28.01.2017. 23:39
Pagājušās sezonas valsts čempione «Valmiera»/ORDO sestdien «OlyBet» Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 97:95 (13:23, 20:16, 32:20, 20:26, 12:10) pagarinājumā apspēlēja turnīra līderi «Ventspili».

«Ventspils», kas joprojām darbojas bez galvenā trenera Kārļa Muižnieka, pārtrauca astoņu uzvaru sēriju LBL ietvaros, bet joprojām saglabā drošu vadību kopvērtējumā, savukārt sezonu neveiksmīgi iesākusī «Valmiera»/ORDO tika jau pie septītās uzvaras pēc kārtas LBL.

Spēle aizritēja saspringti, bet ar vairākiem izrāvieniem. Pirmo puslaiku nedaudz pārliecinošāk aizvadīja ventspilnieki, kas pēc 20 spēlētām minūtēm bija priekšā ar 39:33. Tomēr trešās ceturtdaļas pirmajā pusē valmierieši veica izrāvienu 21:5 un pārņēma vadību ar 54:44. Līdz perioda beigām «Ventspils» samazināja deficītu līdz 59:65.

Ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē jau izrāvienu 15:2 veica «Ventspils» un četras minūtes pirms pamatlaika beigām bija vadībā ar 81:73. Tomēr atlikušais laiks aizritēja saspringti un minūti pirms pamatlaika beigām Ervīns Jonāts ar tālmetienu panāca izlīdzinājumu 85:85, kas duelim lika turpināties pagarinājumā.

Pieliktā perioda sākumā vadībā bija valmierieši, tomēr minūti pirms tām beigām Aigars Šķēle ar tālmetienu jau viena punkta vadību deva «Ventspilij». Turpinājumā Lauris Blaus izlīdzināja rezultātu, bet 22 sekundes pirms pamatlaika beigām Demjers Pitss ar soda metieniem deva arī 97:95 «Valmiera»/ORDO labā. Atlikušajā laikā mājinieki nospēlēja pārliecinoši aizsardzībā un noturēja uzvaru.

Uzvarētājiem Pitss izcēlās ar 24 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām, septiņām rezultatīvām piespēlēm un sešiem izprovocētiem pārkāpumiem, 20 punktus sameta Jānis Kaufmanis, bet ar 15 punktiem atzīmējās Artūrs Bērziņš.

Tikmēr ventspilnieku sastāvā 17 punktus guva Ingus Jakovičs, bet pa 16 punktiem iemeta Māris Gulbis un Edgars Zeļonis, kurš arī savāca 11 bumbas zem groziem.

Kā vēstīts, savā iepriekšējā Latvijas čempionāta mačā ventspilnieki ar 81:73 pārspēja «VEF Rīga» basketbolistus un atguva kopvērtējuma līderpozīciju. Savukārt otrdien vienība Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas apakšgrupu turnīra pēdējā mačā savā laukumā ar 54:84 smagi kapitulēja Žaņa Peinera pārstāvētajai Grieķijas vienībai Saloniku PAOK.

Savukārt valmierieši trešdien aizvadīja izšķirošo maču par pirmo vietu «Triobet» Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārā čempionāta apakšgrupā, bet izbraukumā ar 71:77 piekāpās Pasvāles «Pieno žvaigždes» klubam no Lietuvas.

Vēl vienā spēlē sestdien «Jēkabpils» ar 83:70 (18:17, 22:18, 17:19, 26:16) pārspēja «Jūrmala»/«Fēnikss» komandu, kas abas turpina cīņu par vietu labāko sešiniekā. Ceturtās ceturtdaļas sākumā «Jēkabpils» guva astoņus punktus pēc kārtas un ieguva desmit punktu pārsvaru, ko noturēja līdz dueļa beigām.

Uzvarētājiem pa 19 punktiem iemeta Rinalds Sirsniņš un Jānis Antrops, bet ar 15 punktiem izcēlās Kristaps Miglinieks.

Kamēr jūrmalnieku kapteinis Edgars Jeromanovs atzīmējās ar 17 punktiem.

LBL kopvērtējuma līderpozīcijā ar 15 uzvarām 17 mačos joprojām ir «Ventspils» komanda, kurai ar deviņām uzvarām 11 spēlēs seko «VEF Rīga». Trešā ar 12 uzvarām 19 mačos ir pagājušās sezonas čempione «Valmiera»/ORDO, bet ar 11 panākumiem 19 spēlēs tai cieši seko «Jēkabpils».

Piekto pozīciju ar septiņām uzvarām 16 spēlēs atguvuši «Barons kvartāls» basketbolisti, kam ar deviņām uzvarām 21 duelī seko «Jūrmala»/«Fēnikss», bet septiņas uzvaras 17 cīņās septīto vietu dod «Liepāja»/«Triobet» basketbolistiem, kamēr «Ogre»/«Kumho Tyre» ir sešas uzvaras 16 mačos un astotā pozīcija. Vēl «Valka»/«Valga» komanda guvusi trīs uzvaras 11 mačos, savukārt turnīra tabulu ar četrām uzvarām 19 spēlēs noslēdz «Latvijas Universitāte».

«VEF Rīga», kas spēlē arī VTB Vienotajā līgā, un «Valka»/«Valga», kas piedalās arī Igaunijas čempionātā, LBL pamatturnīrā spēlēs divus apļus, aizvadot pa 18 spēlēm katra, bet astoņas citas komandas - arī FIBA Čempionu līgas dalībniece «Ventspils» - savā starpā spēlēs četrus apļus, katrai no šīm komandām aizvadot pa 32 spēlēm.

LBL pamatturnīrs ilgs līdz aprīļa vidum. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas labākās komandas.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA