22.09.2013. 21:50
Latvijas vienīgais klubs Baltijas handbola līgā "Celtnieks/LSPA" šodien izcīnīja pirmo uzvaru trīs sezonu laikā par kādu šī turnīra ārzemju komandu, savā laukumā ar 30:27 (12:11) pieveicot Igaunijas vicečempionus "HC Kehra".

Atšķirībā no vakardienas spēles Latvijas komandai varēja palīdzēt Artis Kurmēns, tomēr sastāvā darba apstākļu dēļ iztrūka Guntis Ciematnieks. Vēl joprojām savainojumu dēļ "Celtnieks/LSPA" nespēlēja Rihards Leja, Lauris Rūtiņš un Artūrs Lazdiņš.

Jau mača otrajā minūtē noraidījumu nopelnīja "Celtnieks/LSPA" līnijas spēlētājs Einārs Kiršteins, kas apgrūtināja iespēju mājiniekiem gūt vārtos. To arī veiksmīgi izmantoja Kehras handbolisti, astotajā minūtē izvirzoties vadībā ar 3:0. Pakāpeniski latvieši prata atgūt spēles garšu un 12. minūtē Guntars Lejnieks pirmo reizi vadībā izvirzīja Latvijas klubu ar 4:3.

Puslaika vidū Igaunijas vicečempioni parta vēl panākt +1 (6:5), taču turpinājumā mājinieki realizēja vairākus ātros uzbrukumus, 22. minūtē jau iegūstot +5 (11:6). Diemžēl atlikušajā puslaika laikā latvieši pieļāva vairākas kļūdas uzbrukumā un viesi rezultātu izlīdzināja (11:11). Tikai Arta Kurmēna precīzais metiens "Celtnieks/LSPA" atpūtā ļāva doties ar viena vārta pārsvaru - 12:11.

Lai arī puslaika pirmajās piecās minūtē Latvijas klubs nopelnīja divus noraidījumus, pārņemt spēles kontroli "HC Kehra" handbolistiem netika ļauts (17:16). Turpretī "Celtnieks/LSPA" viena vīra pārsvaru izmantoja lieliski un 40. minūtē Žanis Malahovs atjaunoja +4 (20:16).

Iesākto latvieši turpināja arī atlikušajā mača laikā. Sekmīgi vārtiem uzbruka Artis Kurmēns, pēc kura precīzā metiena septiņas minūtes pirms spēles beigām jau Latvijas klubs panāca septiņu vārtu pārsvaru (28:21).

Pēdējās minūtēs "HC Kehra" nospēlēja krietni rezultatīvāk, tomēr visu pa plauktiņiem sakārtoja Arvja Laganovska divi gūtie vārti, kas arī atnesa "Celtnieks/LSPA" uzvara pār Igaunijas vicečempioni "HC Kehra" ar 30:27.

Uzvarētāju sastāvā 11 vārtus guva Artis Kurmēns, bet septiņus pievienoja Arvis Laganovskis. Sekmīgi Latvijas komandas vārtos spēlēja Raitis Puriņš un Artūrs Buračevskis.

Līdz ar to Baltijas līga turnīra tabulā astoņu komandu konkurencē "Celtnieks/LSPA" ieņem sesto vietu. Līdere ar divām uzvarām ir Igaunijas "Polva Serviti" un Baltkrievijas Minskas "SKA". Nākamās Baltijas līgas spēles Latvijas klubs aizvadīs 5. un 6. oktobrī, kad savā laukumā uzņems Baltkrievijas “HC Vitjaz” un Lietuvas čempionus Klaipēdas “Dragunas”.

Baltijas līga.22. septembris.Celtnieks/LSPA - HC Kehra (Igaunija)Celtnieks/LSPA: Kurmēns 11, Arv.Laganovskis 7, Kiršteins un Malahovs 3, Lejnieks un Lielais 2, Art.Laganovskis un Eglītis 1.

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lv