19.06.2016. 08:35
Simtgades "Copa America" pusfinālu sasniegusi Argentīna, kas ar 4:1 pieveica Venecuēlu, un Čīle, kas otrajā puslaikā guva piecus vārtus un ar 7:0 sagrāva Meksikas futbolistus, pretiniekiem sagādājot smagāko zaudējumu kopš 1961. gada un otro smagāko vēsturē.

Čīles valstsvienība vadībā izvirzījās 16. minūtē, kad sitienam no soda laukuma līnijas sekoja atlēkusī bumba, pie kuras pirmais bija pussargs Edsons Puhs. Pārsvaru izdevās dubultot pirmā puslaika pašā noslēgumā - piespēle gar vārtiem, Vācijas klubā "1899 Hoffenheim" spēlējošais uzbrucējs Eduardo Vargass apsteidza aizsargu, apstrādāja bumbu un vienatnē izrēķinājās ar vārtsargu. 2:0, taču pārtraukumā nekas neliecināja par otrajā puslaikā briestošo pazemošanu.

49. minūtē meksikāņi kļūdījās netālu no soda laukuma, un dažas sekundes vēlāk pēc Arturo Vidala piespēles tukšos vārtos sita Aleksis Sančess, bet pārsvaru līdz četriem vārtiem trīs minūtes palielināja Vargass, kurš pēc Sančesa piespēles vēlreiz nonāca vienatnē pret vārtsargu. Pagāja vēl piecas minūtes, un uzbrucējs paguva pie atlēkušās bumbas, nokārtojot hat-trick.

Vargasam izdevās gūt arī ceturtos vārtus, bet punktu 87. minūtē pielika Puhs, kurš realizēja kārtējo izgājienu vienatnē pret Meksikas izlases vārtsargu, - 7:0. Grupas turnīrā meksikāņi, kuri 1961. gadā ar 0:8 zaudēja Anglijai, piedzīvojot smagāko zaudējumu vēsturē, guva divas uzvaras un vienu reizi spēlēja neizšķirti, trīs mačos ielaižot tikai divus vārtus. Meksika pēdējoreiz bija zaudējusi iepriekšējā "Copa America", 2015. gada 20. jūnijā ar 1:2 piekāpjoties Ekvadorai.

Pusfinālu sasniegusi arī Argentīnas valstsvienība, kas grupā guva trīs panākumus pēc kārtas, tostarp pret Čīli, - 4:1 pret Venecuēlu, vienīgo Dienvidamerikas komandu, kura nekad nav piedalījusies Pasaules kausa izcīņā. Pamatus uzvarai ielika Itālijas čempionāta labākais snaiperis un 87 gadus veco rekordu atkārtojušais Gonsalo Igvains, kurš līdz 28. minūtei bija guvis divus vārtus. Vispirms viņš bija precīzs pēc tālas Lionela Mesi piespēles, bet otrajos vārtos izmantoja rupju pretinieku aizsargu kļūdu, pārtverot piespēli atpakaļ un izmantojot tikšanos ar vārtsargu.

Pirmā puslaika noslēgumā Venecuēlai neizdevās realizēt 11 metru soda sitienu, un sods tika saņemts 60. minūtē, kad Mesi noslēdza skaistu kombināciju un palielināja pārsvaru līdz 3:0. Sāncenšiem izdevās atspēlēt vienus vārtus, bet Argentīna minūti vēlāk atjaunoja handikapu un pārliecinoši iekļuva pusfinālā, kur spēlēs pret laukuma saimnieci Amerikas Savienotajām Valstīm. Savukārt Čīli pusfinālā gaida Kolumbija.