02.06.2014. 15:19
Aizvadītās nedēļas nogalē Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku noslēdzās vieglatlētikas kvalifikācija 2014. gada jaunatnes (U17) olimpiskajām spēlēm, kas 16.-28. augustā risināsies Ķīnā. Latvijas jaunie vieglatlēti izcīnījuši četras ceļazīmes.

Laine Donāne (15) kvalifikācijā šķēpu raidīja 53.44 metru tālumā un bija trešā labākā, bet finālsacensībās viņa sasniedza 53.28 m un izcīna 4. vietu, tādējādi iekļaujoties Eiropas septiņās kvotās. Šķēpmetējs Jānis Groza (16) bija labākais kvalifikācijā (73.24 m), taču finālsacensībās ar 61.53 m viņš finišēja vien vienpadsmitais, par vietu apsteidzot latvieti Jāni Gailumu (16). Groza tomēr tika Eiropas desmit kvotās, jo desmitniekā iekļuva divi Ukrainas sportisti (attiecīgajā disciplīnā katru valsti var pārstāvēt tikai viens sportists).

Augstlēcēja Jūlija Tarvide (16) kvalifikācijā pārvarēja 177 cm un bija desmitā, bet finālsacensībās ar 177 cm viņa ierindojās 6. pozīcijā un iekļuva kārotajā astoņniekā (divas ar šādu rezultātu palika bez ceļazīmes uz jaunatnes olimpiādi). Artūrs Makars (17) desmit kilometru soļošanā izcīnīja sesto vietu un iekļāvās Eiropas piecās kvotās, jo pieciniekā iekļuva divi Krievijas pārstāvji.

Kā zināms, iepriekšējās jaunatnes olimpiskās spēlēs notika pirms četriem gadiem Singapūrā, kur mūsu šķēpmetējs Intars Išejevs sasniedza 74,23 metru atzīmi un izcīnīja bronzas medaļu.