19.09.2014. 22:16
Šovakar Cēsu sporta kompleksā ar spēli starp iepriekšējās sezonas finālistēm "Cēsu alus/Lekrings" un "Lielvārde" tika atklāts Latvijas 22.čempionāts florbolā. Uzvaru ar 5:4 izcīnīja cēsnieki, kuru rindās ar "hat-trick" izcēlās Gints Bērtulis.

Pirmos vārtus šajā čempionātā guva cēsnieks Gints Bērtulis, kurš 7.minūtē izvirzīja savu komandu vadībā ar 1:0. Pēc nepilnām divām minūtēm Bērtulis vēlreiz izcēlās uzbrukumā, dubultojot "Cēsu alus/Lekringa" pārsvaru - 2:0. Pēc tik rezultatīva sākuma nekāds vārtu birums gan nesekoja, toties pirmajā periodā bija negaidīti daudz noraidījumu – cēsnieki tā tika sodīti četras reizes, vēl reizi – lielvārdieši.

Otrajā trešdaļā abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem – Lielvārdes komandā izcēlās Antons Žuks un Toms Akmeņlauks, bet Cēsu komandā – Aleksandrs Abramovs un Mārtiņš Rajeckis. Cēsniekiem joprojām bija divu vārtu pārsvars – 4:2.

Pēdējā perioda sākumā, kad Gints Bērtulis guva savus trešos vārtus šajā mačā, panākot 5:2, varēja domāt, ka mača liktenis jau izšķirts, tomēr interesantākie notikumi bija vēl tikai priekšā. Jau vairāk nekā piecas minūtes pirms pamatlaika beigām "Lielvārde", kuru šajā spēlē vadīja Zintis Stabiņš, sāka mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tāds risks ātri vien attaisnojās – 57.minūtē Aivis Kusiņš samazināja mājinieku pārsvaru – 3:5. 59.minūtes sākumā pieredzējušais cēsnieks Andris Malkavs par bīstamu spēli saņēma piecu minūšu noraidījumu. Tomam Akmeņlaukam vajadzēja tikai piecas sekundes, lai atgūtu vēl vienus vārtus – 4:5. Spēles pēdējās minūtēs viesi bija ļoti tuvu tam, lai no Cēsīm aizvestu vismaz punktu (Kusiņa mestā bumbiņa trāpīja pa vārtu stabiņu), tomēr laimīgu uzvaru ļoti nervozā galotnē nosargāja "Cēsu alus/Lekrings" – 5:4.

Par labāko spēlētāju "Cēsu alus/Lekringa" sastāvā atzina Gintu Bērtuli, kuram trīs gūti vārti. Ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās viņa komandas kapteinis Andris Rajeckis, bet Andris Malkavs kļuva par pirmo, kurš šosezon nopelnījis sarkano kartīti (spēles sods 1), pie tam izdarīja to, sēžot uz noraidīto spēlētāju soliņa. Rezultatīvākais starp lielvārdiešiem ar diviem gūtiem vārtiem bija Toms Akmeņlauks, Artim Savinam divas rezultatīvas piespēles, bet labākā spēlētāja godā aizsargs Kaspars Mudelis.

Izmantotie resursi:Latvijas Florbola savienība » LV »...