02.06.2014. 20:36
Krievijas grands Maskavas CSKA pirmdien sasniedza VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) finālu.

Pusfināla sērijas trešajā spēlē CSKA ar rezultātu 92:86 (18:25, 24:17, 31:19, 19:25) savā laukumā pārspēja citu Krievijas komandu Kazaņas Unics, tādējādi sērijā līdz trim uzvarām triumfējot pārliecinoši ar 3-0.

Maskavas vienība pēc līdzvērtīga mača sākuma pirmo ceturtdaļu pamanījās noslēgt ar septiņu punktu deficītu (18:25), taču līdz lielajam pārtraukumam pēdējo divu gadu VTB līgas čempionvienībai izdevās zaudēto atgūt, komandām atpūtā dodoties pie neizšķirta 42:42. Trešās ceturtdaļas laika mājiniekiem izdevās panākt jau 12 punktu pārsvaru (69:57), bet noslēdzošajā ceturksnī Unics veica pakaļdzīšanos, mazāk nekā trīs minūtes pirms pamatlaika beigām panākot vairs tikai trīs punktu deficītu (77:80). Tomēr mača izskaņā aukstasinīgāk nospēlēja titulētais CSKA klubs, nodrošinot sev iekļūšanu turnīra finālā.

Par CSKA rezultatīvāko spēlētāju šajā mačā kļuva Vitālijs Fridzons, kam 20 punkti, bet "Unics" rindās ar 24 punktiem izcēlās Endrjū Gaudlaks.

Kā zināms, pirms tam ceturtdaļfinālā CSKA basketbolisti prata izglābties no neveiksmes, sērijā pret Krasnodaras Lokomotiv-Kubaņ komandu no Krievijas atspēlējoties no nelabvēlīgā 0-2 un uzvarot ar 3-2. Tikmēr Unics ar 3-0 apspēlēja krievu klubu Samāras Krasnije kriļja.

CSKA komanda šajā turnīrā uzvarējusi četras reizes, titulu neiegūstot vien 2011.gadā, bet Unics komandai līdz šim ir divas otrās un viena trešā vieta.

Otrā pusfinālsērijā Krievijas klubs Ņižņij Novgorod sērijā atrodas vadībā ar 2-1 pret Lietuvas komandu Viļņas Lietuvos rytas. Šī dueļa ceturtā spēle arī norisinās pirmdien.

Jau vēstīts, ka pēc apakšgrupu turnīra abu grupu pirmo divu vietu ieguvējas automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā, bet 3.-6.vietu ieņēmušās komandas aizvadīja astotdaļfinālu. Šo sacensību kārtu nepārvarēja latvieša Jāņa Blūma pārstāvētā Kazahstānas čempionvienība Astana, Gundara Vētras trenētais Krievijas klubs Sanktpēterburgas Spartak, kas tā pašreizējā veidolā beidzis pastāvēt, un Volgogradas Krasnij oktjabr, kur par galvenā trenera palīgu strādā latviešu speciālists Ēriks Visockis.

Izslēgšanas spēlēm būtu kvalificējusies Ukrainas komanda Doņeck, tomēr valstī valdošās situācijas dēļ tā izstājās no turnīra.

Kā ziņots, Latvijas čempionvienība VEF Rīga ieņēma septīto vietu apakšgrupā, nekvalificējoties izslēgšanas turnīram.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933