27.12.2012. 18:55

Augumā ražens divus metrus garš grūti pārspējams vārtsargs Vasilijs Košečkins un atlētiski spēcīga komanda. Rīgas Dinamo ceturtdien izbraukuma spēlē tiekas ar Čerepovecas Severstaļ. Tiešraide Viasat Sport Baltic. Spēles 3.trešdaļā rezultāts ir 3:2 Dinamo labā, vārtus rīdziniekiem guvuši Ģirts Ankipāns, Kristaps Sotnieks un Andris Džeriņš.

Spēli ar vairākām labām vārtu gūšanas iespējām uzsāka Rīgas Dinamo hokejisti - sākotnēji Guntis Galviņš veica izgājienu viens pret pretinieku vārtiem, bet vēl pēc brīža Matjē Karla raidījums lidoja pret vārtu pārliktni. Piektajā minūtē komandas nopelnīja abpusēju noraidījumu un, spēlējot četratā, pirmos bīstamos momentus izveidoja arī Severstaļ hokejisti.

Visu pirmo trešdaļu turpinājās līdzīga spēle ar piesardzīgu hokeju un labākas iespējas bija mājiniekiem. Tomēr rezultātu atklāja tieši rīdzinieki, kad trīs minūtes pirms trešdaļas beigām Ankipāns izpildīja negaidītu metienu pa vārtiem, kas pēc rikošeta ielidoja vārtos. Ankipāns, kurš aizvadīja pirmo KHL maču kopš 29.novembra, tika pie pirmā rezultativitātes punkta šosezon.

Tomēr trešdaļu vadībā rīdziniekiem neizdevās noslēgt un pusotru minūti pirms tās beigām aizturētā soda laikā izlīdzinājumu 1:1 panāca Kazionovs. Šādi arī noslēdzās pirmā divdesmitminūte.

Arī otrajā trešdaļā laukumā turpinājās viļņveidīga spēle, bet kopumā komandas spēlēja aktīvāk. Astotajā minūtē vairākumu rīdziniekiem nopelnīja Roberts Bukarts, un to arī rīdzinieki izmantoja, kad pēc pacietīgas izspēles pēc Aleksandra Ņiživija piespēles no aizvārtes precīzi meta Sotnieks, panākot 2:1.

Savā pirmajā mazākumā mačā Rīgas Dinamo aizsargājās sekmīgi, bet arī pēc tā trešdaļas beigās neliels pārsvars piederēja mājiniekiem, tomēr neko ļoti bīstamu viņi nespēja izveidot un Latvijas komanda saglabāja vadību.

Treneri šīs dienas mačam atkal pieteica septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus; sastāvā notika vairākas izmaiņas – atkal spēlēja Raitis Ivanāns un Ģirts Ankipāns, bet malā palika Vitālijs Pavlovs un Gunārs Skvorcovs, kā arī apslimušais Elvijs Biezais. Pēc vienas spēles izlaišanas diskvalifikācijas dēļ šoreiz spēlēja arī Mārtiņš Karsums, kurš pirmajā maiņā darbojās kopā ar ar Džeimiju Džonsonu un Robertu Bukartu. Vārtus sargāja Mikaels Telkvists.

Severstaļ hokejistus rīdziniekiem pēdējo reizi izdevās uzveikt 2010.gada 26.janvārī viesos - 4:3 bullīšos

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 27.decembris. Čerepoveca, Ledus pils.

Čerepovecas Severstaļ - Rīgas Dinamo 2:3 (1:1; 0:1; 1:1)

Vārti: 16:46 Ankipāns (Džeriņš, Karls) 0:1; 18:26 Kazionovs (Andersens, Stoļarovs) 1:1; 27:39 Sotnieks (Ņiživijs, Meija, vair.) 1:2; 55:41 Džeriņš (Ņiživijs) 1:3; Kazionovs (Šipačovs) 2:3:

Vārtsargi: Vasilijs Košečkins - Mikaels Telkvists

Metieni: 30-18

Soda minūtes: 4-6

Skatītāji: 4532

Dinamo: Telkvists (Gudļevskis); Galviņš - K.Rēdlihs, Karls - Sotnieks, Reķis - Laviņš, Porejs; Karsums - Džonsons - Bukarts, Ņiživijs - Džeriņš - Meija, Daugaviņš - Šehura - Žirū, Ivanāns - Bičevskis - Ankipāns