24.07.2015. 12:55
Pēdējās sacensībās pirms pasaules čempionāta Latvijas brīvās cīņas cīkstonis Armands Zvirbulis šodien Polijas galvaspilsētā zaudēja jau pirmajā mačā un netika astotdaļfinālā. Dienas turpinājumā cīnīsies arī mūsu Imants Lagodskis.

Svara kategorijā līdz 86 kilogramiem Varšavas "Ziolkowski" sacensībās startēja 25 dalībnieki. Pirmajā mačā Armands Zvirbulis tikās ar mājinieku Sebastianu Jezežanski. Pirmajā periodā latvietis saņēma brīdinājumu par pasivitāti - viens punkts polim. Otrā perioda sākumā šādā veidā punktu nopelnīja Zvirbulis (1:1) - ja cīņa tā beigtos, uzvarētājs būtu latvietis. Mūsu sportists pārāk darbojās uz rezultāta noturēšanu, līdz ar to mača tiesnesis piešķīra vēl vienu punktu polim (1:2). Pēdējā minūtē latvietis aktivizējās un centās izraut uzvaru, taču iekrita uz pretuzbrukumu (1:4). Zvirbulim vēl saglabājas cerība tikt gandarījuma turnīrā (ja polis aizcīnītos līdz finālam), taču šāds scenārijs nešķiet īpaši reāls.

Svara kategorijā līdz 97 kilogramiem šodien startēs Imants Lagodskis. Astotdaļfināla mačā pretī stāsies ukrainis Gļebs Kutejs.

7.-12. septembra pasaules čempionātā Lasvegasā tiks sadalītas pirmās ceļazīmes uz 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Kā zināms, Armands Zvirbulis savu lielāko panākumu guva tieši pasaules meistarsacīkstēs pirms Londonas olimpiskajām spēlēm, 2011. gada pasaules čempionātā viņš izcīnīja 5. vietu un kvalificējās olimpiādei. 2006. gada junioru pasaules čempions Imants Lagodskis pieaugušo konkurencē nav guvis lielus panākumus.