09.12.2017. 19:04

16. kārtu ievadīja Londonas derbijs (pirmais no trīs derbijiem šajā Premjerlīgas raundā) starp ''West Ham United'' un ''Chelsea''. Abas komandas bija pilnīgi pretējās situācijās, Vesthemā bāzētais klubs nebija uzvarējis astoņās Premjerlīgas spēlēs pēc kārtas, bet čempione nebija zaudējusi septiņās. Vājš sākums WHU galvenā trenera amatā sanāca Deividam Moizam, kurš cieta trīs zaudējumus savos pirmajos četros mačos.

Pirmie un vienīgie vārti tika gūti jau pavisam agru, sestajā minūtē pēc lieliskas saspēles ar Manuelu Lanzīni vārtos skaisti trieca ''West Ham'' uzbrucējs Marko Arnautovičs - 1:0. Austrietim tie bija pirmie jaunās komandas rindās. Kā jau bija gaidāms, pēc tā mājiniece iesēdās aizsardzībā, turpretim ''Chelsea'' demonstrēja katastrofālu realizāciju. Vistuvāk vārtiem pirmajā puslaikā čempione bija 28. minūtē, kad no ''West Ham'' soda laukuma robežas pa mērķi šāva Ngolo Kantē, bet vārtsargs Adriāns glāba savu komandu.

Otrajā puslaikā ''Chelsea'' kontrolēju bumbu vairāk nekā 70%, izdarīja desmit sitienus, bet nereizi nenomērķēja vārtu rāmī. Vienu no izdevībām neizmantoja Davids Dzapakosta, kurš 58. minūtē, netiekot kārtīgi nosegts pretinieku soda laukumā, sita nedaudz garām vārtiem. Arī mača beigās ''Chelsea'' bija iespējas izlīdzināt, proti, minūtes intervālā tai gadījās pat divas bīstamas iespējas ''West Ham'' soda laukumā. Pirmo minimāli neprecīzi sita Alvaro Morata, bet otro spēcīgi trieca pāri Edens Azārs.

Jāpiemin, ka pēdējo septiņu savstarpējo spēļu laikā abām komandām ir pa trīs uzvarām, kā arī neviena spēle nav beigusies ar lielāku starpību par vienu vārtu.

Tikmēr cita Eirokausu pretendente ''Tottenham Hotspur'' sagrāva ''Stoke City'' (5:1). Londonas klubam šī bija pirmā uzvara Premjerlīgā kopš piektā novembra. Pirmajā puslaikā tika gūti tikai vieni vārti, tos pēc Hjunmina Sona centrējuma savā tīklā ievirzīja Raiens Šokross - 1:0. Pēc pārtraukuma ''Spurs'' bija krietni bīstamāka. 53. un 54. minūtē vien tā guva divus vārtus. Sākumā precīzs pēc strauja uzbrukuma bija Sons, kurš iesita ceturto reizi līgā šosezon, bet mirkli vēlāk ar galvu pārsvaru palielināja Harijs Keins - 3:0.

Anglis nedaudz vairāk nekā pēc desmit minūtēm atzīmējās atkal. Centrējumu ''Stoke'' soda laukumā izdarīja Kristians Eriksens, bet viņa mērķētajam Sonam bumbu izsita Tomass Edvards. Tā gan nonāca tieši priekšā Keinam, kurš bija nekļūdīgs - 4:0. 74. minūtē spēlei punktu pielika Eriksens, kuru ''Stoke'' vārtu priekšā atrada fantastisku spēli aizvadījušais Sons, dānis prasmīgi pārsita pāri vārtsargam - 5:0. Vienus gan viesiem izdevās atgūt, kad pirmā puslaika vaininieks Šokross trāpīja pēc stūra sitiena - 5:1.

Arī ''Swansea'' pārtrauca katastrofālo formu (viens punkts septiņās spēlēs), uzveicot ''West Brom'', kas nav uzvarējusi jau 14 mačos pēc kārtas. Vienīgos vārtus 81. minūtē guva Vilfreds Bonī. Citā spēlē starp abām līgas debitantēm uzvarēja ''Huddersfield'' (2:0). Abus vārtus pirmajā puslaikā guva Stīvs Muniē.

Tikmēr drāma līdz pēdējām sekundēm bija vērojama starp ''Crystal Palace'' un ''Bournemouth'' (2:2). Pirmajā puslaikā tika gūti visi četri vārti. Pirmos iesita Bornmutas vienība, bet pēdējās piecās minūtēs pirms pārtraukuma ''Crystal Palace'' atbildēja ar diviem vārtiem (2:1). Tomēr ar to nepietika, un pirmajā puslaikā tika gūti vēl vieni - Žermens Defo no ārkārtīgi asa leņķa skaisti pārsita pāri vārtsargam - 2:2. Neskatoties uz nemainīgo rezultātu, arī otrajā puslaikā netrūka aizrautības, tomēr pamatīgākais moments notika pašās beigās. Kompensācijas minūtēs ''Bournemouth'' soda laukumā tika nogāzts Vilfreds Zahā, nopelnot mājiniecei pendeli. Kas par iespēju Kristianam Bentekem gūt savus pirmos sezonas vārtus, bet viņš izpildīja neizteiksmīgu sitienu vidusdaļā, kur ar to tika galā vārtsargs.

Izmantotie resursi:https://www.premierleague.com/statsKurbads halle Kurbads halle Lidlauka 37, Rīga, LV-1063
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties