05.08.2015. 13:55
Igaunijas otrajā lielākajā pilsētā Tartu no ceturtdienas līdz svētdienai norisināsies Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā junioru un U23 vecuma grupas sportistiem. Čempionātā startēs arī kupls Latvijas braucēju skaits, tostarp Eiropas UCI rangā visaugstāk no latviešu braucējiem esošais Krists Neilands un mūsu profesionālā riteņbraucēja Lija Laizāne, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Latvijas ziemeļu kaimiņvalsts Igaunija Eiropas čempionātu pēdējo 11 gadu laikā uzņem otro reizi. 2004. gadā Eiropas vadošie U23 un junioru grupu braucēji pulcējās Otepē. Šis čempionāts Latvijai bija ļoti veiksmīgs. Zelta medaļu U23 grupā izcīnīja Kalvis Eisaks, kamēr pie bronzas tika Artūrs Ansons. Arī pārējie latvieši toreizējā izlases galvenā trenera Jāņa Sniedzes vadībā rādīja atzīstamu sniegumu.

Šogad nozīmīgās sacensības atkal atgriežas Igaunijā. No ceturtdienas līdz svētdienai kontinenta labākie jaunie braucēji pulcēsies Igaunijas otrajā lielākajā pilsētā Tartu, lai sadalītu astoņus medaļu komplektus individuālajā un grupas braucienā. Šī gada čempionāts vedīs pa Tartu pilsētas ielām un apkārtnes ceļiem. Grupas brauciena trase būs tāda pati, kā šogad tā bija Tour of Estonia Tartu posmā. Jāpiebilst, ka elites grupām Eiropas čempionātu plāno ieviest no nākamā gada.

Ceturtdien tiks sadalīti divi medaļu komplekti. Pulksten 12:30 individuālā brauciena sacensības aizvadīs U23 dāmas, kuru vidū būs arī Latvijas profesionālā šosejas riteņbraucēja Lija Laizāne. Šīs vecuma grupas sportistēm jāveic 18,4 kilometru gara distance. Pulksten 15 individuālajā braucienā (14,4 km) sacentīsies juniores, starp kurām arī latvietes – Endija Rutule un Viktorija Sipoviča. Piektdien individuālos braucienus aizvadīs junioru un U23 vīri. Pulksten 11 cīņu uzsāks U23 braucēji. Dalībnieku vidū būs arī – šī gada Latvijas čempions grupas un individuālajā braucienā Krists Neilands, kā arī Deins Kaņepējs un Aleksandrs Rubļevskis. Junioriem 18,4 kilometru garajā trasē cīnīsies valsts čempions Ēriks Toms Gavars, kā arī Nils Ķelderis un Iļja Tjagunovs.

Sestdien grupas braucienā cīnīsies junioru un U23 grupu meitenes. Pulksten 09:30 Endija Rutule, Viktorija Sipoviča un Elīna Sauka būs dalībnieču vidū 74,4 kilometru garajā meiteņu junioru sacensībās, kas sadalītas sešos 12,4 kilometru garos apļos pa Tartu ielām. Tikmēr Lija Laizāne plecu pie pleca ar citām Eiropas vadošajām savas vecuma grupas sportistēm grupas braucienā sacentīsies no pulksten 15. Šai dāmu kategorijai jāveic 124 kilometru gara trase (10 apļi pa 12,4 kilometriem).

Čempionāta kulminācija gaidāma svētdien. Jau pulksten 10 par medaļām 124 kilometru garajā distancē cīnīsies juniori. Viņu vidū arī septiņi latvieši – valsts čempions Mareks Kampe, kā arī Ēriks Toms Gavars, Nils Ķelderis, Klāvs Rubenis, Matīss Riekstiņš, Mārcis Kalniņš un Niklāvs Aleksandrs Čakšs. Pats gaidītākais starts sāksies pulksten 14, kad 161,2 kilometru garajā distancē dosies U23 vīri, starp kuriem četri latvieši – Krists Neilands, Deins Kaņepējs, Aleksandrs Rubļevskis un Mārtiņš Savickis. Latvijas U23 vīru izlases galvenais treneris Eiropas čempionātā ir Vitālijs Smirnovs, U23 dāmu Liju Laizāni trenē Raivis Belohvošciks, kamēr ar junioriem un juniorēm strādā Jānis Veide, kā arī Iļdars Aisens.

Pirms dalības Eiropas čempionātā nelielu interviju sniedza Latvijas U23 izlases riteņbraucējs Krists Neilands.

Vai esi apmierināts ar savu gatavību Eiropas čempionātam?

Jā, esmu apmierināts ar savu gatavību čempionātam. Ir aizvadīti labi sagatavošanās darbi gan treniņos, gan arī sacensībās un nometnēs. Varu teikt, ka šajā laikā līdz Eiropas čempionātam man nekas netrūka. Par visu bija padomāts, lai būtu maksimāli gatavs. Liels paldies jāsaka manam trenerim Tomam Flaksim un visiem pārējiem, kuri ar mani šajā laikā strādāja.

Esi iepazinies ar trasi? Kā tā ir piemērota tavām labākajām īpašībām?

Ar trasi paguvu iepazīties Tour of Estonia velobrauciena laikā, jo tieši pa šo maršutu veda pēdējais etaps. Kopumā varu teikt, ka trase ir diezgan labi piemērota manām labākajām īpašībām, jo tajā iekļauti divi stāvi kāpumi, kas man labi padodas un patīk.

Latvijā šogad biji trešais ātrākais individuālajā braucienā starp elites vīriem. Cik lielu uzsvaru uz šo braucienu liksi Eiropas čempionātā?

Individuālais brauciens man vairāk būs kā iesildīšanās pirms grupas brauciena. Protams, mēģināšu parādīt savu labāko rezultātu, tomēr lielākais uzsvars ir ielikts uz grupas braucienu.

Kādi ir tavi mērķi gaidāmajās sacensībās?

Pavisam noteikti mans mērķis ir cīnīties par medaļu grupas braucienā. Tikmēr individuālajā distancē būtu apmierināts ar iekļūšanu labāko 20 skaitā.

Cik nozīmīgs tev būs Latvijas līdzjutēju atbalsts trasē?

Latvijas līdzjutēju atbalsts trasē man, protams, būs ļoti, ļoti nozīmīgs. Tas mani uzmundrinās un dos vēl lielāku stimulu mīt pedāļu stiprāk, lai gūtu maksimāli labāko rezultātu. Es būšu ļoti priecīgs redzēt un dzirdēt latviešus trases malā!

Latvijas sportisti Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā:

U23 grupā:

Krists Neilands, Rietumu – Delfin, Grupas un individuālais brauciens

Deins Kaņepējs, Rietumu – Delfin, Grupas un individuālais brauciens

Aleksandrs Rubļevskis, Rietumu – Delfin, Grupas un individuālais brauciens

Mārtiņš Savickis, Alfa Baltic/ Maratoni.lv, Grupas brauciens

Lija Laizāne, Aromitalia – Vaiano, Grupas un individuālais brauciens

Junioru grupā:

Ēriks Toms Gavars, Tandēms/ MSĢ, Grupas un individuālais brauciens

Nils Ķelderis, RRS/ Purvciems, Grupas un individuālais brauciens

Mareks Kampe, RRS/ Purvciems, Grupas brauciens

Matīss Riekstiņš, Tandēms/ MSĢ, Grupas brauciens

Mārcis Kalniņš, Kuldīga/ Tandēms/ MSĢ, Grupas brauciens

Niklāvs Aleksandrs Čakšs, NN Sporta klubs/ MSĢ, Grupas brauciens

Klāvs Rubenis, RRS/ Purvciems, Grupas brauciens

Iļja Tjagunovs, RRS/ Alfa, Individuālais brauciens

Endija Rutule, RRS/ Alfa, Grupas un individuālais brauciens

Viktorija Sipoviča, RRS/ Purvciems, Grupas un individuālais brauciens

Elīna Sauka, RRS/ Purvciems, Grupas brauciensKapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties