07.09.2015. 13:30
Visi Latvijas vīriešu basketbola izlases spēlētāji ir bīstami, jo jebkurā brīdī kāds var «izšaut», pirms pirmdien gaidāmā mača sacīja Čehijas valstsvienības galvenais treneris Ronens Ginsburgs.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Pirmdien Eiropas čempionāta D apakšgrupas ietvaros plkst.18.30 Latvijas izlase «Arēnā Rīga» tiksies ar Čehiju, kas līdz šim izcīnījusi uzvaras abos turnīra mačos.

«Latvija ir spēcīga komanda. Zinām, kas ir tās spēks, bet mums ir jāaptur viņu spēle. Visu izšķirs mūsu sniegums,» pēc pirmsspēles treniņa žurnālistiem sacīja Ginsburgs. «Visi Latvijas basketbolisti ir bīstami, jo jebkurā brīdī kāds var izšaut. Komandā ir pāris pieredzējušie spēlētāji, arī garie basketbolisti ir labi, lai gan pēc vārdiem viņus nenosaukšu.»

Čehijas izlase šo Eiropas čempionātu sākusi teicami. Vispirms ar 80:57 tika uzveikta Igaunija, bet pēc tam ar 78:64 pārspēta arī Ukraina.

«Jau no paša sākuma mūsu mērķis šajā turnīrā bija izkļūt no apakšgrupas. Pēc tam jau viss var notikt,» pauda Ginsburgs.

Tikmēr viens no Čehijas izlases vadošajiem spēlētājiem naturalizētais amerikānis Bleiks Šilbs sacīja, ka komandai šobrīd ir svarīgi saglabāt iegūto ritmu, kas ļāvis izcīnīt divas uzvaras.

«Līdz spēles sākumam vēl nedaudz iepazīsim Latviju, kā arī sagatavosimies šim mačam mentāli. Katrai cīņai gatavojamies atsevišķi, bet lielais mērķis ir izkļūt no apakšgrupas. Ja turpināsim spēlēt kā tagad, mums būs laba iespēja to paveikt. Turklāt šobrīd kā komanda tiešām esam vienots veselums,» izteicās Šilbs. «Zinu, ka Latvijai patīk izpildīt daudz tālmetienu. Mačā pret Lietuvu tie nebija tik veiksmīgi, ko nevarētu teikt par spēli pret Beļģiju. Latvija ir ļoti agresīva pie trīspunktu metienu līnijas. Mums būs jāmēģina to novērst, taču tik un tā jāspēlē sava spēle un jāskrien, cik daudz vien varam.»

«Iespējams, Latvija šajā mačā kā mājiniece sajutīs spiedienu no skatītājiem. Visas savas pārbaudes spēles aizvadījām izbraukumā, tāpēc pie tā jau esam pieraduši, un līdzjutēji mūs neietekmēs. Šobrīd Latvijas izlase neatrodas diez ko labā situācijā. Tas var strādāt mūsu labā,» uzskata naturalizētais amerikānis.

Čehijas izlases līderis šajā modelī ir Jans Veselijs, kurš vidēji abos mačos guvis 17,5 punktus un izcīnījis 8,5 atlēkušās bumbas.

«Šobrīd Veselijs spēlē ļoti labi, tas ir mūsu spēks zem groziem. Tāpat ikviens no mūsu ārējiem basketbolistiem var gūt punktus, turklāt arī aizsargi šobrīd spēlē augstā līmenī. Pārejā no aizsardzības uzbrukumā mūs ir ļoti grūti apturēt,» atklāja Šilbs.

Latvijas izlase pirmajā spēlē sestdien turnīra ievadā ar 78:67 pārspēja Beļģiju, bet dienu vēlāk ar 49:68 piekāpās Lietuvai, aizvadot savu mazrezultatīvāko cīņu Eiropas meistarsacīkstēs kopš neatkarības atgūšanas.

Pēc divām kārtām apakšgrupā pa divām uzvarām guvušas Čehija un Lietuva, tikmēr Latvija un Beļģija iekrājušas pa vienai uzvarai, bet Igaunija un Ukraina cietušas pa divām neveiksmēm.

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinās četrās pilsētās - Berlīnē (Vācija), Monpeljē (Francija), Zagrebā (Horvātija) un Rīgā.

Eiropas čempionātā no grupas tālāk turnīram kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties