03.12.2012. 16:34

Četru spēļu KHL čempionāta izbraukumu sēriju Rīgas Dinamo sākusi pirmdien ar spēli Čeļabinskā pret Traktor. Mača tiešraide vērojama Viasat Sport Baltic. Spēles 3.perioda rezultāts ir 1:2 Traktor labā, vārtus Dinamo guvis jaunais aizsargs Mārtiņš Porejs. Savukārt mājiniekiem izcēlušies Andrejs Kosticins un Konstantīns Panovs.

Spēles ievadā dinamieši darbojās visai droši, nekautrējoties pie pirmās iespējas pārbaudīt Vladislava Fokina modrību Traktor vārtos; mājinieki centās atbildēt ar agresīvu spēli abās laukuma pusēs. Reālu vārtu gūšanas iespēju perioda pirmajās minūtēs tomēr neizveidoja neviena no komandām. Trešdaļas 8.minūtē rīdzinieki nopelnīja noraidījumu - vairākumā laba iespēja atklāt rezultātu Traktor līderim Jevgēņijam Kuzņecovam, tomēr mazākumu Dinamo iztur. Jau pilnos sastāvos Telkvista sargāto vārtu stabu norībina Andrejs Kosticins. Brīdi vēlāk vēlreiz mazākumā pēc Skvorcova noraidījuma paliek Dinamo. Vairākumā ļoti aktīvi Traktor līderi, bet Telkvists vietā. Nelaimīgā kārtā jau otro divminūšu sodu nopelna Laviņš un rīdzinieki palika trijatā. Sekoja Džeriņa izgājiens pret vārtsargu lielajā mazākumā, bet vēl brīdi vēlāk Traktor vairākumā atklāja rezultātu - 0:1. Ar precīzu metienu izcēlās Andrejs Kosticins - uzbrucējs, ripu neapturot, no tuvas distances pārspēja Telkvistu. 19.minūtē vairākums Dinamo, jo pretinieki paklupina Aleksandru Ņiživiju. Atlikušajā laikā rezultāts gan vairs nemainījās un Dinamo pēc pirmajām 20 minūtēm atradās iedzinējos. Sešas sekundes pirms trešdaļas noslēguma noraidījumu nopelnīja Žirū, tādēļ 2.periods jāuzsāk četri pret četri.

Otrās trešdaļas sākumā Dinamo izturēja vairāk kā minūti skaitliskajā mazākumā, pēc tam laukumā turpinājās jau 1.periodā redzētais aktīvais spēka hokejs. Tiesa, spēle krietni labāk sekmējās mājiniekiem, kuri uzsāka varenu ofensīvu uz Dinamo vārtiem. Telkvistam Rīgas kluba vārtos darba bija ļoti daudz, kamēr Dinamo atbildēja ar retiem pretuzbrukumiem. Ar nospiedošu Traktor pārākumu aizritēja praktiski viss 2.periods, kaut cik cienīgu pretestību mūsējie izrādīja vien pašās trešdaļas beigās. Uz tablo pēc spēlētām 40 minūtēm saglabājās minimālais 1:0.

Trešo trešdaļu krietni aktīvāk jau sāka rīdzinieki, mēģinot saasināt situāciju pie Traktor vārtiem. Aktivitāte vainagojās ar čeļabinskiešu noraidījumu un otro vairākumu rīdziniekiem šajā mačā. Tajā ar lielisku metienu izcēlās jaunais aizsargs Mārtiņš Porejs, panākot 1:1. Tas Porejam ir jau otrais vārtu guvums četrās spēlēs! Dinamo prieki gan nebija pārāk ilgi, jo mājinieki vēlreiz spēja izvirzīties vadībā trīs minūtes vēlāk, kad precīzi meta Konstantīns Panovs. Uzreiz gan sekoja arī Traktor noraidījums un vēl viena iespēja Dinamo rezultātu izlīdzināt. Turklāt praktiski uzreiz mājinieku rindās vēl viens noteikumu pārkāpums un gandrīz divas minūtes lielais vairākums mūsējiem. Dinamo šo laiku aizvadīja ļoti aktīvi, tomēr ar vairākuma izspēli nesekmējās. Nedaudz vēlāk Traktor pārkāpj noteikumus pret Poreju un rīdziniekiem vēl viena iespēja vairākumā panākt neizšķirtu.

Treneri šīs dienas mačam pieteikuši sešus aizsargus un 13 uzbrucējus. No izbraukumā līdzi paņemtajiem hokejistiem spēlei nav pieteikti brāļi Rēdlihi, uzbrucēji Ankipāns un Indrašis, kā arī jaunais vārtsargs Rihards Cimermanis. Pēc ilgāka pārtraukuma šodien treneri iespēju sevi apliecināt devuši Robertam Bukartam, kurš spēlē kopā ar saviem ierastajiem partneriem Džeriņu un Meiju. Vārtus sargā Mikaēls Tellkvists.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 3.decembris. Čeļabinska, Traktor arēna.

Čeļabinskas Traktor – Rīgas Dinamo 2:1 (1:0; 0:0; 1:1)

Vārti: 13:48 Kosticins (Belovs, Kontiola, vair.) 1:0; 42:30 Porejs (Galviņš, vair.) 1:1; 45:29 Panovs (Glinkins, Popovs) 2:1;

Vārtsargi: Vladislavs Fokins - Mikaēls Telkvists.

Metieni: 24-20

Soda minūtes: 10-8

Skatītāji:

Rīgas Dinamo: Telkvists (Jučers); Galviņš – Reķis, Karls – Sotnieks, Porejs – Laviņš; Karsums – Džonsons – Daugaviņš, Ņiživijs – Šehura – Žirū, Bukarts – Džeriņš – Meija, Ivanāns – Bičevskis – Skvorcovs, Biezais.