrā palikušajiem astoņiem tenisistiem. Čehijas pirmais numurs servi bija zaudējis tikai četras reizes (94% uzvarētu serves geimu). Ceturtdienas pēcpusdienas maču Ņujorkas svelmē viņš sāka bezcerīgi – Berdihs pirmo geimu sāka un pabeidza ar dubultkļūdu. Berdihs 1. setā servi zaudēja trīs reizes, divreiz geimus pabeidzot ar dubultkļūdu, bet vienreiz paliekot "sausā".

Tomāšam bija nepieciešmas labs sākums 2. setā, taču arī šoreiz viņš jau pirmajā geimā nespēja nosargāt servi. Berdihs spēlēja ļoti slikti – tas attiecās gan uz servēšanu, gan arī garajām izspēlēm no gala līnijas. Berdihs 2. setā uzvarēja spēja uzvarēt četros geimos, taču Marina Čiliča pārsvars bija lielāks, jo viņš divos geimos nespēja izmantot breika iespējas. Kā vēlāk izrādījās, to nožēlot nenācās, jo horvāts setā ar savu servi zaudēja tikai trīs punktus.

Tik iespaidīgu rādītāju 3. setā Čiličam nebija, un viņš otrajā geimā pēc divu breikbumbu atspēlēšanas trešo novērst nespēja, visnepiemērotākajā brīdī trāpot dubultkļūdu. Berdihs beidzot sāka spēlēt daudz labāk un drīz bija vadībā ar 4:1. Pārsvaru čehs izsēja septītajā geimā, kurā viņu no sliedēm izsita tiesneses Luīzes Engzellas pareizais lēmums.

Vienā no izspēlēm Berdihs bumbiņu atsita, kad tā viņa laukuma pusē bija piezemējusies divreiz. Tomāšs tiesnesei pateica lietas, kuras vēlāk nožēlos, ja paskatīsies tās epizodes video atkārtojumu. Berdihs tūlīt zaudēja minēto geimu, atdodot breika pārsvaru. Seta uzvarētājs noskaidrojās taibreikā. Berdihs pēc Čiliča "forehand" auta ieguva minibreiku, taču jau atkal nesakarīga spēle no gala līnijas liedza pārsvaru nosargāt.

Čiličs Berdihu trīs setos apspēlēja otrajā "Grand Slam" turnīrā pēc kārtas – Vimbldonas 3. kārtā horvāts bija pārāks ar rezultātu 7:6(5), 6:4, 7:6(6). Horvātijas pirmajam numuram būs karjeras otrais "Grand Slam" pusfināls. Pirmo viņš sasniedza 2010. gadā Austrālijā, kur viņš ceturtdaļfinālā apspēlēja Endiju Rodiku. Čiličs ir pirmais horvāts "US Open" pusfinālā kopš 1996. gada, kad tik tālu tika viņa pašreizējais treneris Gorans Ivaniševičs. Čiličs savu nākamo pretinieku uzzinās vakara sesijas mačā, kurā pēc trim stundām Rodžers Federers tiksies ar Gaelu Monfīsu.

Spēle Rezultāts
(1) Novak Djokovic – (8) Andy Murray 7:6(1) 6:7(1) 6:2 6:4
(2) Roger Federer – (20) Gael Monfils Plkst. 3:00
(10) Kei Nishikori – (3) Stan Wawrinka 3:6 7:5 7:6(7) 6:7(5) 6:4
(14) Marin Cilic – (6) Tomas Berdych 6:2 6:4 7:6(4)

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430