08.02.2017. 22:39

"Tas bija ātri – ir sajūta, ka tikai tik tikko sāku savu karjeru Nacionālajā hokeja līgā," sacīja Havlāts. "Ar lielāko prieku turpinātu spēlēt, taču mans ķermenis neļauj to darīt tādā līmenī, kādu no sevis sagaidu. Tā rezultātā paziņoju par karjeras beigām."

"Hokejs ir mana dzīve, bet pēdējos gados vienkārši nevarēju spēlēt tā, kā gribēju," Havlāts turpināja. "Sirds vēlējās turpināt, bet ķermenis neļāva. Jutu, ka ir pienācis laiks, un zinu, ka esmu pieņēmis pareizo lēmumu. Jau esmu pārdzīvojis pleca operāciju, nopietnu iegurņa un citus savainojumus, bet visu karjeru esmu cīnījies ar cirkšņa problēmām. Spēju ar tām tikt galā pietiekami labi, lai tās neviens nepamanītu, bet beigās sekas bija jūtamas. Daži spēlētāji nekad netiek savainoti, taču ne es. Tomēr es nesūdzos – man laimējās aizvadīt ļoti labu karjeru."

1999. gada draftā Havlātu ar 26. kārtas numuru izvēlējās Otavas "Senators", kur viņš spēlēja līdz 2006. gadam, regulārajās sezonās aizvadot 298 mačus un sakrājot 235 (105+130) punktus. Līdz 2009. gadam viņš pārstāvēja Čikāgas "Blackhawks", 172 spēlēs tiekot pie 161 (64+97) punkta, bet pēc tam sekoja posms Minesotas "Wild", kur 151 mačā izdevās iegūt 116 (40+76) punktus.

Karjeras beigās Havlāts, spēlēdams Sanhosē "Sharks", Ņūdžersijas "Devils" un Sentluisas "Blues", 169 mačos nopelnīja 82 (33+49) punktus un kopumā 790 spēlēs tika pie 594 (242+352) punktiem. Sentluisā viņš gan pavadīja vien dažus mēnešus un, nospēlējis divus mačus, izbeidza līgumu cirkšņa savainojuma dēļ. Iepriekšējā vasarā viņš uzturēja formu ar Brno "Kometa", tomēr neizdevās piesaistīt NHL komandu uzmanību.

"Pēc pieciem gadiem Otavā pārcēlos uz Čikāgu, un šīm abām pilsētām manā sirdī vienmēr būs īpaša vieta," teica Havlāts. "Tās abas ir labas pilsētas un labas organizācijas, un tajās sastapu daudz lielisku cilvēku. Pēc trim gadiem Čikāgā un spēlēšanas vēl vienā konferences finālā bija grūti doties prom. Gan Otavu, gan Čikāgu bija ļoti grūti pamest, bet tāds ir hokejs." Čehijas izlasē Havlāts 2000. gadā kļuva gan par pasaules čempionu kā junioru, tā pieaugušo konkurencē.

Izmantotie resursi:Martin Havlat officially retires from...



Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties