26.03.2015. 21:38
Šovakar Latvijas vīriešu handbola čempionāta ceturtdaļfināla otrajā spēlē "Celtnieks/LSPA" (2.vieta regulārajā čempionātā) ar 30:23 apspēlēja ASK/LU komandu (7.) un sērijā triumfējot ar 2-0 iekļuva pusfinālā.

Ceturtdaļfināla pirmajā spēlē, kas pirms četrām dienām notika ASK zālē, Arņa Butana vadītie "Celtnieks/LSPA" handbolisti uzvarēja pārliecinoši – 33:19. Ņemot vērā, ka "Celtnieks" bija uzvarējis visās savstarpējās spēlēs šosezon, diezgan droši varēja prognozēt, ka regulārā čempionāta otrās vietas ieguvēji jau šovakar kvalificēsies pusfinālam. Turklāt ASK komandai nevarēja palīdzēt viens no tās līderiem Ēriks Drobots.

Pēc līdzīga spēles sākuma, kurā pāris reizes vadībā izvirzījās ASK/LU (2:1, 3:2, 4:3, 5:4), "Celtnieks" puslaika gaitā veica izrāvienu 10:1 un piecas minūtes pirms pārtraukuma panāca jau astoņu vārtu pārsvaru -14:6. Ar bijušā "Celtnieka" Emīla Reniņa pūlēm ASK pāris vārtus atspēlēja, bet mājinieki pārtraukumā vienalga devās salīdzinoši drošā vadībā – 15:9.

Jau otrā puslaika pirmajās septiņās minūtēs Artūrs Lazdiņš guva četrus vārtus (pirmajā puslaikā – tikai vienus), pirmoreiz panākot "Celtniekam" desmit vārtu pārsvaru (20:10, 21:11), kas stabili saglabājās puslaika turpinājumā. Vienubrīd pārsvars sasniedza arī +11, bet spēli mājinieki noslēdza ar 30:22 un sērijā triumfējot ar 2-0 iekļuva pusfinālā.

"Celtnieks/LSPA" kļuvusi par otro komandu, kas iekļuvusi Latvijas čempionāta pusfinālā. Pirms tam tur jau automātiski (kā regulārā čempionāta uzvarētāja) bija tikusi Latvijas čempionvienība Dobeles "Tenax". "Celtnieks" pusfinālā sacentīsies ar "Jūrmalas sports" (3.) – "Latgols" (6.) pāra uzvarētāju (šobrīd 0-1), bet "Tenax" spēlēs pret "Ogre/Miandum" (4.) – "Vaiņode" (5.) pāra uzvarētāju (1-0).

Celtnieks/LSPA – ASK/LU 30:23 (15:9)Celtnieks: Lazdiņš 5, Eglītis 5, Freibergs 4, Rūtiņš 4/4, Čikuts 3, Jablonskis 3, Maslaks 2, Malahovs 2, Arājs 1, Blome 1/1.ASK/LU: Kivlenieks 7/2, Reniņš 6, Strazds 3, Hovratovičs 2, Šibins 2, Sūnaitis 1, Vilsons 1, Liepiņš 1.Sērijā: 2-0 uzvarēja Celtnieks/LSPA