23.09.2016. 09:47
Līdzīgi kā pēdējos gados ierasts, Elvi florbola līgas klubs FK "Rīga" vairums savas mājas spēles aizvadīs piektdienu vakaros, tostarp maču pret pašreizējiem valsts čempioniem "Lielvārde/FatPipe".

Galvaspilsētas klubs jauno sezonu iesāka ar maču savā laukumā pret Liepājas "Kuršiem", līdz trešā perioda ievadam līdzvērtīgi cīnoties par uzvaru un trim punktiem turnīra tabulā. Tomēr tad nepilnu divu minūšu laikā viss sabruka kā kāršu namiņš, jo tika zaudēti četri vārti. Nelīdzēja ne vārtsargu maiņa, ne 30 sekunžu pārtraukums. Mača izskaņā tika uzsākta pakaļdzīšanās, bet tuvāk kā līdz 7:8 tikt neizdevās. Pozitīvākais noteikti bija Mārtiņa Zelča spilgtā atgriešanās laukumā ar četriem vārtu guvumiem. Savukārt Alvis Dāle tika pie 5 (2+3) punktiem, ne tikai ielaužoties līgas 20 visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, bet arī tiekot pie savas 200.piespēles virslīgā. Bažas palikušas iepriekšējās, jo vismaz pirmajā spēlē sešus no komandas septiņiem vārtiem guvusi komandas pirmā maiņa.

Ja rīdzinieki piedalījās čempionāta pirmajā spēlē, tad viņu nākamie pretinieki "Lielvārde/FatPipe" devās laukumā oficiālajā atklāšanas spēlē zem naksnīgajām Rīgas debesīm prožektoru gaismā. Spēles scenārijs bija pretējs FK "Rīga" parādītajam, jo "Lielvārde/FatPipe" soli pa solim palielināja savu pārsvaru spēlē pret "Triobet/Ulbroka" un trešajā periodā uz tablo nekas neliecināja par glūnošajām briesmām, jo čempioni atradās vadībā ar 7:3. Tomēr ne pirmo reizi florbola spēlē un arī šo komandu divcīņā viss izmainījās dažu minūšu laikā, ulbrokiešiem panākot izlīdzinājumu. Pērnā gada scenārijs neatkārtojās un Gints Klēģers pēdējā minūtē nodrošināja Lielvārdes komandai uzvaru. Klēģers kopumā guva divus vārtus šajā spēlē, vēl divi precīzi raidījumi un viņš atkārtos vecākā brāļa Gunāra iespēto karjeras laikā - 345 reizes sarūgtināti pretinieku vārtsargi.

FK "Rīga" un "Lielvārde/FatPipe" Latvijas čempionātā nūjas krustojuši 17 reizes un 13 mačos uzvaras laurus plūkuši "Lielvārdes" florbolisti. Turklāt izbraukumā viņi bijuši pārāki septiņos no astoņiem mačiem, zaudējot vienīgi tālajā 2009. gadā. Pēdējās sešās viesošanās reizēs Lielvārdes florbolisti izcīnījuši uzvaras. Arī pērn, kad panākums nāca grūtā cīņā pēcspēles metienu sērijā ar 5:4 (0:0, 2:4, 2:0, 0:0, 1:0), izglābjoties vien spēles izskaņā. Savā laukumā lielvārdieši triumfēja ar 11:8 (4:1, 5:3, 2:4).

2013./14. gada sezonā "Lielvārde" rīdziniekus apspēlēja pusfināla sērijā ar 3:0 (16:6, 9:7 un 10:9), bet gadu vēlāk ceturtdaļfinālā bija pārāki ar 4:0 (11:2, 9:5, 7:3, 7:4).