01.01.2017. 20:15
Londonas «Chelsea» futbolisti sestdien Anglijas premjerlīgas 19.kārtas spēlē savā laukumā ar rezultātu 4:2 (1:0) pārspēja Stokas «City», tiekot pie 13.uzvaras pēc kārtas un uzlabojot kluba rekordu.

2002.gadā 14 uzvaras pēc kārtas izcīnīja Londonas «Arsenal», kas ir premjerlīgas rekords.

«Chelsea» rindās ar diviem gūtiem vārtiem atzīmējās Viljans, bet pa reizei precīzi bija Gerijs Keihils un Djegu Košta.

Mača rezultātu spēles 34.minūtē pēc stūra sitiena atklāja Keihils, bet otrā puslaika sākumā Brunu Mārtins Indi panāca izlīdzinājumu. Otrā puslaika 12.minūtē Viljans vēlreiz izvirzīja vadībā «Chelsea» komandu. Savukārt puslaika vidū Pīters Krūčs no vārtu priekšas panāca neizšķirtu, bet minūti vēlāk Viljans no vārtsarga laukuma stūra atjaunoja vadību londoniešiem. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Košta pretinieku soda laukumā apspēlēja vairākus «City» futbolistus un pielika punktu «Chelsea» komandas uzvarai.

«Mums jāturas uz zemes un jākoncentrējas uz to, ko darām. Tas ir ļoti grūti. Bija sajūta, ka mūs nevar uzveikt, jo smagi strādājam. Esam parādījuši labu komandas raksturu,» pēc mača teica Keihils.

Tikmēr «Chelsea» tuvāko sekotāju duelī «Liverpool» ar 1:0 (1:0) pārspēja Mančestras «City».

Liverpūliešiem vienīgos vārtus guva Džeordžino Vijnaldums, kurš mača astotajā minūtē pēc centrējuma soda laukumā ar galvu raidīja bumbu vārtos. Tikmēr «Liverpool» aizsardzības līnija, tai skaitā igaunis Ragnars Klavans, darbojās sekmīgi, neļaujot «City» līderim Serhio Agvero soda laukumā tikt pie bumbas.

«Bija smaga cīņa. «City» ir augstākā līmeņa komanda. Spēlējām tikai uz rezultātu. Varbūt nebija tas pats skaistākais mačs, kā gribētu spēlēt, tomēr bija liels cīņasspars. Šai uzvarai ir liela nozīme. Vēl tāls ceļš priekšā, taču ir patīkami atrasties kopvērtējuma augšgalā,» pēc mača teica «Liverpool» futbolists Džeimss Milners, kurš savulaik pārstāvēja «City» vienību.

Citā premjerlīgas spēlē Antonī Marsiāls un Pols Pogbā spēles pamatlaika pēdējās piecās minūtēs guva divus vārtus, izraujot Mančestras «United» uzvaru 2:1 (0:0) pār «Middlesbrough».

«Tas ir skaisti. Šādi vārti ir iemesls, kāpēc mīlu futbolu. Šī uzvara bija ļoti svarīga. Bija daudz momenti, varējām maču uzvarēt daudz vieglāk, tomēr esam laimīgi par trim punktiem,» atzīmēja Pogbā.

Vēl vienā premjerlīgas mačā pērnās sezonas čempione Lesteras «City» savā laukumā ar 1:0 (1:0) pārspēja Vesthemas «United», vienīgos vārtus gūstot Islamam Slimani, kurš bija precīzs spēles 20.minūtē.

«Esmu lepns par komandu, jo beidzot neielaidām vārtus. Bija ļoti labs komandas sniegums. Viņiem bija pāris labas iespējas, taču mēs nedevām vietu. Mums bija vajadzīgs līdzjutēju atbalsts, ko arī dabūjām,» skaidroja Lesteras komandas galvenais treneris Klaudio Ranjēri.

Tikmēr Endrī Grejs guva savu pirmo «hat-trick» premjerlīgā, bet «Burnley» savā laukumā svinēja uzvaru 4:1 (1:0) pār «Sunderland».

«Vienmēr biju sapņojis par savu pirmo «hat-trick» premjerlīgā. Esmu labi iesācis sezonu. Ne daudzas komandas spēlē ar diviem priekšējiem uzbrucējiem, bet mēs to darām un mums sanāk,» atzīmēja Grejs.

Savukārt zaudējumu sestdien cieta Svonsī «City», kas šonedēļ no amata atlaida galveno treneri Bobu Bredliju. Svonsī futbolisti savu skatītāju priekšā ar 0:3 (0:2) piekāpās «Bournemouth». Tikmēr Vestbromvičas «Albion» ar 2:1 (1:1) viesos pārspēja «Southampton», bet premjerlīgas 19.kārta sākās piektdien, kad Hallas «City» savu skatītāju priekšā nospēlēja neizšķirti 2:2 (1:1) ar Liverpūles «Everton».

Tikmēr svētdien pie pārliecinošas uzvaras tika Totenhemas «Hotspur», kas viesos ar 4:1 (3:0) pārspēja «Watford» komandu. «Hotspur» rindās pa diviem gūtiem vārtiem Harija Keina un Dele Ali kontā.

Savukārt «Arsenal» divu Londonas komandu duelī savā laukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja «Crystal Palace», kam pie stūres pagājušajā nedēļā stājās bijušais Anglijas izlases galvenais treneris Sems Elerdaiss. «Arsenal» rindās ar precīziem sitieniem atzīmējās Olivjē Žirū un Alekss Ivobi.

Premjerlīgas kopvērtējumā līderpozīciju ar 49 punktiem 19 spēlēs ieņem «Chelsea», kam sešu punktu zaudē «Liverpool». Tikmēr «Arsenal» tikusi pie 40 punktiem, bet par punktu punkti mazāk ir Mančestras «City» un «Hotspur» futbolistiem. Savukārt 36 punkti ir Mančestras «United» komandai, kas par deviņiem punktiem apsteidz tuvāko sekotāju «Everton», bet Lesteras «City» ar 20 punktiem atrodama 15.vietā 20 komandu konkurencē.

Jau pirmdien sāksies premjerlīgas 20.kārta, bet «Chelsea» «Arsenal» rekordu lūkos panākt trešdien, kad viesosies pie «Hotspur» futbolistiem.