17.12.2014. 20:39
Latvijas basketbola čempione "Ventspils" šodien savā laukumā ar 51:58 zaudēja Polijas komandai "Stelmet". Savā pēdējā karjeras spēlē Mairs Četmens guva 13 punktus.

"Ventspils": Četmens, Lejasmeiers, Bārnīss, Grants, Gražulis."Stelmet": Sels, Hoslijs, Hricaņuks, Zamojskis, Košareks.

Spēli veiksmīgāk sāka viesi, izvirzoties vadībā ar 4:0, taču turpinājumā ventspilnieki jau darbojās sekmīgāk gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Jau pirmajā ceturtdaļā abu komandu galvenie treneri ļāva iejusties spēlē daudziem basketbolistiem ("Ventspils" – deviņiem, bet viesi astoņiem), bet pēc pirmajām 10 minūtēm neliels pārsvars bija laukuma saimniekiem (13:11).

Arī otrajā ceturtdaļā komandas neizcēlās ar īpašu rezultativitāti. Nedaudz sekmīgāki uzbrukumā bija viesi, taču kopumā līdzjutēji noteikti varēja vēlēties augstāku rezultativitāti. Puslaiks noslēdzās ar 27:23 "Stelmet" labā.

Miegainais basketbols turpinājās arī trešajā ceturtdaļā. Ja ventspilnieki vairāk izcēlās ar pieļauto kļūdu biežumu, tad viesi pamanījās aizmest garām vairākus brīvus metienus no groza apakšas. "Ventspils" kapteiņa Akseļa Vairoga tālmetiens pašā pēdējā sekundē ļāva ventspilniekiem panākt neizšķirtu pirms izšķirošajām 10 minūtēm – 39:39.

Ceturtajā ceturtdaļā vienai komandai uzbrukums nedaudz atdzīvojās - viesi sāka ar 8:0 izrāvienu nepilnu četru minūšu laikā. Pēc minūtes pārtraukuma laukuma saimnieki tika arī pie pirmajiem punktiem, taču kopumā nespēja atrast nekādus argumentus, lai uzvarētu Polijas komandu. Noslēgumā piedzīvots zaudējums ar 51:58, un ULEB Eirokausa sezonu ventspilnieki noslēgs pēdējā vietā grupā.

Ventspils - Stelmet 51:58 (13:11, 10:16, 16:12, 12:19)Ventspils: Vairogs 16, Četmens 13 (5ab), Grants 6 (5ab), Bārnīss 6, Gulbis 5, Gražulis 2, Lejasmeiers 2, Butjankovs 1, Ate.Stelmet: Hoslijs 15 (12ab), Džonsons 11 (6ab), Zamojskis 8, Sels 6 (6ab), Trutmans 6 (5ab), Hricaņuks 6, Košareks 4, Hanass 2, Kuhareks, Ziverts.