10.09.2014. 19:54
Latvijas cīkstone Laura Skujiņa trešdien izcīnīja bronzas medaļu Taškentā notiekošajā pasaules čempionātā.

Latvijas sportiste, kura startē svara kategorijā līdz 69 kilogramiem, mačā par bronzu ļoti pārliecinoši ar 6:0 uzvarēja Dianu Gonsalesu no Meksikas.

Jau pēc 20 sekundēm Skujiņa guva pirmos divus punktus, vēl pēc brīža bija vadībā ar 4:0, bet 86.sekundē latviete trešo reizi noguldīja pretinieci un nodrošināja uzvaru.

Jau vēstīts, ka turnīra ievadā Skujiņa pārspēja Odočimegu Badraku no Mongolijas, ceturtdaļfinālā pieveica arī Kolumbijas sportisti Marselu Iskuredo, bet pusfinālā Skujiņa cieta neveiksmi pret vācieti Alīni Fokenu.

Skujiņa vairākas reizes par Eiropas čempioni kļuva jaunatnes un junioru vecumā, bet pēdējo lielo panākumu pirms šī gada bija guvusi vien 2006.gadā, kad tika pie sudraba Eiropas čempionātā U-20 vecuma grupā.

Tomēr aprīlī Skujiņa jau ieguva bronzu Eiropas čempionātā, pēc sacensībām stāstot, ka starts pagājušā gada pasaules čempionātā, kurā tika izcīnīta septītā vieta, viņai devis pārliecību par saviem spēkiem un arī finansiālo atbalstu.

Jau vēstīts, ka pirmdien neveiksmi pirmajā cīņā piedzīvoja Latvijas brīvā stila cīkstonis Dmitrijs Mihailovs, kurš svara kategorijā līdz 125 kilogramiem cieta neveiksmi kvalifikācijas kārtā. Savukārt otrdien tāpat klājās Imantam Lagodskim, kurš sacentās svara kategorijā līdz 97 kilogramiem.

Čempionātā līdz sestdienai startēs vēl četri Latvijas pārstāvji - Karalīna Tjapko (līdz 53 kilogramiem) un Anastasija Grigorjeva (līdz 63 kilogramiem), kā arī grieķu-romiešu cīņā Aleksandrs Višņakovs (līdz 75 kilogramiem) un Kristaps Kalnakārklis (līdz 66 kilogramiem).

Pagājušā gada pasaules čempionātā labākā no Latvijas pārstāvjiem ar ieņemtu septīto vietu bija Skujiņa, bet valsts vadošā šī sporta veida pārstāve Grigorjeva sacensības izlaida, tomēr tieši Grigorjeva gada beigās tika atzīta par Latvijas labāko sportisti.

Šogad Grigorjeva trešo reizi karjerā kļuva par Eiropas čempioni, bet Skujiņa Eiropas meistarsacīkstēs izcīnīja bronzu, tiekot pie savas karjeras pirmā lielā panākuma pieaugušo konkurencē.

Reklāma: Atrodi sev atbilstošo vakanci starp 8 000 darba piedāvājumiem nozaru speciālistiem!