22.01.2017. 21:09
Pie kārtējā panākuma Anglijas premjerlīgas futbola čempionāta mačā svētdien tika turnīra līdere Londonas «Chelsea», kas savā laukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja Hallas «City».

Šī mača rezultātu atklāja «Chelsea» rezultatīvākais futbolists Djegu Kosta, kurš pēc viena mača izlaišanas bija precīzs pirmā puslaika kompensācijas laika septītajā minūtē. Tik liels kompensācijas laiks bija nepieciešams, jo spēles sākumā ar galvām saskrējās mājinieku futbolists Gerijs Keihils un Hallas kluba spēlētājs Raiens Meisons, kurš tik ilgi aprūpēts un cīņu pēc tam nevarēja turpināt.

Otrajā puslaikā «Chelsea» savu pārsvaru nostiprināja, kad 81.minūtē izcēlās Keihils.

Kosta ar 15 vārtiem pašlaik ir Anglijas premjerlīgas rezultatīvākais futbolists.

Tikmēr pie dramatiskas uzvaras svētdien tika Londonas «Arsenal», kas savu skatītāju priekšā ar 2:1 (0:0) pieveica «Burnley».

Visi vārti šajā mačā tika gūti otrajā puslaikā, turklāt kopš 65.minūtes «Arsenal» spēlēja mazākumā, jo sarkano kartīti bija nopelnījis Šveices futbolists Granits Džaka.

Tomēr sešas minūtes pirms tam rezultātu bija atklājis Londonas kluba futbolists Škodrans Mustafi. Vārti netika gūti līdz pat kompensācijas laikam, kad tā trešajā minūtē ar 11 metru soda sitienu rezultātu izlīdzināja Andrē Grejs. Tomēr ar to viss nebeidzās, jo pēcāk noteikumi jau «Burnley» soda laukumā tika pārkāpti pret «Arsenal» aizsargu Lorānu Kosjeļni, tāpēc tiesnesis nozīmēja vēl vienu ļoti izšķirošu 11 metru soda sitienu, kuru aukstasinīgi realizēja Aleksis Sančess, izraujot mājiniekiem uzvaru.

Jau pirms tam uz tribīnēm bija nosūtīts «Arsenal» galvenais treneris Arsēns Vengers, kurš tiesnešiem bija izrādījis savu sašutumu par iepriekš piešķirto «pendeli» uz viņa vadītās komandas vārtiem.

Tikmēr citā mačā svētdien jau kārtējo zaudējumu piedzīvoja pagājušās sezonas čempione Lesteras «City», kas viesos ar 0:3 (0:2) piekāpās «Southampton».

Mančestras «City» futbolisti Anglijas premjerlīgas mačā sestdien savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2 (0:0) ar Totenhemas «Hotspur».

Mančestras futbolisti otrajā puslaikā piecu minūšu laikā ieguva divu vārtu pārsvaru, taču vēlāk to izsēja.

Mača rezultātu spēles 49.minūtē atklāja Lerojs Sanjē, kurš apspēlēja izgājienā kļūdu pieļāvušo viesu «Hotspur» vārtsargu Igo Lorī. Turklāt piecas minūtes vēlāk Kevins de Brujne pēc vēl vienas Lorī nepārliecinošas darbības panāca 2:0.

Tiesa, pēc četrām minūtēm viesu pussargs Dele Ali pēc ātras ielaušanās pretinieku soda laukumā vienus vārtus atguva. Savukārt otrā puslaika vidū dienvidkorejietis Honmiņs Sons apmēram no 11 metru soda sitiena atzīmes panāca neizšķirtu. Atlikušajā laikā vārti netika gūti, un spēle noslēdzās ar rezultātu 2:2.

Tikmēr negaidītu zaudējumu premjerlīgas mačā sestdien piedzīvoja viena no vadošajām komandām «Liverpool», kas savā laukumā ar 2:3 (0:0) piekāpās vienai no turnīra pastarītēm Svonsī «City».

Pirmajā puslaikā neviena no komandām neguva nevienus vārtus, taču otrajā bija uzreiz pieci. Jau mača otrās puses sākumā divus vārtus guva Svonsī kluba spāņu uzbrucējs Fernando Ļorente.

Dueļa turpinājums gan bija vēl aizraujošāks, jo 55. un 69.minūtē izcēlās jau «Liverpool» futbolists Robertu Firminu, kurš tādējādi panāca neizšķirtu.

Tomēr Svonsī komanda tika pie pārsteidzošas un arī svarīgas uzvaras, jo 74.minūtē viesiem panākumu nodrošināja Islandes futbolists Gilvi Sīgurdsons.

Zīmīgi, ka «Liverpool» kādai no Anglijas premjerlīgas lejasgala komandām savā laukumā zaudējusi pirmo reizi kopš 2010.gada.

«Liverpool» futbolisti premjerlīgā nebija piedzīvojuši zaudējumu jau septiņās spēlēs pēc kārtas.

Savukārt par titulētā Anglijas futbola kluba Mančestras «United» visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sestdien kļuva Veins Rūnijs. Sestdien Mančestras klubs izbraukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Stokas «City».

Pirmie vadībā izvirzījās Stokas komandas futbolisti, kad 19.minūtē pēc mājinieku spēlētāja sitiena bumba atsitās pret Mančestras kluba pussarga Huana Matas kāju un neveiksmīgi atrada ceļu vārtus.

Viesi metās atspēlēties, taču vārtus gūt neizdevās līdz pat pašām cīņas beigām, kad kompensācijas laika ceturtajā minūtē ar skaistu brīvsitienu neizšķirtu panāca Rūnijs.

Tie Rūnijam Mančestras «United» labā bija 250 vārti karjerā, kas viņam par vienu vārtu guvumu ļāvis apsteigt Bobija Čarltona rekordu. Pašreizējais Anglijas izlases kapteinis šajā klubā ir aizvadījis 546 spēles.

Zīmīgi, ka Rūnijs 2015.gadā apsteidza Čarltonu arī kā visu laiku rezultatīvākais futbolists Anglijas valstsvienībā.

Anglijas premjerlīgas kopvērtējumā līdere ar 55 punktiem 22 mačos «Chelsea», kamēr otrā ar 47 punktiem tagad ir «Arsenal». No tās par punktu atpaliek «Hotspur», bet ceturtā ar 45 punktiem ir «Liverpool». Vēl par diviem punktiem mazāk ir Mančestras «City», bet titulētā Mančestras «United» ar 41 punktu ir sestajā pozīcijā.