09.07.2015. 20:42
Čehijas riteņbraucējs Zdenēks Štībars no Etixx - Quick Step vienības ceturtdien izcīnīja uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena Tour de France sestajā posmā, kamēr kopvērtējuma līderis vācietis piedzīvoja kritienu tikai vienu kilometru pirms finiša.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Štībars bija labākais aptuveni 191 kilometru garā distancē, finišu sasniegdams pēc četrām stundām 53 minūtēm un 46 sekundēm. Čeham distances izskaņā izdevās atrauties no konkurentiem, par divām sekundēm apsteidzot slovāku Peteru Saganu no Tinkoff - Saxo komandas un francūzi Briānu Kokvāru no Europcar.

Karjeras laikā Štībaram vēl nebija izdevies uzvarēt nevienā Tour de France posmā. Viņa vienīgais panākums kādā posmā no lielajām tūrēm bija 2013.gadā, kad viņš triumfēja vienā Vuelta Espana posmā.

Tikmēr neveiksmīgs šis posms bija kopvērtējuma līderim Martinam ("Etixx - Quick Step"), kurš distances noslēgumā, cenšoties labākā pozīcijā izvirzīt savu komandas biedru britu Marku Kavendišu, piedzīvoja kritienu kilometru pirms finiša, līdzi paraujot arī pašreizējo "Tour de France" čempionu itāli Vinčenco Nibali ("Astana").

Martins kritienā savainoja savu kreiso plecu, tikai ar grūtībām spējot sasniegt finišu. Līdz ar to pagaidām viņam turpmākā dalība šajā velobraucienā ir neskaidra. Noslēgumā vācietis tika klasificēts 174.vietā.

Tiesa, Martins tik un tā saglabājis kopvērtējuma līdera godu, par 12 sekundēm apsteidzot 2013.gada "Tour de France" čempionu britu Kristoferu Frūmi ("Sky"), bet 25 sekundes atpaliek amerikānis Tīdžejs van Garderens (BMC).

"Tour de France" velobrauciens norisināsies līdz 26.jūlijam, sacīkstēm noslēdzoties Parīzē. Prestižās sacīkstes notiek 102.reizi.

Latvija šogad velobraucienā netiek pārstāvēta.Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties