30.03.2014. 16:52
SMSCredit.lv Virslīgas čempionātā pie otrās uzvaras 2:0 tikusi čempionvienība FK "Ventspils", šoreiz viesos ar šādu rezultātu uzvarot "Metta/LU" komandu. Abi vārti tika gūti otrajā puslaikā, kad precīzi sita Kaspars Dubra un Vadims Jančuks.

Abās komandās, salīdzinājumā ar sezonas pirmo spēli, bija pa divām izmaiņām starta sastāvā. Rīdziniekiem maču sāka divi debitanti - "Metta/LU" rindās debitēja vārtsargs Oskars Darģis, bet Virslīgas debiju piedzīvoja aizsargs Jānis Kauss. Viņi aizstāja Artūru Biezo un Māri Rihertu. Visai konservatīvais Jurģis Pučinsks šoreiz piespiedu kārtā bija spiests mainīt starta sastāvu, jo iepriekšējā mačā noraidījumu par spērienu sāncensim nopelnīja Ahmeds Abdulataofiks. Viņu aizstāja albāņu uzbrucējs Ndue Muječi, bet pussargu Visvaldi Ignatānu bija nomainījis gruzīns Tornike Tarhnišvili.

Mača favorīti ventspilnieki tūlīt pat metās uzbrukumā, taču pirmo bīstamo momentu izveidoja "Metta/LU", turklāt jau ceturtajā minūtē. Viss gan beidzās ar Maksima Uvarenko līdaciņu un stūra sitienu. Viesi pirmo reizi pa īstam vārtus apdraudēja 14. minūtē pēc stūra sitiena izspēles, toties puslaika vidū karsti notikumi risinājās tieši ventspilnieku soda laukumā. Vispirms Mārtiņa Milaševiča centrējums no soda sitiena beidzās ar sajukumu "Ventspils" vārtu tuvumā, taču arī šoreiz neko vairāk par stūra sitienu rīdzinieki neieguva. Savukārt 22. minūtē debitantam Kausam bija arī jāatklāj rezultāts. Viņš saņēma bumbu pie tukša vārtu stūra, tomēr nedaudz patraucēt spēja Oļegs Timofejevs, un aizsarga sitiens ar galvu nebija precīzs.

Pamazām spēle gan atkal novirzījās uz "Mettas" laukuma pusi, bet rīdzinieki spēlēja pietiekoši precīzi un disciplinēti, lai viesu teritoriālais pārsvars nepārtaptu arī lielā skaitā bīstamu momentu. Laiku pa laikam kaut kas gan veidojās. Piemēram, 30.minūtē tuvu skaistam vārtu guvumam bija Muječi, taču pēc viņa sitiena pāri sev uz vārtu līnijas bumbu apturēja kāds no rīdziniekiem. Pāris minūtes vēlāk tika atklāts brīdinājumu rēķins, jo ļoti asi pret ventspilnieku spāni Kiko Insu nospēlēja Milaševičs. Aizsargam pēc sadursmes ar sāncensi bija nepieciešama mediķu palīdzība, laukumā parādījās arī nestuves, tomēr spānis laukumu pameta pats un pēc brīža arī atgriezās spēlē.

43. minūtē pēc ilgāka laika rīdzinieki tika ventspilnieku laukuma pusē, un no metriem 20 bīstams sitiens padevās Jurģim Kalnam, tomēr Uvarenko spēlēja precīzi un bumbu atvairīja. Arī puslaika pēdējais bīstamais moments bija "Metta/LU" izpildījumā - no patālas distances bīstami ar kāju "uzšāva" slaidais Ģirts Kalniņš, raidot bumbu tikai nedaudz virs pārliktņa. Pēc 45. spēles minūtēm uz tablo joprojām bija nulles, kas kopumā arī atbilda mača ritējumam.

Otrā puslaika sākumu komandas faktiski pavadīja "Ventspils" soda laukuma tuvumā, bet viesiem nācās vien meklēt iespējas pretuzbrukumiem. 52. minūtē viens no tādiem beidzās ar lieliskas vārtu gūšanas iespējas sarūpēšanu Muječi, taču albānis no soda laukuma robežas sita krietni garām. Jau pēc minūtes rezultāts bija atklāts - pēc stūra sitiena ar galvu sita Kaspars Dubra, un, lai arī Darģis aizsniedzās līdz bumbai, atvairīt to nespēja.

"Metta/LU" metās atspēlēties un tiešām lika pastrādāt sāncenšu aizsardzībai, taču beidzās šī ofensīva ar vēl vienu bumbu pašu vārtos. Muječi piespēlēja bumbu soda laukumā Vadimam Jančukam, kurš pēc pagrieziena sita precīzi vārtu apakšējā stūrī. It kā jau tā nepietiktu nepatikšanu, divas minūtes vēlāk rīdzinieki arī palika mazākumā. Diezgan nevainīgā epizodē nervi neizturēja Milaševičam, kurš nopelnīja otro brīdinājumu un bija spiests laukumu pamest.

Šādi notikumi krietni samazināja mājinieku aktivitātes uzbrukumā, lai gan ik pa laikam kādi notikumi bija arī pie ventspilnieku soda laukuma. Nevarētu gan teikt, ka ļoti enerģiski sāncenšu vārtus apdraudēja ventspilnieki, tomēr bumba vairāk bija tieši pie viņiem. Spēle pamazām nomierinājās, kas, protams, bija pa prātam "Ventspilij". Jauni vārtu guvumi šajā mačā vairs tā arī nenobrieda, kas nozīmēja, ka arī otrajā čempionāta spēlē ventspilnieki izcīnīja uzvaru 2:0.

Informācija tiks papildināta

Metta/LU - Ventspils 0:2 (0:0)Vārti: Dubra 54', Jančuks 62'Brīdinājumi: Milaševičs 2 - PauļussNoraidījums: MilaševičsMetta/LU: Darģis, Hščanovičs, Puķītis, Pallo (Fjodorovs 89'), Kauss (Putāns 69'), Vardanjans, Rožkovskis, Milaševičs, Kalns, Kalniņš, Priedēns (Vapne 77')Ventspils: Uvarenko, Kurakins, Insa, Dubra, Timofejevs, Žigajevs (Tīdenbergs 86'), Tarhnišvili (Ignatāns 77'), Rečickis, Pauļuss, Muječi (Svārups 77'), Jančuks

Betsafe.com Patiesā viedokļa spēle
FS Metta/LU - FK Ventspils
19.00  -6.50  21.20
15% 31% 54%
  Visas spēles

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048