03.05.2013. 18:31

Šodien Somijas galvaspilsētā Helsinkos ar spēli starp Slovākijas un Francijas izlasēm tika dots starts 77. pasaules čempionātam hokejā. Pagājušā gada vicečempioni slovāki svinēja pārliecinošu panākumu ar 6:2. Vārtsargs Rastislavs Staņa tika galā ar 24 sāncenšu metieniem.

Pirmos vārtus 2013. gada pasaules čempionātā guva Slovākijas valstsvienības uzbrucējs Mihels Miklīks. 30 gadus vecais hokejists izcēlās pretuzbrukumā, no distances ar spēcīgu metienu raidot ripu tālajā augšējā stūrī. Tiesa, 1:0 varēja panākt arī leģendārais Miroslavs Šatans, tomēr viņš pašā mača ievadā Francijas hokejistus nesodīja par rupju kļūdu aizsardzības zonā.

Pirmajā trešdaļā momentu netrūka arī Francijas valstsvienībai. Labākā izdevība bija Pjēram Eduāram Belmāram, tomēr pēc viņa raidījuma ripa aizķēra slovāku vārtsarga Rastislavas Staņas plecu un atdūrās pret vārtu pārliktni. Staņa bija veiksmīgs arī 27. minūtē, glābjot pēc Jorika Treija metiena pretuzbrukumā. Neilgi pirms tam pirmais pie atlēkušās ripas bija Peters Elveckis, kurš dubultoja Slovākijas pārsvaru - 2:0.

Savukārt 29. minūtē rezultāts kļuva jau 3:0. Pretuzbrukumā piespēli no labās malas vārtu guvumā pārvērta Tomāšs Zāborskis, kurš ripu ar vienu pieskārienu raidīja starp franču vārtsarga Kristobala Iē kājsargiem. Francijai lielākās problēmas sagādāja momentu realizācija, un par to beidzamās trešdaļas ievadā nācās samaksāt ar vēl diviem zaudētiem vārtiem.

Vispirms vairākumā lieliskai kombinācijai punktu ar rezultatīvu metienu pielika Branko Radivojevičs, bet pēc 50 sekundēm beidzot izcelties izdevās Šatanam - ceļu vārtos atrada no labā iemetiena punkta raidīta ripa. Nepagāja pat minūte, kad pirmos vārtus guva arī Francijas izlase. Nepieskatīts vārtu priekšā bija Damjēns Ro, kurš no neērtā tvēriena guva skaistus vārtus.

52. minūtē 2:5 panāca Damjēns Flerī, kurš vairākumā izcēlās ar one timer metienu no distances. Mirkli iepriekš aktīvais uzbrucējs trāpīja pa stabiņu, bet divas minūtes pirms spēles beigām Flerī nerealizēja izgājienu vienatnē pret Staņu. Arī šoreiz Francijas hokejisti tika sodīti par momentu izšķērdēšanu.

63 sekundes pirms noslēguma punktu pielika Libors Hudāčeks, kurš pretuzbrukumā bija pirmais pie atlēkušas ripas, to iebakstot Francijas vārtos. Tādējādi pasaules čempionāts sākās ar pārliecinošu pagājušā gada sudraba medaļnieces Slovākijas uzvaru - 6:2.

Vārti: 8:28 Miklīks (Zāborskis) 0:1, 25:27 Elveckis (Djaloga) 0:2, 28:34 Zāborskis (Kukumbergs) 0:3, 43:50 Radivojevičs (Kopeckis, Bližņāks, vair.) 0:4, 44:40 Šatans (Hudāčeks, Jurčina, vair.) 0:5, 45:32 Ro (Bozons, Bertrāns) 1:5, 51:58 Flerī (Belmārs, S. Treijs, vair.) 2:5, 58:57 Hudāčeks (Sekera, Kukumbergs) 2:6Soda minūtes: 8:8Metieni: 26:37Vārtsargi: Kristobals Iē (no 45:32 Fabriss Lanrī) - Rastislavs Staņa