16.12.2014. 23:47
Šodien plkst. 21:45 tika aizvadītas pirmās divas Anglijas Līgas kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēles. Viena no Čempionāta līdervienībām "Derby County" savā laukumā uzņēma Premjerlīgas līdervienību "Chelsea". Londonieši samērā sīvā cīņā izcīnīja uzvaru ar rezultātu 3:1. Savukārt cits premjerlīgas klubs "Southampton" ar 0:1 viesos piekāpās trešās līgas klubam "Sheffield United".

"Derby County" dotajā brīdī Čempionātā (pēc spēka otrajā Anglijas līgā) ieņem trešo vietu, tikai par vienu punktu atpaliekot no abām līdervienībām. Līdz ar to bija pamatots iemesls uzskatīt, ka savā laukumā Stīva Maklārena vadītā komandai izdosies izrādīt cienīgu pretestību londoniešiem. To apliecināja arī Žuzē Mourinju, laukumā sūtot spēlētājus, kuri regulāri dodas laukumā arī Premjerlīgas mačos. Izņēmums vienīgi bija Kurts Zumā, kurš aizvietoja diskvalificēto Gariju Keihilu.

Kaut arī spēles sākums tika aizvadīts līdzvērtīgā cīņā un mājinieki ne ar ko neizskatījās sliktāki, "Chelsea" 23. minūtē novaktēja laukuma saimnieku kļūdu savā soda laukuma tuvumā un kā jau meistarīgākai komandai pienākas to izmantoja. Sesks Fabregass atdeva piespēli Edenam Azāram, kurš netverami raidīja bumbu kreisajā vārtu stūrī (0:1). "Derby County" saprotams negrasījās pārdzīvot par zaudētajiem vārtiem un puslaika beigās vairākas minūtes lika titulētajiem viesiem pavadīt aizsardzībā. Tomēr būtiskākais notikums pirms pārtraukuma bija Zumā smagais savainojums. Pēc stūra sitiena Petrs Čehs saskrējās ar komandas biedru, kā rezultātā pēc vairāku minūšu palīdzības sniegšanas aizsargs ar nestuvēm tika nogādāts turpmākai medicīniskai aprūpei.

Mājinieki uzreiz pēc pārtraukuma drosmīgi metās uzbrukumos un 51. minūtē beidzot izdevās tikt līdz labai sitiena pozīcijai, bet Vila Hjūza raidījumu no soda laukuma vidus bloķēja Džons Obi Mikels. Mourinju komanda ātri saprata, ka vienu vārtu pārsvars nav drošs un 56. minūtē Felipe Luiss izpildīja perfektu tiešo brīvsitienu, pāri sieniņai raidot bumbu labajā vārtu stūrī (0:2). Bet arī ar to vēl "Derby County" pretestība netika salauzta un 71. minūtē Kreigam Braisonam padevās filigrāni precīzs tālsitiens kreisajā vārtu stūrī (1:2). 78. minūtē spēles galvenais tiesnesis Džonatans Moss pieņēma samērā strīdīgu lēmumu piešķirt noraidījumu Džeikam Bakstonam par pēdējās cerības sodu pret Loiku Remī un "Chelsea" četras minūtes vēlāk guva trešos vārtus, kad precīzs bija Andrē Širle (1:3). Līdz ar to londonieši ne bez problēmām, bet izcīnīja uzvaru, iekļūstot Līgas kausa pusfinālā.

Tikmēr nedienas turpinās Premjerlīgas klubam "Southampton". Pēc četriem zaudējumiem čempionātā, šovakar Ronalda Kūmana vadītā komanda izbraukumā tikās ar pēc spēka trešās līgas klubu "Sheffield United" un piedzīvoja kārtējo neveiksmi ar rezultātu 0:1, līdz ar to beidzot savu dalību cīņā par Līgas kausu.

Komandas Rezultāts Vārtu guvēji
Derby County(2) - Chelsea 1:3(0:1) Braisons 71' - Azārs 23' Luiss 56' Širle 82'
Sheffield United(3) - Southampton 1:0(0:0) Maknaltijs 63'
AFC Bournemouth(2) - Liverpool 17.12. 21:45
Tottenham - Newcastle 17.12. 21:45

Izmantotie resursi:Live scores, results, fixtures, tables,...

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA