26.09.2015. 21:27
Šovakar plkst. 19:30 Anglijas Premjerlīgas septītās kārtas spēli aizvadīja čempionvienība Londonas "Chelsea", viesojoties pie "Newcastle United". Stīva Maklārena vadītā komanda vēl 11 minūtes pirms mača beigām atradās vadībā ar 2:0, tomēr londonieši atguvās un galotnē spēja izraut neizšķirtu rezultātu 2:2.

Kaut arī "Newcastle" šo sezonu ir uzsākusi ļoti neveiksmīgi, "Chelsea" bija piedzīvojusi zaudējumus iepriekšējās trijās abu komandu tikšanās reizēs "St. James' Park" stadionā. Turklāt Žuzē Mourinju iepriekš nekad nav izcīnījis uzvaru šajā arēnā. Bet uzvara londoniešiem bija ļoti nepieciešama, lai turpinātu atgūšanās procesu pēc sliktā sezonas ievada. Viesiem nācās iztikt bez trīs maču diskvalifikāciju saņēmušā Djēgu Koštas un uzbrukuma smailē šovakar spēli sāka Loiks Remī. Cīņas sākumā gan azartiskāk uzbruka laukuma saimnieki un 27. minūtē Asmirs Begovičs glāba komandu pēc Ajoses Peresa un Darila Janmāta sitieniem. Londonieši 39. minūtē atbildēja ar Seska Fabregasa spēcīgu tālsitienu, taču arī Tims Kruls vārtos bija perfekts.

Rezultāts tika atklāts spēles 42. minūtē, kad pēc Vernona Anitas centrējuma soda laukumā Kurts Zumā neizprotami palaida bumbu garām un Peress pēc apstrādes uzreiz no gaisa trieca bumbu kreisajā vārtu stūrī (1:0). Līdz ar to Stīva Maklārena komanda nokļuva vadībā un ieguva vēl lielākas priekšrocības savai pretuzbrukumu taktikai. Londonieši centās atspēlēties jau pirmā puslaika atlikušajās minūtēs, tomēr nopietnus draudus Krula sargātajiem vārtiem izveidot nespēja un komandas atpūtā devās laukuma saimniekiem atrodoties vadībā.

Uzreiz pēc pārtraukuma viesi pārliecinoši ieguva kontroli pār bumbu un sekojoši arī iniciatīvu, kamēr "Newcastle" šķietami pārāk agri sāka spēlēt no dziļas aizsardzības. "Chelsea" pārāk statiski veidoja savus pozicionālos uzbrukumus, nesagādājot pārāk lielas problēmas pretinieku aizsardzībai. Bet 60. minūtē Mourinju vadītās komandas situācija kļuva tuvu kritiskai, kad pēc stūra sitiena atkal soda laukuma vidū tika atstāts brīvs spēlētājs, šoreiz Žoržinjo Vijnaldums, kurš ar galvu raidīja bumbu Begoviča sargāto vārtu kreisajā stūrī (2:0). Jāatgādina, ka "Newcastle" pirms šīs cīņas bija pārliecinoši sliktākais uzbrukums līgā, iepriekšējās sešās spēlēs gūstot tikai trīs vārtus. Šovakar bija kārtējais apliecinājums faktam, ka iepriekšējās sezonas labākā aizsardzība ir pazudusi, kaut gan arī uzbrukumā Mourinju komanda šosezon spēlē krietni vājāk.

61. minūtē londoniešu galvenais treneris veica dubultu spēlētāju maiņu, sūtot laukumā Viljanu un Radamelu Falkao, bet nekādas būtiskās izmaiņas "Chelsea" sniegumā tas neieviesa. "Newcastle" spēlētāji izskatījās vairāk motivēti un cīnījās azartiskāk. Bet 79. minūtē viesiem parādījās reālas cerības iegūt vismaz punktu, kad varens un precīzs tālsitiens padevās uz maiņu iznākušajam Ramiresam, netverami raidot bumbu kreisajā augšējā vārtu stūrī (2:1). 83. minūtē Pedro bija jāizlīdzina rezultāts, bet nokļuvis pret Krulu spānis raidīja bumbu augstu pāri vārtiem. Toties 86. minūtē londonieši spēja izlīdzināt rezultātu, kad Viljans ar tiešo brīvsitienu raidīja bumbu vārtos (2:2). Nu jau Mourinju komanda atradās uz emocionālā viļņa un laiks vēl bija pietiekami lai izrautu šķietami bezcerīgā spēlē uzvaru. Mājinieki vairs necerēja uz uzvaru, kura bija tik tuvu, un "Newcastle" izdevās pēdējās minūtēs noturēt neizšķirtu rezultātu 2:2.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Tottenham - Man. City 4:1 (1:1) Daiers 45' Alderveirelds 50' Keins 61' Lamela 79' - De Broine 25'
Leicester - Arsenal 2:5 (1:2) Vardijs 13'89' - Volkots 18' Sančess 34'57'81' Žirū 90'
Man. United - Sunderland 3:0 (1:0) Depajs 45' Rūnijs 46' Mata 90'
Liverpool - Aston Villa 3:2 (1:0) Milners 2' Staridžs 59'67' - Žesteds 66'71'
West Ham - Norwich 2:2 (1:1) Sako 33' Kujate 90' - Breidijs 9' Redmonds 83'
Southampton - Swansea 3:1 (1:0) van Deiks 11' Tadičs 54' Manē 61' - Sigurdsons 83'(11m)
Stoke - Bournemouth 2:1 (1:0) Volters 32' Diufs 83' - Goslings 76'
Newcastle - Chelsea 2:2 (1:0) Peress 42' Vijnaldums 60' - Ramiress 79' Viljans 86'
Watford - Crystal Palace 27.09. 18:00
West Brom - Everton 28.09. 22:00