14.06.2014. 02:52
2014. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīra B grupas otrajā spēlē Čīles valstsvienība ar 3:1 pārspēja Austrāliju. Lielāko mača daļu turējās slidenais 2:1, un tikai kompensācijas laikā čīlieši pielika punktu intrigai.

Pirms spēlesPēc Nīderlandes un Spānijas negaidītā rezultāta (5:1) diezgan droši varēja apgalvot, ka, ja Čīle vai Austrālija vēlas izkļūt no grupas, tad visdrīzāk aiz apmales nāksies atstāt pasaules un Eiropas čempionus spāņus... Skaidrs, ka čīliešu un austrāliešu savstarpējā mačā katrai no komandām derēja tikai uzvara, un favorīte bija Dienvidamerikas pārstāve. Par prieku Čīles atbalstītājiem, šai spēlei tomēr paguva būt gatavs viens no līderiem Arturo Vidals ("Juventus") un ar Aleksi Sančesu ("Barcelona") šie divi futbolisti bija spēles lielākās zvaigznes. Sančess uzbrucēju duetu veidoja kopā ar Edvardo Vargasu ("Valencia").

Čīle 15 minūtēs panāk 2:0, Austrālija atjauno intriguAustrālija, ņemot vērā tās pastarītes statusu, pirmās 10 minūtes aizvadīja labi un organizēti, neļaujot Čīlei ieskrieties. Tomēr 12. minūtē Čīle realizēja jau savu pirmo momentu. To sāka Sančess, pēc tam pie gala līnijas vārtsargu "pavazāja" Čarless Arangiss, iecentrēja, gaisā pacīnījās Vargass, un bumba nonāca atpakaļ pie Sančesa, kurš no neliela attāluma iesita tuvējā stūrī. Tikko izspēlējusi bumbu centrā, Austrālija vēlreiz ņēma bumbu ārā no savu vārtu tīkla. Atkal lielu lomu nospēlēja Sančess, aizvelkot bumbu līdz soda laukumam un piespēlējot brīvajam Horhem Valdivijam, kurš no 15 metriem skaisti raidīja bumbu augšējā stūrī (2:0)!

Iestājās klusums, līdz 35. minūtē arī Austrālijai izdevās realizēt savu pirmo iespēju. Viss sākās ar čīliešu vārtsarga Klaudio Bravo nesekmīgu bumbas izsišanu, ķenguru uzbrukums ieilga, un visbeidzot pēc lieliska Tomija Oura centrējuma Tims Keihils ar galvu raidīja bumbu vārtos, panākot 1:2. Visu laiku rezultatīvākajam izlases spēlētājam Keihilam 33. vārti. Uzreiz pēc tam vēl viena lieliska iespēja Austrālijai, taču šoreiz Bravo ar kājām atvairīja tā paša Keihila sitienu. Puslaikā 2:1, kas saglabāja intrigu.

Čīle nervozē līdz pat kompensācijas laikamPēc pārtraukuma Čīle uzbruka, bet 53. minūtē tai bija milzu satraukums, jo Austrālijas varonis Keihils vēlreiz iesita vārtus, tomēr pareizi tika fiksēta aizmugure. Pēc trim minūtēm austrālieši vēlreiz noorganizēja lielisku uzbrukumu un no gaisa spēcīgi sita Marks Brešāno - bumbu no vārtu stūra izcili izvilka Bravo. Austrālija konstanti izmantoja Čīles vājo punktu - spēli otrajā stāvā, tāpēc centrējumu dzeltenajās formās spēlējošās komandas izpildījumā netrūka, un čīlieši ar šiem centrējumiem mocījās.

60. minūtē piespiedu kārtā laukums tomēr bija jāpamet Vidalam, bet pēc minūtes jau bija jāiesit Čīlei. Lielisks Sančesa reids un piespēle, Vargass pasita bumbu garām vārtsargam, taču pārāk vāji, un Alekss Vilkinsons paguva izsist bumbu no vārtu līnijas. Čīle turpināja kombinēt, bet Austrālija meklēja veiksmi pretuzbrukumos. Tā tas turpinājās ilgāku laiku, bet pēdējās minūtēs austrālieši jau bija spiesti lielākiem spēkiem iet uz priekšu. Iedzinēju mēģinājumi pozicionālos uzbrukumos izskatījās bezcerīgi un kompensācijas laikā Čīle guva trešos vārtus. Ar sitienu no distances tālajā apakšējā stūrī trāpīja uz maiņu nākušais Žans Bosežūrs. 3:1 Čīles uzvara un šai grupā Nīderlande un Čīle nopietni apdraud pasaules un Eiropas čempiones Spānijas izkļūšanu no grupas.