22.11.2014. 18:59
Šodien plkst. 17:00 ar sešām spēlēm startēja Anglijas Premjerlīgas 12. kārta. Līdervienība Londonas "Chelsea" izcīnīja jau 10. uzvaru, savā laukumā pārliecinoši ar 2:0 pārspējot "West Bromwich Albion". Bet čempionvienība "Manchester City" jau mača sākumā zaudēja vārtus pret "Swansea", tomēr spēja izcīnīt uzvaru ar rezultātu 2:1.

Turnīra līdervienības "Chelsea" sastāvā, kā jau bija gaidīts, gatavi cīņai bija izlases mačus izlaidušie Sesks Fabregass un Djēgu Košta. Laukuma saimnieki jau piektajā minūtē izspēlēja teicamu kombināciju, kad Džons Terijs no vārtu priekšas izdarīja sitienu pa vārtiem, tomēr Bens Fosters paspēja ar kāju bumbu skart. Žuzē Mourinju komanda izvirzījās vadībā, kad pēc Oskara piespēles Košta nokļuva viens pret vārtsargu un iespēju realizēja pārliecinoši (1:0). Atkārtojumā gan bija redzams, ka līnijtiesnesis nav pamanījis uzbrucējam minimālu, tomēr aizmugures stāvokli piespēles brīdī.

Tas gan nekādā ziņā neliecināja par līdzvērtīgu cīņu, jo mājinieki izveidoja pietiekoši daudz iespējas un 25. minūtē Edens Azārs guva otros vārtus. WBA cerības uz pozitīvu iznākumu pavisam niecīgas kļuva 29. minūtē, kad par rupju pārkāpumu Lī Meisons noraidījumu piešķīra Klaudio Jakobam, līdz ar to palika jautājums, ar kādu pārsvaru uzvarēs "Chelsea". Otrajā puslaikā aina laukumā nemainījās, mājinieku bumbas kontroles pārsvars kļuva vēl nomācošāks, vienīgi izveidotās iespējas neizdevās realizēt. Šādā mačā iespēju izšķērdēšana nevarēja gan nevarēja ietekmēt cīņas iznākumu un Mourinju komanda izcīnīja 10. uzvaru turnīrā.

Anglijas čempione "Manchester City" pēdējās spēles visos turnīros aizvadīja ļoti vāji, turklāt šovakar savā laukumā bija jāaizvada mačs pret sīksto Velsas klubu "Swansea". Jau devītajā minūtē Harija Monka komanda izvirzījās vadībā, kad pēc izcilas Natana Daiera piespēles soda laukumā Vilfrīds Bonī neatstāja cerības Džo Hārtam (0:1). Šāds sākums pamatīgi saniknoja mājiniekus, kuri uzreiz metās atspēlēties un iniciatīvu neatdeva līdz pirmā puslaika beigām. Izlīdzinājumu laukuma saimnieki panāca 19. minūtē, kad pēc Hesusa Navasa piespēles Stevans Jovetičs no vārtu priekšas raidīja bumbu vārtos (1:1). Mančestrieši vairākas reizes bija ļoti tuvu otro vārtu guvumam, tomēr viesi noturēja aizsardzību, atpūtā dodoties rezultāta tablo rādot neizšķirtu rezultātu.

Otrā puslaika sākumā "Swansea" atkal līdzjutējiem atgādināja par to, ka komanda nav aizmirsusi par uzbrukumiem. Daudzsološas izdevības bija Džefersonam Montero, kā arī Gilfi Sigurdsonam, tomēr Hārts darbojās pārliecinoši. Kopumā gan mājinieki joprojām pretinieka laukuma pusē sadarbojās bīstamāk un mērķtiecīgāk, vienīgi noslēgumā pietrūka precizitāte. 62. minūtē Manuela Pelegrini beidzot izvirzījās vadībā, kad pēc Fernandinjo asprātīgas piespēles Jaja Turē pārspēja lielisku maču aizvadošo Lukašu Fabianski (2:1). Velsieši bija spiesti drosmīgāk doties uzbrukumos, kas pavēra labas iespējas "City" gūt trešos vārtus, bet Fabianskis allaž komandu glāba. 87. minūtē teicama iespēja panākt izlīdzinājumu bija Batefimbi Gomisam, bet izgājienā pret vārtsargu uzbrucējs raidīja bumbu garām vārtiem. Līdz ar to laukuma saimnieki izcīnīja grūtu uzvaru ar rezultātu 2:1.