20.01.2016. 15:07
SMScredit.lv Ziemas kausa izcīņas turnīra B grupas pirmajā spēlē šodien „Skonto” hallē Latvijas čempionvienība „Liepāja” ar 2:0 uzvarēja „Riga” futbolistus, kuri pavasarī debitēs Virslīgas turnīrā.

Pirmo bīstamo momentu šajā mačā noorganizēja rīdzinieki, kad pēc Tameo Ogavas piespēles labā pozīcijā pretinieku soda laukumā nonāca Jurijs Guļajevs, taču viņa sitiens liepājnieku vārtsargam Gļebam Sopotam lielas raizes nesagādāja. Pēc pāris minūtēm lieliska iespēja atklāt rezultātu bija Valērijam Afanasjevam, bet arī viņam sitiens neizdevās gana precīzs un „Riga” vārtsargs Niks Rubezis bumbu atvairīja.

29. minūtē „Liepājas” komanda nopelnīja tiesības uz soda sitienu pie pretinieku soda laukuma robežām un pēc Afanasjeva izpildītā sitiena bumba nevienu neskārusi ielidoja vārtu tālajā stūrī. Pēc dažām minūtēm kurzemnieki izveidoja ātru pretuzbrukumu, kurā pie sitiena ar galvu tika Kristaps Grebis, taču bumba lidoja tieši virsū rīdzinieku vārtsargam. Brīdi vēlāk izlīdzinājumu varēja panākt „Riga” futbolisti, bet jau sekojošajā pretuzbrukumā liepājnieks Konstantīns Fjodorovs zaudēja duelī ar vārtsargu Rubezi. 42. minūtē Latvijas čempioni tomēr guva otros vārtus – pēc Grebis teicami nometa bumbu pie soda laukuma robežām pa sitienam Afanasjevam, kurš panāca 2:0.

Otrajā puslaikā laukumā liepājnieku rindās devās ierastie pamatsastāva vīri, bet puslaika sākumā „Liepājas” komandas uzbrukumā ar aktivitāti izcēlās Raivis Andris Jurkovskis, pēc kura sitiena no tuva attālumā rīdziniekus glābt nācās vārtsargam Robertam Ozolam. Bet turpinājumā bīstamu „Riga” futbolista Aleksandra Zeņkova sitienu nācās atvairīt Sopotam. Mača izskaņā liepājnieki bija tuvāk tam, lai gūtu trešos vārtus nekā rīdzinieki goda vārtu gūšanai, taču rezultāts šajā spēlē vairs nemainījās.

„Liepāja” – „Riga” 2:0 (2:0)Vārti: Afanasjevs 29’, 42’.Liepāja: Sopots, Grebis, Mihadjuks (K), Afanasjevs, Gulbis, Dobrecovs, Gucs, Kļava, Mickevičs, Fjodorovs, Pārbaudāmais Nr.1. Rezervē: Doroševs, Toress, Strumija, Kārkliņš, Hmizs, Ivanovs, Rubezis, Kamešs, Jurkovskis, Kurtišs, Hvoinickis.Riga: Rubezis, Daņilovs, Panasjuks, Ogava, Blanks (K), Regža, Gubins, Halvitovs. Guļajevs, Savaļnieks, Juneda. Rezervē: Ozols, Gospodars, Zeņkovs, Tarasovs, Kuzmins, Hatori.