20.10.2017. 11:53

Piektdien plkst. 19:30 Latvijas čempioni "Celtnieks Rīga" uzņems "Jūrmalas sportu". Iepriekšējās sezonas uzvarētāja sezonas ievadā piedzīvojusi divus zaudējumus, piekāpjoties pārējām medaļniecēm – sezonas atklāšanas spēlē ar 30:32 tika zaudēts "Tenax", bet pēdējā spēlē viesos ar 31:33 Ludzas "Latgolam". Tāpat arī izcīnītas četras uzvaras un iekrāti astoņi punkti. Turnīra tabulā tas šobrīd dod trešo pozīciju aiz abām iepriekš minētajām komandām.

"Jūrmalas sports" sešās spēlēs tikusi pie diviem panākumiem, vēl reizi cīnījusies neizšķirti un ar pieciem punktiem ir piektajā pozīcijā. Visus piecus punktus jūrmalnieki izcīnījuši pēdējās trijās spēlēs, pieveicot ASK/LSPA (35:32), Vaiņodi (34:33) un cīnoties neizšķirti ar MSĢ/LAT-Hertz (32:32).

Šī komandām būs trešā tikšanās reize šajā rudenī un otrā SynotTip handbola Virslīgas jaunajā sezonā. Vēl Rīgas čempionātā "Celtnieks Rīga" uzvarēja pārliecinoši (37:24), bet Latvijas čempionāta pirmajā savstarpējā spēlē čempioniem viegli Kauguros neklājās, izcīnot uzvaru līdzīgā spēlē ar 26:22.

Nedēļas nogalē notiks vēl trīs SynotTip handbola Virslīgas dueļi. Čempionāta līderi Dobeles "Tenax" vispirms savā laukumā uzņems ASK/LSPA (sestdien 14:00), bet dienu vēlāk dosies spēkoties ar Vaiņodi (svētdien 13:00). Latvijas čempionātā "Tenax" un ASK/LSPA tiksies pirmoreiz šosezon un tas būs līderu un pastarīšu duelis – dobelnieki ar desmit punktiem (5-0) šobrīd ir pirmajā pozīcijā, kamēr rīdzinieki izcīnījuši divus (1-4) un ierindojas pēdējā pozīcijā.

Savukārt Vaiņode un "Tenax" tiksies jau otro reizi. Sezonas pirmais duelis abu komandu izpildījumā izvērtās spraigs un dobelniekiem savā laukumā nācās krietni papūlēties, lai salauztu sīkstās Vaiņodes pretestību. "Tenax" gan bija vadībā lielāko daļu spēles, taču 12 minūtes līdz spēles beigām nonāca iedzinēju lomā un vien sešas minūtes līdz beigām atguva vadību, galarezultātā izcīnot uzvaru ar 28:26. Četras no piecām uzvarām dobelnieki izcīnījuši ar 2-4 vārtu pārsvaru, vienīgais izņēmums bija spēle pret MSĢ/LAT-Hertz, kas tika pieveikti ar +13.

Vēl viena spēkošanās sestdien, 21. oktobrī, plkst. 15:00 notiks Ludzā, kur vietējais "Latgols" uzņems "Ogre/Miandum". Pirmajā savstarpējā spēlē, kas notika pirms nepilna mēneša, ludzānieši viesos pārspēja ogrēniešus ar 38:26, visu spēli pavadot vadībā un izšķirošo izrāvienu veicot otrajā puslaikā. "Latgols" ar deviņiem punktiem šobrīd ieņem otro vietu aiz "Tenax", bet "Ogre/Miandum" ar sešiem punktiem ir ceturtā.

SynotTip handbola Virslīgas rezultatīvāko spēlētāju saraksta galvgalī šobrīd ir Oskars Pāvils no Vaiņodes, kurš guvis 61 vārtus. Par četriem mazāk ir Jānim Pavlovičam (Latgols), bet tad seko divi Ogres komandas spēlētāji Arvis Laganovskis (50) un Dzintars Dravnieks (49), kā arī MSĢ/LAT-Hertz pārstāvis Guntis Piļpuks (49).

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lv