02.04.2014. 12:40
Helsinku piepilsētā Vantā šodien turpinās Eiropas cīņas čempionāts. Otrajā dienā uz paklāja devās viena Latvijas brīvās cīņas pārstāve un piedzīvoja zaudējumu jau pirmajā mačā. Cerību uz gandarījuma turnīru atņēma nepareizs tablo.

Pirmajā mačā liepājniece Karalina Tjapko (53 kg) tikās ar polieti Katarinu Kravčiku un 2:07 minūtēs piedzīvoja zaudējumu (0:10). Lai turpinātu cīņu gandarījuma turnīrā bija jācer, ka poliete tiks līdz finālam. Nākamajā mačā Kravčika pārliecinoši uzvarēja, bet polietes ceturtdaļfināla cīņa pret rumānieti beidzās ar rezultātu 4:4.

Neizšķirta gadījumā uzvarētāju nosaka pēc papildkritērija. Lai skatītājiem un ieinteresētajām pusēm būtu skaidrība, neizšķirta gadījumā tablo cīņas gaitā rāda pasvītrojumu sportista punktu skaitam, kas tobrīd dod uzvaru. Pēdējā minūtē poliete atspēlējās līdz 4:4, un tablo rādīja pasvītrojumu zem Kravčikas četrinieka. Arī pēc cīņas noslēguma pasvītrots bija polietes četrinieks, taču mača tiesnesis pacēla rumānietes roku. Rumāniete tādu pavērsienu nebija gaidījusi, sāka priecīgi lēkāt un vienā no palēcieniem dāvāja tiesnesim buču. Savukārt nabaga poliete metās pie melīgā tablo un bija neizpratnē par notikušo.

Kā jau ziņots, vakar pirmajā mačā zaudējumu piedzīvoja Latvijas Olimpiskās vienības dalībnieks Imants Lagodskis (97 kg), kā arī mūsu Violeta Ponomarjova (48 kg) un Irina Petrova (58 kg).

Šovakar izlozē savas pretinieces uzzinās Latvijas Olimpiskās vienības dalībniece Laura Skujiņa (69 kg). Pēdējos divos gatavošanās turnīros viņa startēja 63 kg kategorijā, turklāt abos tika uz pjedestāla - Minskas "Grand Prix" viņa izcīnīja 1. vietu, bet Parīzes "Golden Grand Prix" kāpa uz otrā pakāpiena. Eiropas čempionātā vienā kategorijā var piedalīties pa vienai sportistei no katras valsts, un Latvijas 63 kg svarā priekšroka ir pasaules ranga līderei Anastasijai Grigorjevai. Tāpēc Eiropas meistarsacīkstēs Skujiņa sākotnēji gatavojās debitēt 60 kg kategorijā, taču neilgi pirms atbildīgā starta tika pieņemts lēmums par krietni smagāku svaru. Skujiņas gatavošanās process tādējādi bijis tālu no optimālā, un cerības uz Eiropas medaļu sarūk līdz minimumam.

Izmantotie resursi:wrestling-ec2014.com