01.02.2016. 19:57
Latvijas komanda Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā izbraukumā pēc otrās trešdaļas cīnās neizšķirti 1:1 ar Rietumu konferences vājāko komandu Čerepovecas Severstaļ. Vārtus rīdziniekiem guvis Miķelis Rēdlihs, bet pašā trešdaļas izskaņā Igors Skorohodovs atjaunoja neizšķirtu. Abi vārti tika gūti skaitliskajā vairākumā.

Abas komandas mača sākumā spēlēja piesardzīgi. Pirmā periodā pirmajā pusē katra komanda bija izdarījusi vien trīs metienus pa pretinieku vārtiem.

Arī turpinājumā ar sevišķu aktivitāti spēlētāji neizcēlās, taču pirmā perioda beigās Severstaļ vairāk kontrolēja ripu, veidoja uzbrukumus un nopelnīja pirmo skaitlisko vairākumu šajā mačā, kad uz noradīto soliņa bija jādodas Mikam Indrašim, kuram minūti un astoņas sekundes bija jāraugās spēle no malas arī otrā perioda sākumā.

Otrā perioda ievadā Severstaļ rindās Artjoms Krjukovs nopelnīja divu minūšu sodu. Indrašim atgriežoties spēlē, Rīgas Dinamo ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, ko komanda sekmīgi izmantoja. Rīdzinieku labā vārtus guva Miķelis Rēdlihs, kurš pēc Gunta Galviņa metiena vārtu priekšā pirmais ieguva atlecošo ripu un raidīja to vārtos.

Neilgi pēc gūtajiem vārtiem noraidījumu uz divām minūtēm saņēma Bruno Zabis, taču Rīgas Dinamo skaitlisko vairākumu izturēja un pretiniekiem neizšķirtu neizdevās panākt. Turpinājumā rīdzinieki ieguva iniciatīvu, veidojot labas vārtu gūšanas izdevības, kā rezultātā Severstaļ komandas treneri pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Atvilkuši elpu, arī mājinieki sāka apdraudēt pretinieku vārtus.

Ēriks Ševčenko saņēma 2+10 minūšu noraidījumu nepilnas divas minūtes pirms otrā perioda beigām. Severstaļ sekmīgi izmantoja skaitlisko vairākumu, kad Igors Skorohodovs ripu raidīja starp Rīgas Dinamo vārtsarga Jakuba Sedlačeka kājsargiem un panāca neizšķirtu.

Rīgas Dinamo un Severstaļ šosezon jau reizi tikās, kad augusta beigās Rīgā ar 3:2 pagarinājumā uzvarēja Čerepovecas vienība.

Rīdzinieku sastāvā spēlei pieteikti 22 spēlētāji (divi vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji), un sastāvā, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, ir notikušas dažas izmaiņas. Vārtus arī šodien sargā Jakubs Sedlāčeks.

Rīgas Dinamo:

Vārtsargi: #36 Jakub Sedlaček (#30 Joacim Eriksson); aizsargi: #58 Guntis Galviņš - #44 Oskars Cibuļskis, #3 Ēriks Ševčenko - #11 Kristaps Sotnieks (C), #16 Steven Seigo - #23 Aleksandrs Jerofejevs, #97 Kristaps Zīle; uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #72 Vitālijs Pavlovs - #19 Miķelis Rēdlihs (A), #13 Gunārs Skvorcovs - #25 Andris Džeriņš - #70 Miks Indrašis, #17 Kaspars Saulietis - #96 Māris Bičevskis - #32 Edgars Kulda, #5 Māris Jass - #21 Armands Bērziņš - #24 Bruno Zabis, #53 Frenks Razgals.

Latvijas klubs pēdējos trīs mačos ir zaudējis - pirms nedēļas savās mājās ar 0:3 tika zaudēts Minskas Dinamo, kam sekoja neveiksme trešdien pret līgas līderi Maskavas CSKA ar 0:5, savukārt šo izbraukumu Normunda Sējēja trenētā komanda sāka sestdien, kad ar 1:4 atzina Kaspara Daugaviņa pārstāvētās un Pētera Skudras ar Ģirtu Ankipānu trenētās Ņižņijnovgorodas Torpedo pārākumu.

Pēc spēles Čerepovecā rīdzinieki atgriezīsies mājās, lai trešdien uzņemtu Artūra Kuldas pārstāvēto Helsinku Jokerit, bet piektdien tiktos ar Astanas Baris. Sezonā Rīgas klubam atlikušas vairs sešas spēles.

Severstaļ ir zaudējusi pēdējos divos mačos - aizvadītajā trešdienā mājās ar 1:2 pret Jokerit, bet piektdien viesos ar 1:6 pret Sanktpēterburgas SKA.

Rīgas Dinamo saglabā tikai vairs teorētiskas izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs, taču šīs cerības varēja zust jau svētdien, ja vien Bratislavas Slovan būtu izcīnījuši uzvaru. No astotajā pozīcijā esošās Slovan rīdzinieki atpaliek par 17 punktiem. Līdz sezonas beigām Latvijas klubam atlicis aizvadīt sešas spēles, kuru laikā maksimāli iespējams iegūt 18 punktus.

Divu spēļu izbraukuma sērijā Latvijas komanda devusies 24 hokejistu sastāvā. Vienības rindās iekļauti vārtsargi Jūakims Ēriksons, Jakubs Sedlāčeks un Gustavs Grigals; aizsargi Stīvens Saigo, Guntis Galviņš, Kristaps Sotnieks, Ēriks Ševčenko, Māris Jass, Aleksandrs Jerofejevs, Oskars Cibuļskis un Kristaps Zīle; uzbrucēji Lauris Dārziņš, Miks Indrašis, Miķelis Rēdlihs, Andris Džeriņš, Gunārs Skvorcovs, Edgars Kulda, Māris Bičevskis, Vitālijs Pavlovs, Armands Bērziņš, Bruno Zabis, Kaspars Saulietis, Frenks Razgals un Kirils Galoha.

Izbraukumā nav devušies savainojumus ārstējošie Krišjānis Rēdlihs, Tims Sestito, Filips Toluzakovs un Nikolajs Jeļisejevs, kā arī no smagas slimības atlabstošais Gints Meija.

Rīgas Dinamo ar 65 punktiem 54 spēlēs Rietumu konferencē ieņem 12.vietu, bet Severstaļ ar 56 punktiem 55 spēlēs ir pēdējā - 14.pozīcijā, bet visā līgā ieņem pirmspēdējo 27.vietu. Čerepovecas klubs jau oficiāli ir zaudējis izredzes iekļūt Gagarina kausa izcīņā.

Rietumu konferencē jau sešas komandas - CSKA, Jokerit, Jaroslavļas Lokomotiv, Soči, Maskavas Dinamo un Torpedo jau ir nodrošinājušas vietu izslēgšanas spēlēs. Tuvu tam ir arī Sanktpēterburgas SKA, kamēr par pēdējo ceļazīmi cīņa notiek starp Slovan, Minskas Dinamo un Zagrebas Medveščak.

Arī šajā sezonā KHL klubi regulārajā čempionātā aizvadīs 60 spēles - pa diviem mačiem (savā laukumā un izbraukumā) pret katru no līgas komandām.

Tikmēr izslēgšanas spēlēs, kas sāksies 21.februārī, vairs nebūs sapāroto maču - komandām starp 1-2 un 3-4 spēlēm būs vienas dienas brīvdienas, lai hokejisti varētu atgūt spēkus. Sezona noslēgsies ne vēlāk kā 2016.gada 19.aprīlī, kad plānota Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītā spēle.

Iepriekšējā sezonā Rīgas Dinamo otro reizi septiņu sezonu laikā nesasniedza Gagarina kausa izcīņu, savukārt tagad klubs ir ļoti tuvu tam, lai pirmo reizi astoņu gadu laikā Gagarina kausā netiktu otro sezonu pēc kārtas. Pirms sezonas sākuma komandai tika dots uzdevums tikt izslēgšanas spēlēs, taču pilnīgi droši var apgalvot, ka tas netiks izpildīts.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa