05.09.2013. 13:08
Iespējams, ka tas ir tikai simboliski, ka tieši tagad rokasbumbā atgriezies "Celtnieka" vārds - pirms 30 gadiem Rīgas "Celtnieka" meistarkomanda ieņēma 6. vietu PSRS augstākās līgas čempionātā, kas ir otrs lielākais mūsu handbola klubu panākums PSRS laikā (pēc 1967. gada "bronzas"). Jaunajā sezonā Latvijas virslīgas čempionātā spēlēs "Celtnieks"/LSPA un šī būs arī mūsu vienīgā pārstāve Baltijas handbola līgā.

Ir atdzimis basketbola VEF un hokeja "Dinamo", tagad atdzimst arī rokasbumbas "Celtnieks", vēl paliek volejbola "Radiotehniķis" un "Aurora", basketbola ASK, kas jau bija atdzimis, futbola "Zvejnieks", motobola "Ādaži"... Ja VEF atdzima kā viena no Latvijas spēcīgākajām komandām (pašreiz - spēcīgākā) un tā pašreiz pārstāv Latviju arī vienotajā VTB līgā, ja "Dinamo" atdzima kā Latvijas komanda Kontinentālajā hokejā līgā (pretējā gadījumā diezin vai būtu atdzimis vispār), tad "Celtnieks" atdzimst ar ... bērniem un jauniešiem. Ar jaunatni. Ar vēlmi atdzīvināt rokasbumbu Rīgā nevis lai izveidotu profesionālu komandu dalībai kādā starpvalstu līgā. Kā būs tālāk - to rādīs laiks un iespējas. Bet sākums ir - pamati.

Par ideju atjaunot "Celtnieka" vārdu, kas ir un paliek Latvijas klubu handbola brends, viens no toreizējās LSPA/NB SAN komandas spēlētājiem un atbalstītājiem Normunds Blome stāstīja jau pagājušajā gadā. Pats viņš savulaik trenējās "Celtnieka" jaunatnes sporta klubā kopā ar vienu no labākajiem Vācijas 1. bundeslīgas spēlētājiem Aleksandru Pētersonu, ar Mārtiņu Kazinieku, Arnoldu Straumi, Aigars Vingri, Alekseju Orlovu, Arnis Butānu... Var to nosaukt par nostalģiju vai kā citādi, bet galvenais, ka "Celtnieks" ir atgriezies un pirmo reizi kopš 1991./1992. gada sezonas tas atkal ir atrodams Latvijas virslīgas čempionātā.

Ir izveidots bērnu sporta klubs. Tajā pašreiz ir divas 1998. gadā dzimušo komandas, pa vienai - 1999. un 2001. gadā dzimušo komandai, divas 2002. gadā dzimušu un vēl mazāku zēnu komandas. Visi jaunie Rīgas handbolisti apvienoti treniņos 63., 72. un 93. vidusskolās treneru Ludmilas Tolujevas, Valtera Lījvaka un Vitālija Volkovicka vadībā. Virslīgas komandas "Celtnieks"/LSPA galvenais treneris tagad ir viens no Latvijas izlases treneriem, ilggadējais tās vārtsargs Dmitrijs Bražņikovs, kurš gatavs aktīvi iesaistīties arī bērnu un jauniešu trenēšanā. Ir izveidota 1. līgas komanda "Celtnieks"/"Vangaži", kurā spēlēs galvenokārt 1996.-1998. gadā dzimušie spēlētāji, kā arī daži 1994. un 1995. gadā dzimušie. "Celtnieks" spēlēs arī Latvijas jaunatnes čempionātos savās vecuma grupās. Tādi pašreiz izskatās pamati, kurus ar laiku ir iecere paplašināt. Pēc 4-5 gadiem virslīgas komandā jau gaida ienākam arī pirmos savus audzēkņus - pašreizējos vecākos zēnus, bet daži 17-19 gadus vecie puiši jau trenējas kopā ar pirmo komandu (virslīgas un 1. līgas komandām treniņi ir kopīgi).

Pašreiz nav runas par profesionālu "Celtnieks"/LSPA komandu, jo tādai vienkārši nav pietiekami daudz naudas, taču par pusprofesionālu komanda tuvākajā nākotnē varētu kļūt. Galvenais bija vispirms izveidot pamatu un tieši tas bija pirmais "Celtnieka" vārda atjaunošanas iemesls. Tālāk - lai jaunajiem spēlētājiem ir komanda, kurā tiekties iekļūt. "Celtnieks"/LSPA šosezon ir vienīgā Latvijas komanda, kas piedalīsies Baltijas handbola līgā - lai jaunie puiši redz (tajā skaitā arī klātienē), kur tiekties, kā spēlē labākās Lietuvas, Igaunijas un Somijas komandas, kā spēlē EHF Izaicinājuma kausa ieguvējs Minskas ASK.

Lielākā problēma - savas zāles trūkums. Šosezon "Celtnieks"/LSPA spēlēs ASK sporta namā Krustabaznīcas ielā, bet ļoti derētu sava zāle, kur varētu organizēt arī savus līdzjutējus. Olimpiskais sporta centrs ir par dārgu, turklāt handbolā lieto īpašu smēri, lai bumba labāk turas rokās, un tā smērē grīdu. Varētu nopirkt speciālu grīdas tīrāmo mašīnu, bet... Ja OSC spēlēt netiec vai tiec tikai pāris reizes sezonā? Savukārt LSPA handbola zāle neatbilst standartizmēriem (vajadzīgs 40x20 m laukums). Savas mājas zāles trūkuma dēļ pagaidām piebremzētas dažas aktivitātes komandas līdzjutēju sakarā.

"Celtnieks"/LSPA jaunajā sezonā ir apņēmies kļūt par Latvijas čempionu un cienīgi nospēlēt Baltijas handbola līgā, bet galvenais - lai galvaspilsētā sāk atdzimt rokasbumba. Ja būs iespēja - būs arī piedalīšanās Eiropas kausu izcīņā, taču atdzimšana jāsāk no pamatiem - bērniem un jauniešiem.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties