17.11.2013. 22:40

Dueļa uzvarētājs notika noteikts vien trešās spēļu dienas noslēdzošajā vienspēlē, kurā čehs Radeks Štepaneks ar 6-3, 6-1, 6-1 sagrāva serbu Dušansu Lajoviču.

ATP ranga 44.vietas īpašnieks Štepaneks savu servi zaudēja jau mača pirmajā geimā, tomēr turpinājumā ne reizi vairs neļāva pretiniekam tikt pie breika. Pirmajā un trešajā geimā viņš pasaules ranga 117.numura Lajoviča servi lauza pa divām reizēm, bet otrajā geimā - pat trīs reizes.

Lajovičs turnīrā aizstāja savainojumu guvušo serbu otro numuru Janko Tipsareviču. Savukārt dopinga lietošanas diskvalifikācijas dēļ serbiem nepalīdzēja arī Viktors Troickis.

Piektdien pie panākuma tika gan Serbijas izlases līderis Novāks Džokovičs, gan čehu komandas vadošais spēlētājs Tomāšs Berdihs, bet sestdienas dubultspēlē čehi Jans Hajeks un Lukašs Rosols ar rezultātu 6-2, 6-4, 7-6 (7:4) apspēlēja serbus Nenadu Zimonjiču un Iliju Bozoljaču.

Serbu izredzes uz panākumu svētdienas pirmajā vienspēlē sākotnēji saglabāja Džokovičs, kurš ar 6-4, 7-6 (7:5), 6-2 uzvarēja Berdihu.

Pirmajā setā Džokovičs pretinieka servi lauza pēdējā, desmitajā geimā, otrajā setā abi tenisisti savu servi nosargāja visa mača garumā, bet trešajā setā serbs lauza Berdiha servi pirmajā un septītajā geimā.

Čehija, kas Deivisa kausa titulu ieguva arī pērn, turnīra finālā spēlēja trešo reizi pēdējo piecu gadu laikā, savukārt Serbija vienīgo reizi šajās sacensībās uzvarēja 2010.gadā.

Pirms šo divu gadu panākumiem Čehijas tenisisti pie Devisa kausa iepriekš bija tikuši vēl tikai 1980.gadā bijušās Čehoslovākijas sastāvā.

Jāizceļ, ka arī pērn, kad finālā čehi ar 3-2 uzvarēja Spāniju, izšķirošajā cīņā uzvaru Čehijas komandai atnesa Štepaneks.