22.03.2014. 16:36
Šodien plkst. 14:45 Anglijas Premjerlīgas 31. kārtā "Stamford Bridge" stadionā tika aizvadīta centrālā spēle, kurā "Chelsea" uzņēma "Arsenal". Laukuma saimnieki jau pirmajā puslaikā guva četrus bezatbildes vārtus, bet spēles beigās rezultāta tablo rādīja rezultātu 6:0 "Chelsea" labā.

Mājinieku galvenais treneris Žuzē Mourinju samērā negaidīti sākumsastāvā laukuma centrā blakus Nemanjam Matičam sūtīja centra aizsargu Davidu Luizu. Pārējās līnijās nekādu pārsteigumu nebija un vienīgā uzbrucēja lomu pildīja Semjuels Eto'o. Arsēnam Vengeram savā 1000. spēlē "Arsenal" galvenā trenera amatā lielas izvēles nebija, vienīgi jāpiemin, ka gatavs spēlei bija Tomašs Rosickis, par kuru pirms spēles bija zināmas šaubas. Spēle sākās negaidīti aizraujoši, ātrā tempā un vairākiem uzbrukumiem. Vispirms ceturtajā minūtē viesi bija ļoti tuvu vārtu guvumam, kad pēc perfektas Rosicka piespēles Olivjē Žirū uzreiz izdarīja sitienu pa vārtiem, bet Petrs Čehs ar pirkstu galiem spēja bumbu atvairīt.

Uzreiz nākošā uzbrukumā laukuma saimnieki atklāja rezultātu, kad Andrē Širle ātrā uzbrukumā izmantoja lielgabalnieku centra pussargu aizraušanos ar uzbrukumu, piespēlēja bumbu soda laukumā Eto'o, kurš eleganti apspēlējis Aleksu Oksleidu-Čemberlenu neatvairāmi sūtīja bumbu kreisajā vārtu stūrī. Vengera komanda nepaspēja atjēgties kad rezultāts jau kļuva 2:0. Atkal kļūda laukuma centrā, ātrs pretuzbrukums un nu jau Širle spēcīgi raidīja bumbu Voiceha Ščensnija sargāto vārtu kreisajā stūrī. Mačs sāka atgādināt nesen notikušo "Arsenal" spēli viesos pret "Liverpool", kur arī tika piedzīvots graujošs zaudējums. Jau 10. minūtē traumas dēļ laukumu nācās pamest Eto'o, kuru nomainīja Fernando Toress.

"Arsenal" neveiksmes turpinājās 15. minūtē, kad komanda palika mazākumā. Pēc Toresa piespēles Edens Azārs precīzi mērķēja labajā stūrī, bet Oksleids-Čemberlens spēlējot ar roku neļāva bumbai nokļūt vārtos. Pēc konsultācijas ar palīgu galvenais tiesnesis Andrē Mariners taisnīgi nozīmēja 11 metru soda sitienu, bet kļūdījās un noraidīja nevis vaininieku, bet Kīranu Gibsu. Jebkurā gadījumā Azārs soda sitienu realizēja un nu jau cerības uz aizraujošu spēles turpinājumu bija izgaisušas (3:0). Pašās puslaika beigās pēc Toresa piespēles gar vārtiem Oskars rezultatīvi noslēdza uzbrukumu, padarot rezultātu pavisam nepieklājīgu (4:0).

Pēc pārtraukuma abas komandas laukumā darbojās daudz mierīgākā tempā un tas arī saprotams, jo spēles liktenis bija izšķirts jau labu laiku pirms došanās atpūtā. "Arsenal" spēlētāji centās gūt kaut vienus vārtus lai sagādātu galvenajam trenerim kaut nelielu gandarījumu jubilejas spēlē, savukārt mājinieki nekādas atlaides sniegt negrasījās, spēlējot uzmanīgi savā laukuma pusē un atbildot ar ļoti bīstamiem pretuzbrukumiem. Viesu murgs turpinājās 66. minūtē, kad Oskars ar tālsitienu piekto reizi pārspēja Ščensniju. Laukuma saimniekiem arī ar to nebija gana un 71. minūtē uz maiņu iznākušais Muhameds Salā izmantoja kārtējo pretinieku kļūdu aizsardzībā (6:0). Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās un "Chelsea" izcīnīja graujošāko uzvaru abu komandu savstarpējās spēlēs. Turklāt pēc šī zaudējuma "Arsenal" cerības uzvarēt Premjerlīgā kļuvušas ļoti minimālas salīdzinot ar pārējiem konkurentiem.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
22.03. 14:45 Chelsea - Arsenal 6:0 (4:0) Eto'o 5' Širle 7' Azārs 17'(11m) Oskars 42'66' Salā 71'
22.03. 17:00 Man City - Fulham
22.03. 17:00 Cardiff - Liverpool
22.03. 17:00 Everton - Swansea
22.03. 17:00 Newcastle – Crystal Palace
22.03. 17:00 Hull – West Brom
22.03. 17:00 Norwich - Sunderland
22.03. 19:30 West Ham – Man United
23.03. 15:30 Tottenham - Southampton