14.12.2013. 18:58
Šodien plkst. 17:00 Anglijas Premjerlīgas 16. kārtā tika vienlaicīgi aizvadītas piecas spēles. Londonas "Chelsea" savā "Stamford Bridge" stadionā uzņēma vienu no līgas vājākajām komandām "Crystal Palace", izcīnot sarežģītu uzvaru ar rezultātu 2:1. Savukārt "Everton" savā laukumā ar 3:1 pieveica "Fulham" un pakāpās uz ceturto vietu turnīra tabulā.

"Crystal Palace" pēc Tonija Pjulisa apstiprināšanas galvenā trenera amatā izcīnīja uzvaras divās pēdējās spēlēs. Šodien gan uzdevums bija daudz nopietnāks, jo izbraukumā nācās izrādīt pretestību "Chelsea". Žuzē Mourinju vadītā komanda jau no pirmajām minūtēm centās iegūt pārsvaru un savu panāca 16. minūtē, kad pēc Viljana tālsitiena bumba trāpīja pa vārtu stabu, bet iesākto pabeidza Fernando Toress (1:0). Neskatoties uz laukuma saimnieku pārsvaru, 29. minūtē negaidīti rezultātu izlīdzināja viesi. 29. minūtē pēc Džoela Vorda piespēles soda laukumā Maruans Šamahs raidīja bumbu vārtu stūrī (1:1). Jāatzīmē, ka Šamahs guva vārtus jau trešajā spēlē pēc kārtas.

"Chelsea" turpināja uzbrukt un atjaunoja vadību spēlē jau 35. minūtē, kad Ramiress pēc Edena Azāra piespēles raidīja bumbu Žuliana Speroni sargāto vārtu kreisajā stūrī (2:1). Līdz pārtraukumam mājinieki neizmantoja vēl pāris iespējas palielināt rezultāta pārsvaru, bet atpūtā laukuma saimnieki devās ar minimālu pārsvaru. Atsākot spēli "Chelsea" uzreiz metās uzbrukumos, cenšoties iegūt drošāku pārsvaru, bet "Crystal Palace" atbildēja ar ļoti bīstamiem pretuzbrukumiem.

Jāatzīst, ka viesi turpināja spēlēt aizsardzībā ļoti kompakti un brīžiem sagādāja "Chelsea" aizsardzībai un Petram Čeham nopietnas problēmas savu vārtu nosargāšanā. 77. minūtē mājinieki patiešām brīnumainā kārtā izglābās no vārtu zaudējuma, kad Stjuarts O'kīfijs trīs reizes centās iedabūt bumbu vārtos, bet Čehs kopā ar aizsargiem spēja nosargāt vārtus. 86. minūtē mājiniekiem bija izcila iespēja pielikt punktu spēlē, kad uzreiz trīs spēlētāji nokļuva pret viesu vārtsargu, bet Ramiress rīkojās pārāk nedroši un Speroni spēja bumbu tvert, saglabājot iespējas savai komandai. Viesu vārtsarga varoņdarbi vēl nebija pabeigti, jo pāris minūtes vēlāk Speroni neticamā veidā glāba komandu pēc Andrē Širles un Demba Bā sitieniem no tuvas distances. Neskatoties uz iespējām spēles rezultāts nemainījās un "Chelsea" izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:1, pakāpjoties uz otro vietu turnīra tabulā.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
14.12. 14:45 Man City - Arsenal 6:3 (2:1) Agvero 14' Negredo 39' Fernandinju 50'88' Silva 66' Turē 90'(11m) - Volkots 31'63' Mertezakers 90'
14.12. 17:00 Chelsea - Crystal Palace 2:1 (2:1) Toress 16' Ramiress 35' - Šamahs 29'
14.12. 17:00 Everton - Fulham 3:1 (1:0) Osmans 18' Koulmans 73' Barijs 84' Miralass 90' - Berbatovs 67'(11m)
14.12. 17:00 Newcastle - Southampton 1:1 (1:0) Gufrāns 28' - Rodrigess 65'
14.12. 17:00 Cardiff - West Brom 1:0 (0:0) Vitingems 65'
14.12. 17:00 West Ham - Sunderland 0:0
14.12. 19:30 Hull - Stoke
15.12. 15:30 Aston Villa - Man United
15.12. 15:30 Norwich - Swansea
15.12. 18:00 Tottenham - Liverpool