17.09.2016. 09:10
Kontinentālās hokeja līgas pašlaik vājākā komanda Rīgas "Dinamo", kas astoņās spēlēs guvusi tikai desmit vārtus, pulksten 17:00 aizvadīs otro mājas spēli sezonā, uzņemot Novosibirskas "Sibir", kas pēdējos gados krietni uzlabojusi rezultātus un spēlējusi Gagarina kausa pusfinālā.

Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo" pirms divām dienām nopelnīja trešo punktu astoņās spēlēs, izbraukumā ar 1:2 pagarinājumā piekāpjoties Minskas "Dinamo". Izlīdzinājumu panāca Lauris Dārziņš, kurš 44. minūtē realizēja izgājienu vienatnē pret vārtsargu, un tas bija rīdzinieku pirmais precīzais metiens noslēdzošajā trešdaļā.

Tomēr citās jomās rokraksts nemainījās – izredzes uz uzvaru atkal nācās zaudēt neapdomīga noraidījuma dēļ. Nepilnas divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām amerikāņu aizsargs Patriks Mulens centās uzbrukuma zonā atbruņot pretinieku. Ripu neizdevās izsist ar pirmo piegājienu, tāpēc viņš mēģināja vēlreiz, bet šoreiz trāpīja pretiniekam pa seju. Pagarinājumā laukuma saimnieki vairākumu izmantoja 41 sekundes laikā.

Rīgas "Dinamo" mazākumā ielaidis astoņās no astoņām spēlēm, tāpēc allaž uzmanība jāpievērš nākamo pretinieku vairākumam, un Novosibirskas "Sibir" tas ir līmenī – 25%. Austrumu konferencē labāk darbojušās tikai trīs komandas – Vladivostokas "Admiral", Toljati "Lada" un Pekinas "Red Star Kunlun".

Tomēr jāpiemin, ka trīs no astoņiem vairākumiem realizēti vienā spēlē – savā laukumā izcīnītajā graujošajā uzvarā ar 7:1 pret Hantimansijskas "Yugra". Stepans Saņņikovs 38. minūtē noslēdza kombināciju ar metienu no vārtu priekšas, Ivans Vereščagins 44. minūtē pieslēdzās uzbrukumam un no neērtā satvēriena skaisti meta tuvajā devītniekā, bet Aleksejs Skabelka 48. minūtē bija veiklākais vārtu priekšā pēc izjukušas kombinācijas.

Pēc graujošās uzvaras otrdien savā laukumā izdevās pieveikt arī Bratislavas "Slova" – 3:2 pagarinājumā. Laukuma saimnieki abus vārtus guva līdz 14. minūtei, izceļoties Jūnasam Kempainenam un Maksimam Šalunovam, kurš ar astoņos mačos sakrātajiem astoņiem punktiem (pieci vārti un trīs piespēles) ir Novosibirskas "Sibir" rezultatīvākais spēlētājs.

Astoņi punkti ir arī Sergeja Šumakova kontā, bet ar septiņiem viņam seko soms Kempainens. 28 gadus vecais centra uzbrucējs pagājušajā sezonā aizvadīja 44 mačus Nacionālās hokeja līgas klubā Bostonas "Bruins", taču vismaz pagaidām tā viņam bijusi vienīgā sezona otrpus okeānam.

Savukārt aizsardzībā un vārtos līderi ir čehi. Adams Polāšeks, kurš vienīgais komandā vidēji laukumā pavada vairāk par 20 minūtēm un kurš 2015. gadā tika atzīts par Čehijas čempionāta labāko aizsargu, izcēlies ar piecām rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr Aleksandrs Salāks ir Novosibirskas "Sibir" pirmais numurs trešo gadu pēc kārtas, un trīs mačos viņš sasniedzis izcilu statistiku – 96,9% atvairīto metienu un 0,97 vidēji ielaistās ripas.

Vai Rīgas "Dinamo" tiks galā ar daudzveidīgo pretinieku uzbrukumu un dziļo aizsardzību? Spēles sākums pulksten 17:00, tiešraide kanālā TV6.