06.06.2015. 00:02
Klāt Eiropas prestižākā futbola klubu turnīra UEFA Čempionu līgas fināls. Berlīnes olimpiskajā stadionā pulksten 21.45 pēc Latvijas laika Spānijas čempionvienība «Barcelona» spēkiem mērosies ar Itālijas spēcīgāko komandu Turīnas «Juventus». TV tiešraide TV6 kanālā.

Iepriekš abas komandas Čempionu līgā tikās 2002./2003. gada sezonā, kad ceturtdaļfinālā divu spēļu summā 3:2 pārāka bija Itālijas vienība.

Pusfinālos «Barcelona» divu spēļu summā ar 5:3 uzvarēja Minhenes «Bayern», bet «Juventus» ar 3:2 pārspēja Madrides «Real». «Barcelona» Eiropas čempionu kausā/Čempionu līgā uzvarējusi četras reizes, «Juventus» divas reizes.

-1 — Paolo Menicucci (@UEFAcomPaoloM)

«Barcelona» pēdējo Kontinenta titulu izcīnīja 2011. gadā, kad Spānijas klubs finālā uzvarēja Mančestras «United». Turīnas «Juventus» savu otro titulu izcīnīja 1996. gadā, kad finālā pārspēja Amsterdamas «Ajax».

«Ar lielāko prieku apskaušu Luisu Suaresu (Barcelona), nekādu problēmu. Viss jau sen ir aizmirsts, domāju, arī viņam identiskas sajūtas. Es Suaresu uztveru kā lielisku futbolistu ar teicamām spējām,» pirms gaidāmās cīņas atzina Juventus aizsargs Džordžio Kjelīni, kuru Suaress sakoda PK finālturnīra laikā.

Kjelīni gan kājas apakšstilba muskuļa traumas dēļ dalība spēlē ies secen.

Jānis Vuguls, Viasat Sport Baltic komentētājs:

«Viens no gada gaidītākajiem notikumiem sportā ir klāt! Šogad Čempionu līgas fināls pilnībā atbilst turnīra nosaukumam – gan Barcelona, gan arī Juventus maijā triumfēja nacionālajos čempionātos, saviem trofeju skapjiem pievienojot kārtējo zeltu. Abas ir komandas ar spilgtu un atšķirīgu identitāti Eiropas futbola kartē. Radošu uzbrukuma futbolu demonstrējošā Barcelona ar supertrio Neimārs-Mesi-Suarezs  smailē tiek uzskatīti par spēles favorītiem, tomēr viņiem būs ļoti nopietni jārēķinās ar pieredzējušo un kaujinieciski noskaņoto itāļu «mafiju». Juventus liek pretī vienu no visu laiku labākajiem vārtsargiem Bufonu, vidējās līnijas burvi Pirlo, bijušās Mančestras zvaigznes Evrā un Tevezu, kā arī daudzas citas spilgtas futbola laukumu personības. Vienā spēlē izšķirošu lomu var nospēlēt arī treneru taktiskās viltības. Sestdienas vakaru rezervējam futbolam!»

«Juventus» jau pēdējos četrus gadus kronēti par Itālijas čempioniem, turklāt savas pastāvēšanas vēsturē tas valsts čempionātā triumfējis jau 31 reizi.

Turīnas «Juventus» 21. maijā izcīnīja arī Itālijas kausu.

Pēc pasaules vadošajām bukmeikeru prognozēm, izteikti favorīti šajā mačā būs Spānijas komandas futbolisti. Tomēr vai Barcelona varēs uzlauzt sīksto Juventus aizsardzību, redzēsim šovakar plkst.21:45.