22.07.2016. 19:15
Latvijas labākā jaunā cīkstone Jekaterina Jermaļonoka (15) šodien ar divām grūtām uzvarām sāka kadetu Eiropas čempionātu brīvajā cīņā un iekļuva pusfinālā, kur bez variantiem zaudēja draudīga izskata rumānietei. Bronzas mačā uzvara bija ļoti ātra.

2016. gada U17 Eiropas čempionāta 40 kilogramu svara kategorijā piedalās 15 sportistes. Pirms starta kā galvenās favorītes kotējās baltkrieviete Nastasija Kurišta un rumāniete Marija Aleksandra Čioklja, arī mūsu Jermaļonoka tika uzskatīta par vienu no pretendentēm uz medaļu.

Pirmajā mačā daugavpiliete Jekaterina Jermaļonoka tikās ar izstīdzējušu gruzīnieti Guliko Arutinjani, pretiniecei sākumā veicās labāk (0:2, 0:4), bet tad gruzīniete tika sagrābta nepatīkamā tvērienā, kas ļāva atspēlēt divus punktus (2:4) un nolikt samocīto gruzīnieti uz lāpstiņām, cīņa beidzās pēc 1:37 minūtēm. Tikmēr minētā baltkrieviete Nastasija Kurišta zaudēja jau pirmajā mačā. Ceturtdaļfinālā pret turcieti Havu Saglamu mūsējā devās uzbrukumā, taču zaudēja divus punktus un gandrīz tika nolikta uz lāpstiņām, Jermaļonoka tūlīt pat pārtvēra iniciatīvu, noorganizēja 1+2 un dienvidnieci nolika uz lāpstiņām, cīņa beidzās pēc 47 sekundēm. Pusfinālā pretī būs pērnā gada kadetu pasaules čempionāta bronzas medaļniece Marija Aleksandra Čioklja (Rumānija), kura pirmās cīņas aizvadīja krietni pārliecinošāk. Rumāniete izskatījās pēc smagākas kategorijas sportistes, daugavpilietei tur nebija variantu - divās minūtēs 0:10 un uz lāpstiņām. Bronzas mačā Jekaterina Jermaļonoka cīnījās ar jau pagājušajā gadā iepazīto vācieti Selīnu Mēneri - pēc desmit sekundēm mūsējā noformēja četrpunktīgo uzbrukumu, un turpinājumā bija vajadzīgas 40 sekundes, lai noliktu pretinieci uz lāpstiņām.

Šodien startēja vēl divas mūsējās - Elīna Ziediņa (60 kg) un Veronika Zujeva (60 kg) zaudēja jau pirmajā mačā, tāpat kā mūsu puiši vakar un aizvakar. Rīt un parīt uz paklāja dosies grieķi-romieši.

Kā jau ziņots, 2015. gada kadetu Eiropas čempionātā Jekaterina Jermaļonoka uzvarēja visās cīņās 38 kg kategorijā un pārliecinoši izcīnīja zelta medaļu, kas pēdējos astoņos gados ir Latvijas brīvās cīņas vienīgā augstākā kaluma godalga "U" līmenī.