25.01.2015. 23:31
Šodien pasaules handbola čempionātā tika aizvadītas pirmās četras no astoņām astotdaļfināla spēlēm, kurās panākumus guva Spānija, Horvātija, Slovēnija un Katara. Rīt tiks aizvadītas atlikušās četras astotdaļfināla spēles.

Pašreizējie pasaules čempioni Spānijas handbolisti bez lielām grūtībām tika galā ar Tunisijas valstsvienību. Pirmo puslaiku spāņi uzvarēja ar 18:9, otrā puslaika sākumā panāca arī +10, bet spēli noslēdza ar 28:20. Ceturtdaļfinālā Spānijas pretiniece būs Islandes – Dānijas pāra uzvarētāja.

Pārējās trīs spēles izvērtās krietni vien saspringtākas. Mājiniece Katara sacentās ar Austriju un pie panākuma tika ne bez grūtībām. Katara labi iesāka spēli, iekrājot vairāku vārtu pārsvaru, taču puslaika izskaņā ļāva austriešiem rezultātu līdzsvarot un arī izvirzīties vadībā – pēc pirmajām 30 minūtēm 14:13 Austrijas labā.

Roberts Vēbers otrā puslaika sākumā panāca jau +2 Austrijai, taču šo pārsvaru austrieši noturēja vien īsu brīdi. Pamazām iniciatīvu pārņēma daudzu tūkstošu atbalstītā Katara. 38.minūtē Žarko Markovičs izvirzīja katariešus vadībā, un, lai gan epizodiski Austrijai izdevās rezultātu līdzsvarot, tomēr izšķirošajos brīžos katarieši bija veiksmīgāki, uzvarot ar 29:27 un pirmoreiz valstsvienības vēsturē sasniedzot ceturtdaļfinālu (iepriekš augstākais sasniegums bija 16.vieta). Tur Kataru sagaida Vācijas un Ēģiptes pāra uzvarētājs. Pēc oficiālajiem datiem Kataras – Austrijas spēli klātienē vēroja šī čempionāta skatītāju rekordskaits – 12 200 (arēnas ietilpība – 15 500).

Par nelielu pārsteigumu gandrīz parūpējās Brazīlijas handbolisti, kas sagādāja nopietnu pretsparu iepriekšējā čempionāta bronzas medaļniecei Horvātijai. Pēc neveiksmīga spēles sākuma (1:4) brazīlieši atguvās un ne tikai atspēlējās, bet arī pārņēma vadību, puslaiku noslēdzot ar 15:13. Pieci pēc kārtas zaudēti vārti otrā puslaika ievadā brazīliešus nostādīja iedzinēju lomā (15:18), taču tas Brazīliju nesalauza un puslaika otrajā pusē atkal notika vadības maiņa. Turpinājumā spēle ritēja punkts punktā, tomēr pēdējā minūtē pēc Domagoja Duvņaka vārtu guvuma horvāti panāca +2 un uzvaru atlikušajā laikā prata nosargāt – 26:25. Horvātijai pretiniekos būs Polijas – Zviedrijas pāra uzvarētājs.

Vēl vienā spēlē Slovēnijas handbolisti, kas iepriekšējā čempionātā ierindojās augstajā ceturtajā vietā, ar 30:28 (16:15) pārspēja Maķedonijas valstsvienību. Slovēņi vadībā bija praktiski visu spēli, taču maķedonieši neļāva oponentiem pārāk tālu atrauties, saglabājot intrigu. Ceturtdaļfinālā Slovēnija cīnīsies pret Argentīnas un Francijas mača uzvarētāju.

Rīt tiks aizvadītas atlikušās četras astotdaļfināla spēles, tostarp Latvijas handbola audzēkņa Aleksandra Pētersona pārstāvētā Islande mērosies spēkiem ar Dānijas izlasi. Spēles sākums plkst. 20:00 pēc Latvijas laika. Tāpat rīt un parīt tiks aizvadītas spēles par 17.-20. un 21.-24.vietu.

Turnīra rezultatīvākie spēlētāji

Datums Laiks Spēle Rez. Rezultatīvākie
25.01.2014. 17:30 Austrija – Katara 27:29 Vēbers 8 – Markovičs 8
25.01.2014. 17:30 Slovēnija – Maķedonija 30:28 Gajičs 9 – K. Lazarovs; Georgijevskis 7
25.01.2014. 20:00 Spānija – Tunisija 28:20 Ugalde 6 – Boughanmi 5
25.01.2014. 20:00 Horvātija – Brazīlija 26:25 Kopljars 5 – Silva 5
26.01.2014. 17:30 Vācija – Ēģipte
26.01.2014. 17:30 Polija – Zviedrija
26.01.2014. 20:00 Islande – Dānija
26.01.2014. 20:00 Francija – Argentīna