09.01.2016. 20:51
Turpinot izspēlēt no novembra pārceltās Eiropas regbija Čempionu kausa spēles, šovakar tika izspēlēti divi mači, kuros tikās "Top 14" un "Pro 12" čempionātu pārstāvētās komandas. Abās cīņās uzvaru svinēja Francijas regbisti.

Pirmajā spēlē tikās pašreizējie Francijas čempionāta līderi Parīzes "Metro 92" tikās ar iepriekšējās sezonas "Pro 12" čempionāta uzvarētāju Glāzgovas "Warriors". Tiesa, nekāda dižā spēkošanās abu komandu starpā nenotika, jo Francijas vienība apliecināja savu pārākumu, ļaujot pretiniekiem gūt tikai 10 punktus, bet paši nopelnīja arī bonusa punktu par četriem piezemējumiem, mača beigu rezultāts – 34:10.

Otrajā spēlē tikās "Stade Francais" un Mansteras komanda. Parīzes vienība bija triumfējusi iepriekšējā Francijas čempionāta sezonā, taču šogad viņiem tik labi vis neiet un arī Manstera, lai arī ļoti saslavēta pirms sezonas, nerāda gluži to spēli, kuru no viņiem gaida.

Tiesa, kā parādīja pati spēle, tad "All Pinks", kā dēvē "Stade Francais" komandu dēļ rozā krāsas izmantošanas gan formās, gan laukuma noformējumā (mājas arēnā vārti ir nokrāsoti rozā krāsā), šoreiz bija ievērojami labāki un pat spēlējot 14 vīru sastāvā prata izcīnīt uzvaru, turklāt, ne parastu uzvaru, bet faktiski sagraut pretiniekus ar 27:7. Īru komanda prestiža piezemējumu guva vien 74. minūtē, lai gan jau visu otro puslaiku atradās skaitliskā pārsvarā.

Pēc šo panākumu izcīnīšanas "Metro 92" vēl vairāk nostiprināja savas pozīcijas Čempionu kausa trešajā grupā, jo nu viņiem četrās spēlēs ir trīs uzvaras un viens zaudējums. "Warriors" gan šī neveiksme neko nemainīja, jo viņu tuvākie sekotāji, Lanelli "Scarlets" atpaliek no Glāzgovas komandas par septiņiem punktiem.

"Stade Francais" šodienas uzvara gan bija daudz svarīgāka, jo tādējādi viņi pietuvojās pie Lesteras "Tigers", kuri Čempionu kausā vēl nav zaudējuši ne maču. Pašlaik Lesteras komandai ir 18 punkti, bet Parīzes vienībai – 15.