17.06.2012. 00:42
Eiropas futbola čempionāta finālturnīra ceturtdaļfinālā sestdien no A apakšgrupas iekļuva Čehijas un Grieķijas izlases, aiz borta atstājot ambiciozo Krieviju, kā arī vienu no turnīra saimniecēm Poliju.

Apakšgrupas pēdējās, trešās, kārtas spēlēs Grieķijas izlase ar rezultātu 1:0 (1:0) spēja uzvarēt Krieviju, izcīnot sev nepieciešamo panākumu, kas komandu ieveda ceturtdaļfinālā. Savukārt Čehija ar 1:0 (0:0) pārspēja Poliju, izslēdzot no turnīra Krieviju un tiekot pie pirmās vietas grupā.

Vienīgos vārtus Krievijas un Grieķijas izlašu mačā pašās pirmā puslaika beigās guva Giorgs Karagunis.

Krievijas izlasē, atšķirībā no iepriekšējiem mačiem, sākumsastāvā pussargu līnijā Konstantīna Zirjanova vietā tika sūtīts Deniss Glušakovs, kamēr Grieķijas izlases rindās atgriezās iepriekš diskvalificētais centra aizsargs Kiriaks Papadopuls, bet savainojuma dēļ komandai nevarēja palīdzēt vārtsargs Kosts Čalkis.

Mača sākuma daļā pārsvars piederēja Krievijas izlasei, kuras rindās lieliskas iespējas gūt vārtus neizmantoja Aleksandrs Keržakovs, Alans Dzagojevs un Jurijs Žirkovs, kamēr Grieķijas izlase bija spiesta spēlēt no izteiktām otrā numura pozīcijām un cerēt uz Krievijas futbolistu kļūdām.

Puslaika otrajā pusē joprojām bija novērojams Krievijas izlases pārsvars, taču par vārtu gūšanas iespējam tas negādāja. Krievijas pārstāvji meistarīgi kontrolēja bumbu un neļāva grieķiem bieži pietuvoties pašu vārtiem. Neliela aktivitāte abu komandu izpildījumā atjaunojās vien puslaika beigās, kad abām bija iespējas izveidot daudzsološus uzbrukumus, taču sitieni pa vārtiem izpalika. Kad jau šķita, ka puslaiks beigsies ar rezultātu 0:0, neuzmanīgi sava soda laukuma tuvumā nospēlēja Krievijas izlases aizsargi, ļaujot Karagunim tikt pie sitiena, kas pārspēja Vjačeslavu Malafejevu.

Otrā puslaika sākumā abas komandas apmainījās vārtu gūšanas iespējām, bet lielākās diskusijas izpelnījās situācija, kad par simulāciju pretinieku soda laukumā ar dzelteno kartīti tika sodīts Karagunis, lai arī epizodes atkārtojumi liecina, ka Grieķijas izlases spēlētājam bija saskare ar pretinieku aizsargu. Mazliet vēlāk grieķi neizmantoja vēl vienu teicamu iespēju palielināt pārsvaru, kad bumba pēc Giorga Cavela sitiena trāpīja pa Malafejeva sargāto vārtu konstrukciju.

Tuvojoties spēles beigām, Krievijas izlase devās izmisīgos uzbrukumos, bet labāko izdevību neizmantoja Alans Dzagojevs, pēc kura sitiena bumba noglāstīja tālo vārtu stabu. Bumba teju visu laiku bija pie Grieķijas izlases soda laukuma, taču rezultāts palika nemainīgs.

Tikmēr Čehijas izlasei uzvaru pret Poliju nodrošināja Petra Jirāčeka precīzais raidījums otrā puslaika vidū.

Polijas izlases vārti arī šajā mačā tika uzticēti Pšemislavam Titonam nevis pirmajā spēlē noraidītajam Vojceham Ščesnijam, kamēr Čehijas izlases sākumsastāvā nedevās iepriekš traumu guvušais komandas kapteinis Tomašs Rosickis.

Šajā spēlē Polijas izlase ievadā baudīja neapšaubāmu pārsvaru, pakļaujot Čehijas izlasi ievērojamiem uzbrukumu viļņiem. Tā pirmo 15 minūšu laikā pa Petra Čeha sargātajiem vārtiem tika veikti seši sitieni, no kuriem vairums gan bija neprecīzi. Pēc tam laukuma saimnieku uzbrukumi nedaudz apsīka, lai arī Čeham tuvāko desmit minūšu laikā nācās divas reizes tvert bumbu, kas lidoja Čehijas izlases vārtos.

Reklāma

Tuvojoties pirmā puslaika beigām, mača gaita bija izlīdzinājusies, taču izteikti bīstamas situācijas pie komandu vārtiem neradās. Čehijas izlase poļu uzbrukums bija apslāpējusi, bet visas pašu radītās iespējas aukstasinīgi neitralizēja poļu aizsargi. Pašās puslaika beigās abas komandas apmainījās bīstamiem uzbrukumiem, taču rezultāts netika atklāts.

Otrais puslaiks iesākās līdzvērtīgā cīņā, taču pamazām iniciatīva nonāca Čehijas izlases pusē, kad futbolisti aizvien biežāk aplenca mājinieku soda laukumu un veica bīstamas piespēles vārtu virzienā. Visaktīvāk Čehijas izlasē darbojās Milans Barošs, kurš 68.minūtē neizmantoja labu iespēju atklāt rezultātu, bet četras minūtes vēlāk ar lielisku piespēli izvirzīja sitiena pozīcijā Jirāčeku, kurš sita nekļūdīgi, izvirzot vadībā Čehiju.

Mača beigās Polijas izlase visiem spēkiem centās atspēlēties, taču, līdzīgi kā pirmajā puslaikā, daudzās vārtus gūšanas iespējas tā arī palika neizmantotas.

Tādējādi A apakšgrupā pēc trim spēlēm pirmo vietu ar sešiem punktiem izcīnīja Čehija, bet Grieķija ar četriem punktiem ieņēma otro vietu. Arī Krievijas izlase tika pie četriem punktiem, taču zaudējums savstarpējā spēlē pret Grieķiju to ierindoja trešajā pozīcijā. Polijas izlase turnīru noslēdza ar diviem punktiem.

Kā ziņots, pirmajā kārtā Krievijas izlase negaidīti pārliecinoši ar 4:1 sagrāva Čehiju, bet Polija nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Čehiju, savukārt otrajos mačos Čehija ar 2:1 pārspēja Grieķiju, bet Krievija un Polija nospēlēja neizšķirti 1:1.

Pēc viena apļa turnīra ceturtdaļfinālā iekļuva katras grupas divas spēcīgākās vienības, bet finālspēle paredzēta 1.jūlijā.

Pirmo reizi kopš 1992.gada Eiropas čempionātā pēc apakšgrupu otrās kārtas neviena komanda vēl nebija garantējusi vietu ceturtdaļfinālā.

A grupas komandas ceturtdaļfinālā spēkosies ar B grupas divām labākajām vienībām.

Grieķijas izlases sastāvs: Mihalis Sifakis, Giorgs Cavels, Kiriaks Papadopuls, Sokratis Papastatopols, Vasilis Torosidis, Gianis Maniatis, Kosts Kacuranis, Giorgs Samars, Giorgs Karagunis (Grigoris Maks, 67.min.), Dimitris Salpigidis (Sotiris Ninis, 83.min.), Fanis Geks (Hosē Holevass, 64.min.).

Krievijas izlases sastāvs: Vjačeslavs Malafejevs, Aleksandrs Aņukovs (Marats Izmailovs, 81.min.), Aleksejs Berezuckis, Sergejs Inaševičs, Jurijs Žirkovs, Igors Deņisovs, Romāns Širokovs, Deniss Glušakovs (Pāvels Pogrebņaks, 72.min.), Alans Dzagojevs, Andrejs Aršavins, Aleksandrs Keržakovs (Romāns Pavļučenko, 46.min.).

Polijas izlases sastāvs: Pšemislavs Titons, Lukašs Piščeks, Marcins Vasilevskis, Damjēns Perkiss, Sebastjans Bēnišs, Darjušs Dudka, Eugens Polanskis (Kamils Grosickis, 56.min.), Jakubs Blaščikovskis, Rafals Muravskis (Adrians Mežejevskis, 73.min.), Ludovics Obraņaks (Pavels Brožeks, 73.min.), Roberts Levandovskis.

Čehijas izlases sastāvs: Petrs Čehs, Davids Limberskis, Tomašs Sivoks, Mihals Kadlecs, Teodors Gebre Selasi, Jaroslavs Plašils, Tomašs Hūbšmans, Vāclavs Pilažs (Jans Rezeks, 87.min.), Daniels Kolāžs, Petrs Jirāčeks (Františeks Rajtorals, 84.min.), Milans Barošs (Tomašs Pekharts, 90.min.).