25.06.2016. 18:00
Īstbornas "Premier" sērijas turnīrs sestdien finišēja ar Slovākijas pirmās rakete Dominikas Cibulkovas triumfu. Viņa finālā ar 7:5, 6:3 uzveica čehieti Karolīnu Pliškovu.

Fināla pirmā puse aizritēja milzīgā vējā. Tādos apstākļos lielākas grūtības bija Karolīnai Pliškovai, kura ir no serves ļoti atkarīga spēlētāja. Viņa 1. setā servi zaudēja četras reizes – tikpat cik nedēļas pirmajos četros mačos kopā. Pliškovai pirmajā serves geimā bija trīs dubultkļūdas, otrajā viena – abos gadījumos serves geims pabeigts ar neprecīzu otro servi. Neskatoties uz serves problēmām, Pliškova 1. setā divreiz bija vadībā ar breiku, bet pārsvaru nespēja nosargāt un ceturto reizi setā servi zaudēja pie rezultāta 5:7, kad viņai trīs kļūdas (divas ar "backhand"), bet vēl vienu punktu Dominika Cibulkova ieguva ar "dropšotu".

2. setā, kad vējš norima, Pliškova servēja labāk, tiesa, vienreiz tik un tā tika nobreikota un Cibulkovai ar ceturtajā geimā iegūto breiku pietika, lai uzvarētu gan setā, gan arī visā mačā. Pliškovai turpinājumā bija sešas breikbumbas, taču kļūdas ar sitieniem tīklā un autā, kā arī nespēja skriet maksāja dārgi. Cibulkova stāvošo pretinieci bieži sodīja ar sitieniem stūros.

Pliškovai, kura aizpagājušajā nedēļā uzvarēja turnīrā Notingemā, finālos ir negatīva 5-9 bilance. Diez ko labāks rādītājs nav arī Cibulkovai, kurai pēc šodienas panākuma ir 6-9 bilance. Dominikai tas bija jau sezonas ceturtais fināls (2-2), atkārtojot ranga līderes Serēnas Viljamsas sasniegumu.

Cibulkova šodien ieguva karjeras ceturto "Premier" līmeņa titulu un pirmoreiz uzvarēja zālāja seguma sacensībās. Līdz šim viņai nebija neviena fināla uz zālāja. Cibulkova turnīru sāka ar Aļonas Ostapenko izslēgšanu, bet ceturtdaļfinālā atspēlēja seta un breika deficītu pret turnīra pirmo raketi Agņešku Radvaņsku. Mačs lietus dēļ tika spēlēts divas dienas, polietei atkal ("French Open" variants) negatīvi reaģējot uz piespiedu pauzi. Pēc tās izlaists pārsvars, ļaujot Cibulkovai uzvarēt.