29.12.2013. 19:55
Šovakar ar divām spēlēm plkst. 18:00 noslēdzās Anglijas Premjerlīgas 19. spēļu kārta. Galvenajā kārtas mačā "Stamford Bridge" stadionā Londonā "Chelsea" uzņēma "Liverpool". Viesi jau trešajā minūtē izvirzījās vadībā, tomēr "Chelsea" līdz pārtraukumam guva divus vārtus un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:1.

Laukuma saimnieku sastāvā spēlē nevarēja piedalīties viens no labākajiem centra pussargiem Ramiress, jo bija diskvalificēts dzelteno kartīšu limita pārsniegšanas dēļ. Žuzē Mourinju bija nolēmis šo robu aizpildīt ar Davida Luiza sūtīšanu spēlēt blakus Frenkam Lempardam, bet uzbrukumā tika sūtīts Semjuels Eto'o. "Liverpool" galvenajam trenerim Brendanam Rodžersam iespējas sastāva variācijām nebija praktiski nekādas, līdz ar to arī sākumsastāvs bija viegli prognozējams. Spēles sākums izdevās iespaidīgs. Jau otrajā minūtē Eto'o ļoti rupji pārkāpa noteikumus pret Džordanu Hendersonu netālu no sava soda laukuma. Hovards Vebs acīmredzot neredzēja epizodi pilnībā, jo nepiešķīra uzbrucējam brīdinājumu.

Viesi gan par šo pārkāpumu mājiniekus sodīja efektīgāk. Pēc sekojošā centrējuma soda laukumā Luiss Svaress pacīnījās par bumbu ar Broņislavu Ivanoviču, tā iestrēga pie vārtiem un Martins Škrtels bez problēmām raidīja to tīklā (0:1). "Chelsea" momentā metās atspēlēties, Edens Azārs izpildīja tālsitienu, Simons Minjolē bumbu atvairīja un Glens Džonsons paspēja to izsist ārpus laukuma. Mājinieku spiediens palielinājās un 12. minūtē Minjolē ar lielām grūtībām spēja aizskart labajā augšējā vārtu stūrī Lemparda raidīto bumbu. Bet 17. minūtē arī vārtsargs nebija spējīgs glābt komandu, kad ātrā uzbrukumā bumba no viesu aizsarga atlēca pie Azāra un viņa sitiens bija netverams (1:1).

Tikai 26. minūtē viesiem atkal izdevās izveidot sakarīgu uzbrukumu, toties tas bija ļoti bīstams, jo Džo Alens nokļuva viens pret vārtiem un tikai Garija Keihila pašaizliedzīgais izklupiens glāba situāciju. Jau 30. minūtē Mourinju nācās veikt piespiedu maiņu, jo Ivanovičs traumas dēļ spēli nevarēja turpināt un viņa vietā laukumā devās Ešlijs Kouls. "Chelsea" uzbrūkošo pussargu trio Oskars, Viljans un Azārs turpināja plosīt viesu aizsardzību un 34. minūtē bumba beidzot tika izspēlēta vārtu priekšā līdz Eto'o, kurš nepievīla novirzot to tīklā (2:1). Mājiniekiem pirmajā puslaikā piederēja diezgan ievērojams pārsvars, tomēr arī viesi ik pa brīdim spēja nokļūt labās vārtu gūšanas situācijās, kas ļāva prognozēt aizraujošu spēli arī otrajā puslaikā.

Negaidīti jau uzreiz pēc pārtraukuma Mourinju izmantoja otro spēlētāju maiņu, Lemparda vietā laukumā sūtot Džonu Obi Mikelu, kas varēja nozīmēt, ka "Chelsea" otrajā puslaikā lielāku uzmanību pievērsīs savu vārtu drošībai. 52. minūtē "Liverpool" tikai daži centimetri pietrūka lai izlīdzinātu rezultātu, kad Mamadu Sako ar galvu raidītā bumba trāpīja pa vārtu pārliktni. 57. minūtē beidzot pie vārda tika arī Svaress, bet viņa raidīto bumbu no soda laukuma robežas tvēra Petrs Čehs. Viesi daudz biežāk kā pirmajā puslaikā spēja izveidot pie "Chelsea" vārtiem bīstamus uzbrukumus, kas protams nav pārsteidzoši, jo komandai bija jāatspēlējas.

Arī mājinieku darbība laukumā neaprobežojās tikai ar aizsardzību, ātrie pussargi regulāri centās izveidot uzbrukumus, tomēr bija redzams, ka centra pussargi vairs tik aktīvi neatbalsta uzbrukuma līniju, pirmkārt domājot par aizsardzību. Tāpat kā iepriekšējā spēlē trīs dienas iepriekš Mančestrā, arī šajā spēlē bija redzams, ka "Liverpool" spēlētājiem pietrūkst spēks un enerģija spēles beigās, lai varētu sarīkot kārtīgu beigu spiedienu. Rodžersa vadītā komanda aizvadīja pēdējās divas spēles izbraukumā pret galvenajiem pretendentiem un abās piedzīvoja sāpīgus zaudējumus ar rezultātu 1:2, uzreiz no Premjerlīgas līdervienības noslīdot uz piekto vietu. Bet Mourinju turpina savu iespaidīgo statistiku "Stamford Bridge" stadionā, kur Premjerlīgas ietvaros viņa vadībā "Chelsea" nav zaudējusi 70 spēles pēc kārtas.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
West Ham – West Brom 3:3 (1:2) Kouls 4' Maiga 65' Nolans 67' - Anelka 40'45' Bereino 69'
Aston Villa – Swansea 1:1 (1:1) Agbonlahors 7' - Lamā 36'
Hull – Fulham 6:0 (0:0) Al-Muhamadi 49' Korens 59'84' Boids 62' Hadlstouns 66' Fraiets 73'
Manchester City – Crystal Palace 1:0 (0:0) Džeko 66'
Norwich – Manchester United 0:1 (0:0) Velbeks 57'
Cardiff – Sunderland 2:2 (1:0) Mačs 6' Kembels 58' - Flečers 83' Kolbeks 90'
Everton – Southampton 2:1 (1:0) Koulmens 9' Lukaku 74' - Ramiress 71'
Newcastle – Arsenal 0:1 (0:0) Žirū 65'
Chelsea – Liverpool 2:1 (2:1) Azārs 17' Eto'o 34' - Škrtels 3'
Tottenham – Stoke 3:0 (1:0) Soldado 37'(11m) Dembele 65' Lenons 69'